- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 196 від 20.12.95 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 січня 1996 р. за N 9/1034 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного
комітету зв'язку та інформатизації
N 50 від 18.03.2003 )
Про затвердження Правил виплати підприємствами поштового зв'язку всіх форм власності України відшкодування за втрату, крадіжку або пошкодження міжнародних поштових відправлень і посилок
У зв'язку з введенням в дію Закону України
"Про зв'язок" і прийняттям актів Всесвітнього поштового союзу на Конгресі (Сеул, 1994 рік) та з метою визначення порядку виплати підприємствами поштового зв'язку всіх форм власності України відшкодування за втрату, крадіжку або пошкодження міжнародних поштових відправлень і посилок,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила виплати підприємствами поштового зв'язку всіх форм власності України відшкодування за втрату, крадіжку або пошкодження міжнародних поштових відправлень і посилок (додається).
2. Українському об'єднанню поштового зв'язку "Укрпошта" (Худолій Д.А.), ОПЗ "Дніпрозв'язок" (Гайдар В.П.) прийняти до виконання цей наказ, довести до підпорядкованих підприємств і структурних підрозділів, встановити контроль за виконанням вимог Правил.
3. Українському об'єднанню поштового зв'язку "Укрпошта" забезпечити друкування Правил виплати підприємствами поштового зв'язку всіх форм власності України відшкодування за втрату, крадіжку або пошкодження міжнародних поштових відправлень і посилок.
4. Правила виплати підприємствами зв'язку СРСР відшкодування за втрату, нестачу, крадіжку, пошкодження або заміну вкладення міжнародних поштових відправлень, затверджені колишнім Міністерством зв'язку СРСР 13.08.91 N 2707, вважати такими, що в галузі зв'язку України не застосовуються.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на УКП (Катасова Л.В.).
Затверджено
наказом Міністерства зв'язку України
від 20 грудня 1995 року N 196
Правила виплати підприємствами поштового зв'язку всіх форм власності України відшкодування за втрату, крадіжку або пошкодження міжнародних поштових відправлень і посилок
1. Загальні положення
1. Матеріальна відповідальність підприємств поштового зв'язку за втрату, крадіжку або пошкодження міжнародних поштових відправлень і посилок перед відправниками і адресатами обумовлюється положеннями Всесвітньої поштової конвенції, Угоди про поштові посилки, їх Виконавчими регламентами, Законом України
"Про зв'язок" та іншими законодавчими актами України.
2. Підприємства поштового зв'язку несуть відповідальність за втрату, крадіжку або пошкодження рекомендованих листів, бандеролей, дрібних пакетів, мішків "М", відправлень з оголошеною цінністю, посилок з оголошеною цінністю і без оголошеної цінності.
3. Відповідальність за втрату, крадіжку або пошкодження міжнародних поштових відправлень і посилок несе підприємство поштового зв'язку, яке прийняло поштове відправлення, посилку для видачі, збереження або відправки за призначенням і документально не може доказати факт неприйняття або відправки за призначенням цих відправлень, в тому числі внаслідок передчасного знищення службових документів, термін зберігання яких складає 2 роки.
Документи стосовно спірних питань або рекламацій повинні зберігатись до закінчення справи.
4. Якщо втрата, крадіжка або пошкодження поштового відправлення, посилки виникла внаслідок форс-мажорних обставин (землетрус, ураган, повінь тощо), які не дають приводу для виплати відшкодування, то відправник має право на відшкодування оплачених тарифів, за винятком збору за страховку.
II. Підприємства поштового зв'язку звільняються від матеріальної відповідальності за міжнародні поштові відправлення, посилки у таких випадках
5. Поштове відправлення, посилка конфіскована або знищена у відповідності з обмеженням і забороною, передбаченою Всесвітньою поштовою конвенцією, її Виконавчим регламентом, Угодою про поштові посилки, її Виконавчим регламентом, Законом України
"Про зв'язок" та іншими законодавчими актами України.
