- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 січня 2010 р.
за N 10/17305
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства
N 305 від 13.06.2012 )
Про затвердження Положення про громадського інспектора у сфері житлово-комунального господарства
Відповідно до статті
9 Закону України
"Про житлово-комунальні послуги", пункту 13 Положення про Державну житлово-комунальну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008
N 798, та з метою визначення правових засад діяльності громадських інспекторів у сфері житлово-комунального господарства і сприяння роботі Державної житлово-комунальної інспекції (далі - Держжитлокомунінспекція)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про громадського інспектора у сфері житлово-комунального господарства, що додається.
2. Держжитлокомунінспекції (О.В.Мазурчак) спільно з Юридичним управлінням Мінжитлокомунгоспу (І.І.Крилова) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку для державної реєстрації до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра - начальника Держжитлокомунінспекції О.В.Мазурчака.
Міністр ПОГОДЖЕНО: В.о. Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | О.Ю.Кучеренко С.Третьяков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства з питань
житлово-комунального
господарства України
11.12.2009 N 390
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 січня 2010 р.
за N 10/17305
ПОЛОЖЕННЯ
про громадського інспектора у сфері житлово-комунального господарства
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає правовий статус, завдання, права та обов'язки громадських інспекторів у сфері житлово-комунального господарства.
1.2. Громадський інспектор у сфері житлово-комунального господарства (далі - громадський інспектор) - особа, яка виконує роботу на безоплатній основі без зарахування її до штату Державної житлово-комунальної інспекції (далі - Держжитлокомунінспекція) або її територіальних органів.
1.3. Діяльність громадських інспекторів організовує та координує Держжитлокомунінспекція або її територіальний орган.
II. Порядок добору громадських інспекторів, набуття та припинення ними повноважень
2.1. Громадськими інспекторами можуть бути громадяни України, що мають вищу освіту та/або досвід роботи у сфері житлово-комунального господарства, а також бажання проводити роз'яснювальну та профілактичну роботу на громадських засадах щодо попередження порушень вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства.
2.2. Особа, що бажає бути громадським інспектором, подає до територіального органу Держжитлокомунінспекції письмову заяву.
До заяви додається рекомендаційний лист установи чи організації (громадської організації, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, молодіжного житлового комплексу тощо) щодо призначення особи (за наявності).
2.3. Громадські інспектори призначаються строком на один рік наказом начальника Держжитлокомунінспекції за поданням начальника відповідного територіального органу Держжитлокомунінспекції після проходження співбесіди та виявлення претендентом знань вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства.
Строк повноважень громадського інспектора з урахуванням результатів його діяльності може бути продовжений наказом начальника Держжитлокомунінспекції за поданням начальника відповідного територіального органу Держжитлокомунінспекції.
2.4. Громадським інспекторам видаються посвідчення згідно з формою, наведеною у додатку до цього Положення, що підтверджують їх повноваження. Посвідчення вилучаються після припинення громадськими інспекторами своєї діяльності.
2.5. Перед допуском до виконання повноважень громадський інспектор повинен пройти інструктаж або короткострокове стажування у Держжитлокомунінспекції або її територіальному органі (у разі потреби).
2.6. Громадський інспектор може бути включений до кадрового резерву на заміщення вакантних посад працівників Держжитлокомунінспекції або її територіальних органів, а в разі позитивних результатів свої роботи та сумлінної праці - заохочений згідно з чинним законодавством.
2.7. Дії громадських інспекторів можуть бути оскаржені у порядку, встановленому законодавством.
III. Завдання, права та обов'язки громадських інспекторів
3.1. Громадські інспектори в своїй діяльності керуються Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до
Конституції і законів України, Положенням про Державну житлово-комунальну інспекцію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008
N 798, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства з питань житлово-комунального господарства України (далі - Мінжитлокомунгосп), наказами Держжитлокомунінспекції.
3.2. Основними завданнями громадських інспекторів є:
участь у проведенні Держжитлокомунінспекцією та її територіальними органами заходів щодо запобігання порушенням вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства;
................Перейти до повного тексту