1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
РІШЕННЯ
15.08.2019 № 2080
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 січня 2020 р.
за № 21/34304
Про затвердження Положення про порядок здійснення процедури ліквідації банків, зареєстрованих на тимчасово окупованій території України
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 12 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", пунктів 7, 8 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 16 липня 2015 року № 629-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку" виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок здійснення процедури ліквідації банків, зареєстрованих на тимчасово окупованій території України, що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 30 листопада 2015 року № 213 "Про затвердження Положення про порядок здійснення процедури ліквідації банків, зареєстрованих на території проведення антитерористичної операції або Автономної Республіки Крим та міста Севастополя", зареєстроване у Міністерстві юстиції України 24 грудня 2015 року за № 1630/28075.
3. Відділу стратегії та нормативно-методологічного забезпечення разом з юридичним департаментом забезпечити подання цього рішення до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Це рішення набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
5. Відділу зв'язків з громадськістю та фінансової просвіти забезпечити розміщення цього рішення на офіційній сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у мережі Інтернет після його державної реєстрації.
6. Контроль за виконанням цього рішення залишити за директором-розпорядником.
Директор-розпорядник С.В. Рекрут
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчої дирекції
Фонду гарантування
вкладів фізичних осіб
15 серпня 2019 року № 2080
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 січня 2020 р.
за № 21/34304
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок здійснення процедури ліквідації банків, зареєстрованих на тимчасово окупованій території України
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає особливості дій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) щодо здійснення процедури ліквідації банків, зареєстрованих на тимчасово окупованій території, у разі неможливості здійснення процедури їх ліквідації відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (далі - Закон). Усі або частина повноважень Фонду, визначених цим Положенням, можуть бути делеговані одній або кільком уповноваженим особам Фонду у порядку та в обсягах, встановлених Законом, крім організації реалізації майна банків, зареєстрованих на тимчасово окупованій території (далі - банк).
2. Дія цього Положення поширюється на банки, в яких запроваджено процедуру ліквідації і за відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходження банку як юридичної особи зареєстровано на території, що нормативно-правовими актами України визнана як тимчасово окупована територія.
Термін "тимчасово окуповані території України" вживається у значенні, наведеному в Законах України " Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".
3. У разі неможливості здійснення процедури ліквідації банку відповідно до Закону Фонд здійснює ліквідацію банку шляхом накопичення ліквідаційної маси.
Процес накопичення ліквідаційної маси (за можливості фактичного доступу до об'єктів, інформації, документів, баз даних тощо), зокрема, включає:
відкриття накопичувального рахунку;
вжиття заходів щодо повернення дебіторської заборгованості банку, заборгованості позичальників перед банком та пошуку, виявлення, повернення (витребування) майна банку, що перебуває у третіх осіб;
заявлення відмови від виконання договорів та в установленому порядку їх розірвання;
здійснення оцінки та реалізації активів (майна) банку.
4. Інвентаризація та оцінка активів (майна) банку з метою формування його ліквідаційної маси здійснюються за умови можливості їх проведення. Результати інвентаризації та формування ліквідаційної маси, у тому числі інформація щодо відсутності можливості здійснення інвентаризації, відображаються в акті, який підлягає затвердженню виконавчою дирекцією Фонду.
5. Виплати відшкодування коштів вкладникам банку за рахунок коштів Фонду здійснюються відповідно до сформованого переліку вкладників для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування та Закону.
6. У разі неможливості дотримання строків формування переліків рахунків вкладників, складання реєстру акцептованих вимог кредиторів, здійснення інвентаризації активів (майна) банку та формування ліквідаційної маси через відсутність доступу до бази даних про вкладників, автоматизованої банківської системи та банківських документів Фонд приймає рішення щодо подальших заходів та строків накопичення ліквідаційної маси такого банку.
II. Вжиття невідкладних заходів під час ліквідації банку
1. Фонд з дня початку процедури ліквідації банку, зокрема, здійснює такі дії:
1) видає накази про скасування всіх або будь-яких довіреностей на представництво банку та/або вчинення правочинів від його імені, розпорядження майном банку, про що дає оголошення в газеті "Урядовий кур'єр" або "Голос України";
2) затверджує штатний розпис банку (зміни до чинного), приймає на роботу працівників з метою забезпечення здійснення ліквідаційної процедури;
3) встановлює місцезнаходження реєстраційних документів банку, штампів і печаток, якщо штампів і печаток банку немає, вчиняє необхідні дії з виготовлення дублікатів, про що дає оголошення (про втрату та/чи недійсність) у газеті "Урядовий кур'єр" або "Голос України";
4) надсилає запити щодо отримання інформації про майно банку, майнові права, які належать банку, у тому числі, але не виключно, до:

................
Перейти до повного тексту