- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 27/4/62/9/4/5 від 27.01.94 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 січня 1994 р. за N 15/224 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мінсільгосппроду,
Держхарчопрому, Фонду
державного майна,
Мінекономіки і Мінюсту
від 27 січня 1994 р.
N 27/4/62/9/4/5
( z0014-94 )
Про порядок перетворення радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств і організацій у колективні сільськогосподарські підприємства
Розділ 1. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
1. Дане Положення розроблено відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. N 51-93 "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі", постанови Кабінету Міністрів України від 19 січня 1994 року
N 19 "Про особливості приватизації в агропромисловому комплексі майна, що перебуває в загальнодержавній та комунальній власності" та інших нормативних актів і визначає порядок перетворення в процесі приватизації радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств і організацій, що знаходяться у загальнодержавній та комунальній власності, у колективні сільськогосподарські підприємства.
2. Перетворенню у колективні сільськогосподарські підприємства, відповідно до цього Положення, підлягають радгоспи всіх напрямків господарської діяльності, інші державні сільськогосподарські підприємства і організації, які відносяться до сфери управління Міністерства сільського господарства і продовольства, Державного комітету по харчовій промисловості (надалі - радгоспи), приватизація майна яких не потребує погодження з Кабінетом Міністрів України.
Дане Положення може бути поширене на радгоспи та інші державні сільськогосподарські підприємства, які відносяться до сфери управління інших міністерств і відомств, при перетворенні їх у колективні сільськогосподарські підприємства.
3. Об'єктом приватизації при перетворенні радгоспів у колективні сільськогосподарські підприємства є їх цілісні майнові комплекси крім житлового фонду, приватизація якого здійснюється відповідно до Закону України
"Про приватизацію державного житлового фонду".
4. Приватизація частки державного майна орендних радгоспів здійснюється відповідно до статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. N 51-93 та Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 р. N 57-93 "Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їх структурних підрозділів, зданих в оренду".
5. Продавцями майна радгоспів є державні органи приватизації. Умови договору купівлі-продажу при приватизації майна радгоспу узгоджуються з органами, уповноваженими управляти цим майном.
6. Покупцями об'єктів приватизації при перетворенні радгоспів в колективні сільськогосподарські підприємства є товариства покупців, створені працівниками цих радгоспів, а також його колишніми працівниками, які вийшли на пенсію, звільнені у зв'язку із скороченням штатів і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особами, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цих підприємствах, та інвалідами, які звільнені у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням.
Якщо вартість майна радгоспу перевищує вартість майна, яке передається безкоштовно і викуповується на пільгових умовах особами, визначеними в частині 1 цього пункту, то до товариства покупців можуть входити:
особи, зайняті у соціальній сфері на селі, а саме: працівники освіти, охорони здоров'я, культури, побутового обслуговування населення, зв'язку, торгівлі і громадського харчування, правоохоронних органів, Рад народних депутатів і їх виконавчих комітетів, а також пенсіонери із числа зазначених осіб;
інші особи.
7. Утворення і реєстрація товариства покупців здійснюється відповідно до Порядку створення та реєстрації товариства покупців у процесі приватизації, затвердженого Фондом державного майна наказом від 25 травня 1993 р.
N 235.
Розділ 2. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ МАЙНА РАДГОСПІВ ТОВАРИСТВОМ ПОКУПЦІВ
1. Ініціатива щодо приватизації майна радгоспу може виходити від товариства покупців, утвореного членами його трудового колективу, а також особами, визначеними пунктом 6 розділу 1 цього Положення (надалі товариство покупців). Ініціатива щодо приватизації може виходити і від відповідного державного органу приватизації.
2. Заява про приватизацію від товариства покупців подається відповідному державному органу приватизації у письмовій формі стосовно до Порядку подання та розгляду заяви на приватизацію, затвердженого Фондом державного майна Наказом від 26 серпня 1992 р.
N 345.
3. На підставі розгляду заяви товариства покупців орган приватизації протягом одного місяця приймає рішення про приватизацію цього радгоспу шляхом перетворення його у колективне сільськогосподарське підприємство.
4. Про прийняте рішення державний орган приватизації повідомляє у 5-денний термін районну (міську) Раду народних депутатів, державну адміністрацію, відповідний державний орган управління сільського господарства і продовольства, фінансовий орган, товариство покупців, землевпорядний орган.
5. Після прийняття рішення про приватизацію радгоспу шляхом перетворення у колективне сільськогосподарське підприємство органом приватизації створюється комісія по приватизації підприємства.
6. До складу комісії входять на паритетних засадах представник товариства покупців, органу приватизації та державного органу управління сільського господарства і продовольства, відповідних Рад народних депутатів, фінансового органу.
За рішенням комісії до її роботи можуть залучатися представники землевпорядного та інших державних органів, експерти, консультанти та інші спеціалісти, які користуються на засіданнях правом дорадчого голосу.
Головою комісії призначається представник органу приватизації або уповноважена цим органом особа.
7. Комісія по приватизації здійснює свою роботу протягом двох місяців. За цей період комісія складає та подає державному органу приватизації на затвердження проект плану приватизації, акт інвентаризації майна об'єкта приватизації та акт його оцінки.