6. Поштове відправлення, посилка, що розшукується, видана адресату з додержанням усіх вимог, встановлених Поштовими правилами.
7. Втрата поштового відправлення, посилки, що виникла внаслідок форс-мажорних обставин.
8. Розшук поштового відправлення, посилки встановити неможливо внаслідок знищення необхідних документів для доказів із-за дій форс-мажорних обставин і якщо відповідальність підприємств поштового зв'язку не доказана іншим чином.
9. Збиток заподіяний з вини або неохайності відправника або спричинений властивістю предмета.
10. Поштове відправлення, посилка, конфісковані згідно з законодавством країни призначення, яка про це повідомила.
11. Оголошена цінність поштового відправлення, посилки відправником була помилково завищена проти фактичної вартості вкладення.
12. Заяву про розшук поштового відправлення, посилки подано підприємству поштового зв'язку по закінченні року з дня наступного за днем подачі поштовго відправлення, посилки.
13. За поштові посилки, що адресовані військовополоненим та інтернованим громадянам.
14. За рішеннями, що приймаються митницями при перевірці поштових відправлень, посилок, які підлягають митному контролю.
III. Розмір матеріальної відповідальності за міжнародні поштові відправлення і посилки
15. Виплата відшкодування за втрату, крадіжку або пошкодження міжнародних поштових відправлень і посилок здійснюється згідно з Всесвітньою поштовою конвенцією та Угодою про поштові посилки в таких розмірах:
Вид відправлення |
Розмір матеріальної відпові- дальності перед відправником та адресатом |
1 |
2 |
За втрату рекомендованого від- правлення, в тому числі дрібного пакета За втрату рекомендованого мішка "М" з вкладенням друкованих видань За крадіжку вкладення або пош- кодження рекомендованого від- правлення, в тому числі дріб- ного пакета, мішка "М" За втрату, повну крадіжку, повне пошкодження посилки та відправлення з оголошеною цінністю За крадіжку або пошкодження посилки і відправлення з оголошеною цінністю За втрату, повну крадіжку, повне пошкодження посилки без оголошеної цінності За крадіжку або пошкоджен- ня посилки без оголошеної цінності За неправильне повернення посилки за кордон, невико- нання вказівки відправника (коли на посилці і на супровідній адресі до неї відправником вчинена від- мітка, як бути з посилкою, коли адресат не розшуканий, вибув тощо) |
30 СПЗ (включаючи тарифи, оплачені при подачі від- правлення) 150 СПЗ (включаючи тарифи, оплачені при подачі мішка "М") Фактична вартість збитку, але не більше суми - відповідно 30 СПЗ і 150 СПЗ при встанов- ленні, що упаковка відправ- лення була достатньою для на- лежного захисту вкладення від випадкової крадіжки або пош- кодження У сумі оголошеної цінності в СПЗ + оплачені тарифи за пе- ресилку без страхового збору У розмірі фактичної вартості вкраденої, пошкодженої час- тини вкладення згідно з мит- ною декларацією, описом. У разі відсутності в опису, митній декларації відомос- тей про вартість предметів, що пересилаються, відшко- дування визначається про- порційно ваги частини вкладення, незалежно від її фактичної вартості, але не вище суми оголошеної цінності в СПЗ за втрату посилки, відправлення з оголошеною цінністю. Вартість одиниці ваги ви- значається шляхом поділу суми вартості на чисту ва- гу вкладення, що переси- лаються (без оболонки посилки, дрібного пакета) Тариф 40 СПЗ за посилку + та- риф 4,50 СПЗ за кожний кг по- силки + оплачений тариф за пересилку Сума відшкодування за вкра- дену або пошкоджену частину вкладення розраховується із: тарифа 40 СПЗ + тарифа 4,50 СПЗ за кожний кг посилки, шля- хом поділу суми цих тарифів на чисту вагу вкладення (без оболонки посилки) Плата за пересилку (в прямо- му і зворотному напрямках) та інші збори і тарифи, які не були анульовані при по- верненні |
................Перейти до повного тексту