1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ
Н А К А З
N 135 від 28.12.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 січня 1994 р.
за N 18/227
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду N 56 від 21.03.2007 )
Про Типове положення про роботу уповноважених трудових колективів з питань охорони праці
На виконання Закону України "Про охорону праці" та постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1993 р. N 64 "Про заходи щодо виконання Закону України "Про охорону праці"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про роботу уповноважених трудових колективів з питань охорони праці, що додається.
2. З метою залучення широких кіл працівників до здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці на виробництві, створення дієвих систем управління охороною праці за участю представників трудових колективів міністерствам, державним комітетам, концернам, корпораціям, іншим об'єднанням підприємств, що створені за галузевим принципом, надати практичну допомогу підвідомчим підприємствам, установам, організаціям в розробленні на основі цього Типового положення з урахуванням специфіки виробництва Положень про роботу уповноважених трудових колективів з питань охорони праці, в їх обранні та становленні.
3. Начальникам управлінь і відділів Комітету, територіальних управлінь та інспекцій, державним інспекторам Держнаглядохоронпраці встановити контроль за створенням інституту уповноважених трудових колективів з питань охорони праці на підприємствах, в установах, організаціях, їх навчанням та залученням до вирішення повсякденних практичних питань охорони праці.
Голова Комітету А.Дюба
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету
України по нагляду за
охороною праці від
28 грудня 1993 р. N 135
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про роботу уповноважених трудових колективів з питань охорони праці
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Інститут уповноважених трудових колективів з питань охорони праці створюється відповідно до Закону України "Про охорону праці" (2694-12) на підприємствах, в установах, організаціях (далі - підприємство) незалежно від форм власності та видів їх діяльності для здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці.
1.2. На підприємстві за участю представників власника або уповноваженого ним органу (далі - власник), трудового колективу та профспілки (профспілок) на підставі цього Типового положення з урахуванням специфіки виробництва опрацьовується Положення про роботу уповноважених трудових колективів з питань охорони праці, яке затверджується загальними зборами (конференцією) трудового колективу підприємства.
1.3. Уповноважені трудових колективів з питань охорони праці (далі - уповноважені з питань охорони праці) обираються простою більшістю голосів на загальних зборах (конференції) колективу підприємства або цеху, зміни, дільниці, бригади, ланки тощо відкритим голосуванням з числа досвідчених та ініціативних працівників на строк дії повноважень органу самоврядування трудового колективу.
Уповноваженим з питань охорони праці не може бути обраний працівник, який згідно з посадовими обов'язками відповідає за організацію безпечних та нешкідливих умов праці.
1.4. Чисельність уповноважених з питань охорони праці визначається рішенням загальних зборів (конференції) трудового колективу залежно від конкретних умов виробництва та необхідності забезпечення безперервного громадського контролю за станом безпеки та умов праці в кожному виробничому підрозділі.
1.5. Уповноважені з питань охорони праці в місячний термін після обрання за рахунок власника проходять навчання з питань охорони праці відповідно до програми, розробленої службою охорони праці підприємства, погодженої з органом самоврядування колективу та профспілкою (профспілками) і затвердженої керівником підприємства.
1.6. У своїй діяльності уповноважені з питань охорони праці керуються законодавством про працю, міжгалузевими і галузевими нормативними актами про охорону праці, Законом України "Про підприємства в Україні", статутом підприємства та Положенням про роботу уповноважених трудових колективів з питань охорони праці підприємства.
1.7. Уповноважені з питань охорони праці виконують свої обов'язки, як правило, в процесі виробництва, безпосередньо на своїй дільниці, в своєму цеху, зміні, бригаді, ланці тощо.
У разі залучення до перевірок стану безпеки і умов праці посадовими особами міністерства, відомства, об'єднання, підприємства, місцевих органів державної виконавчої влади, державного нагляду та громадського контролю за охороною праці уповноважений звільняється від основної роботи на передбачений колективним договором строк із збереженням за ним середнього заробітку.
1.8. Власник за свій рахунок забезпечує уповноважених з питань охорони праці правилами, інструкціями, іншими нормативними актами і довідковими матеріалами з питань охорони праці.
1.9. Методичне керівництво роботою уповноважених з питань охорони праці здійснює орган самоврядування трудового колективу, а також за погодженням власника, трудового колективу і профспілки (профспілок) - служба охорони праці підприємства.
Уповноважені з питань охорони праці співпрацюють з комісією з питань охорони праці підприємства.
1.10. Уповноважений з питань охорони праці може бути одночасно і представником профспілки з цих питань.
1.11. Уповноважені з питань охорони праці при виконанні своїх функцій взаємодіють з ланковими, бригадирами, майстрами, керівниками відповідних структурних підрозділів, спеціалістами служби охорони праці підприємства, посадовими особами органів державного нагляду за охороною праці, представниками профспілки (профспілок).
1.12. Уповноважені з питань охорони праці не рідше одного разу на рік звітують про свою роботу на загальних зборах (конференції) трудового колективу, котрим вони обрані.

................
Перейти до повного тексту