Розділ 3. ПІДГОТОВКА ДО СТВОРЕННЯ КОЛЕКТИВНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА
1. Одночасно з розробкою плану приватизації товариство покупців на базі трудового колективу радгоспу готує і проводить установчі загальні збори по створенню колективного сільськогосподарського підприємства, розробляє і приймає на них Статут та подає для реєстрації цього підприємства необхідні документи, а також приймає рішення щодо порядку розподілу між членами трудового колективу безплатно переданого їм майна.
2. Дата проведення установчих зборів колективного сільськогосподарського підприємства встановлюється таким чином, щоб реєстрація колективного сільськогосподарського підприємства відбувалась не пізніше 10 днів після підписання акту прийому-передачі майна радгоспу між товариством покупців і державним органом приватизації.
3. Членами колективного сільськогосподарського підприємства, створеного у процесі приватизації радгоспу, є особи, які на праві добровільного вступу до товариства покупців приймали участь при безкоштовній передачі або безкоштовній передачі та викупі відповідної частки майна цього радгоспу у колективну власність.
Розділ 4. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСТКИ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА, ЩО ПЕРЕДАЄТЬСЯ ПРАЦІВНИКАМ РАДГОСПУ БЕЗОПЛАТНО І ЗА ПЛАТУ
1. Комісія по приватизації в плані приватизації визначає частку державного майна, яка безоплатно передається членам трудового колективу підприємства, що приватизується, а також розмір частки, яка має приватизуватись за плату.
При цьому комісія по приватизації використовує відомості про вартість майна, що припадає в середньому на одного члена колективного сільськогосподарського підприємства по області (Республіці Крим), які подає комісії з приватизації відповідний орган управління сільського господарства і продовольства області (Республіки Крим) разом з органом статистики протягом 20 календарних днів з моменту повідомлення його державним органом приватизації про прийняте рішення щодо приватизації радгоспу згідно з додатком 2 до цього Положення.
2. Вартість майна, що припадає в середньому на одного члена колективних сільськогосподарських підприємств, включаючи колгоспи, та інші агроформування з колективною формою власності, створені на базі колгоспів області (Республіки Крим), використовується при складанні плану приватизації радгоспів незалежно від того, до сфери управління якого міністерства і відомства вони відносяться.
Для проведення цієї роботи органи управління сільського господарства і продовольства разом з органами статистики областей (Республіки Крим) своїм розпорядженням призначають відповідних спеціалістів.
3. Розрахунок загальної вартості майна колективних сільськогосподарських підприємств, куди входять основні і оборотні засоби виробництва, цінні папери, акції, грошові кошти, відповідна частка від участі у діяльності інших підприємств і організацій, проводиться за станом на кінець року, що передує проведенню приватизації радгоспу, по даних бухгалтерської звітності (з урахуванням індексації) згідно з додатком 1 до цього Положення.
У разі змін у формах бухгалтерської звітності відповідні уточнення до схеми визначення загальної вартості майна колективних сільськогосподарських підприємств в цілому по області (Республіці Крим) вносяться Міністерством сільського господарства і продовольства та Міністерством статистики.
4. Чисельність членів колективних сільськогосподарських підприємств та прирівняних до них осіб по області (Республіці Крим) визначається на цю ж дату за даними бухгалтерської (статистичної) звітності. При цьому чисельність колишніх колгоспників-пенсіонерів визначається за даними органів соціального забезпечення, інших прирівняних осіб - розрахунково.
5. Діленням суми вартості майна всіх колективних сільськогосподарських підприємств області (Республіки Крим) на кількість їх членів визначається середня частка вартості майна, яка припадає на одного члена колективного сільськогосподарського підприємства області (Республіки Крим).
6. Шляхом множення визначеної середньої частки майна, що припадає на одного члена колективного сільськогосподарського підприємства області (Республіки Крим), на кількість працівників радгоспу, що приватизується, та прирівняних до них осіб, визначається розмір вартості майна радгоспу, яке передається їм безоплатно.
7. Решта майна радгоспу приватизується за плату. Ця сума визначається як різниця між загальною вартістю майна радгоспу, що обчислюється згідно Методики оцінки вартості об'єктів приватизації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1993 року
N 717, і вартістю майна, визначеною згідно пункту 6 цього розділу.
Право на першочергове придбання цього майна мають члени зазначеного сільськогосподарського підприємства, а також особи, визначені абзацом третім пункту 6 розділу 1 цього Положення. Не реалізоване протягом шести місяців з дня початку реалізації за майнові сертифікати майно - приватизується на загальних підставах. Вартість об'єктів соціально-побутового призначення, створених за рахунок коштів фонду соціального розвитку (аналогічних фондів) радгоспу передається на баланс колективного сільськогосподарського підприємства, що створюється, безплатно.
Розділ 5. УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ ТА ПОРЯДОК ОПЛАТИ ЗА ДЕРЖАВНЕ МАЙНО
1. Розроблений комісією по приватизації проект плану приватизації розглядається і затверджується наказом відповідного органу приватизації протягом 10 календарних днів. Затверджений план приватизації є підставою для укладення договору купівлі-продажу між органом приватизації і товариством покупців.
2. Зміст договору купівлі-продажу залежить від встановленої у плані приватизації форми розрахунків за об'єкт приватизації.
У разі, якщо планом приватизації визначено безкоштовна передача всього об'єкта приватизації товариству покупців, то укладається договір про безоплатну передачу державного майна, який має містити такі дані:
................Перейти до повного тексту