- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.12.2018 № 1369
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 січня 2019 р.
за № 8/32979
Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації
1. Затвердити Порядок проведення державної підсумкової атестації (далі - Порядок), що додається.
2. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А.О.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню адміністративно-господарського та організаційного забезпечення (Єрко І.А.) зробити відмітку у справах архіву.
4. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Міністерства освіти і науки України від 22 серпня 2017 року № 1224 "Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію студентів, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 вересня 2017 року за № 1138/31006.
5. Установити, що здобувачі фахової передвищої освіти на основі базової середньої освіти, які пройшли державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за курс повної загальної (профільної) середньої освіти і отримали 1-3 бали за її результатами, можуть одноразово повторно пройти державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання наступного року.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім абзацу другого пункту 2 розділу II
Порядку, який набирає чинності з 01 січня 2021 року.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
07 грудня 2018 року № 1369
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 січня 2019 р.
за № 8/32979
ПОРЯДОК
проведення державної підсумкової атестації
( У тексті Порядку слова та цифри "Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533)" у всіх відмінках замінено відповідно словами та цифрами "Загальний порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2021 року № 1232) згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 689 від 16.05.2024, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства освіти і науки
№ 809 від 06.06.2024 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм і форми проведення державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту (далі - здобувачі освіти) у закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні освіти (далі - заклади освіти) та осіб, які здобувають загальну середню освіту за сімейною (домашньою) формою.
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 689 від 16.05.2024 )
2. У цьому Порядку термін "державна підсумкова атестація здобувачів освіти" - означає форму контролю відповідності результатів навчання здобувачів освіти вимогам державних стандартів загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти (далі - атестація).
3. Проходження атестації є обов'язковим для здобувачів освіти, крім випадків, визначених законодавством.
( Пункт 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 689 від 16.05.2024 )
4. Атестацію проходять особи, які завершують здобуття початкової (у 4 класі), базової середньої (у 9 класі) та повної загальної середньої освіти (в 11 (12) класі, а також здобувають професійну (професійно-технічну) освіту або фахову передвищу освіту на основі базової середньої освіти, крім осіб, які раніше здобули повну загальну середню освіту.
( Пункт 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 1431 від 24.12.2021 )
5. Атестація може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
6. Результати атестації оцінюються відповідно до критеріїв оцінювання результатів навчання, затверджених Міністерством освіти і науки України.
Атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти, здійснюється лише з метою моніторингу якості освіти.
( Абзац другий пункту 6 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 689 від 16.05.2024 )
7. Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.
8. Якщо атестація проводиться в закладі освіти, оцінки за атестацію (крім осіб, які завершують здобуття початкової освіти) зазначаються у протоколі державної підсумкової атестації, що складається за формою, наведеною в додатку до цього Порядку, класному журналі та відповідних документах про освіту.
( Пункт 8 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 689 від 16.05.2024 )
9. Документи про здобуття базової та повної загальної середньої освіти видаються за результатами атестації.
Документи про повну загальну середню освіту здобувачів фахової передвищої освіти замовляються та одержуються закладом освіти після проходження атестації і зберігаються в їхніх особових справах до завершення навчання або відрахування.
II. Проведення атестації
1. Кожен здобувач освіти має пройти атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики, а після здобуття базової та профільної середньої освіти - також з історії України та іноземної мови (крім мови держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом), крім випадків, визначених законодавством.
2. Перелік іноземних мов та інших предметів, з яких може відбуватися атестація на певному рівні повної загальної середньої освіти, а також форми та строки її проведення визначаються Міністерством освіти і науки України.
3. Якщо особи, які завершують здобуття початкової освіти, здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів та перебували за кордоном і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з української мови можуть проходити атестацію з мови навчання (за заявою одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).
( Пункт 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 221 від 18.02.2019 )
4. Завдання для проведення атестації в закладі освіти складають в закладі освіти та/або Українським центром оцінювання якості освіти в випадках, визначених Міністерством освіти і науки України.
У разі використання завдань, складених у закладі освіти, завдання та графік проведення атестації затверджуються керівником закладу освіти в межах навчального року.
У разі використання завдань, розроблених Українським центром оцінювання якості освіти, організаційно-технологічні засади та графік проведення атестації визначаються Міністерством освіти і науки України.
6. Проведення атестації здобувачів освіти Державного ліцею "Міжнародна українська школа" здійснюється у порядку, визначеному Міністерством освіти і науки України.
7. Громадяни України, які завершили навчання й отримали документ про відповідний рівень загальної середньої освіти за кордоном, для отримання документа державного зразка про базову середню або повну загальну середню освіту проходять атестацію екстерном. На підставі письмового звернення до закладу загальної середньої освіти та за згодою відповідного органу управління у сфері освіти одночасно може бути проведено атестацію екстерном за курс базової середньої та повної загальної середньої освіти.
За наявності міжнародних договорів України про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту атестація не проводиться, крім випадку наявності особистої заяви здобувача освіти, одного з батьків або інших законних представників.
8. Здобувачі освіти, які здобувають загальну середню освіту за вечірньою та заочною формами, можуть пройти атестацію в закладі освіти (за умови, що вони не реєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні).
Особи, які здобувають повну загальну середню освіту за екстернатною формою, проходять атестацію в закладі освіти за відповідний рівень повної загальної середньої освіти (за умови, що вони не реєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні).
9. Атестація осіб, які здобувають загальну середню освіту за сімейною (домашньою) формою, здійснюється на загальних підставах і проходить у закладах освіти, на території обслуговування яких вони проживають, або в інших закладах освіти, які ведуть їх облік.
10. Здобувачі освіти, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, проходять атестацію в закладі освіти, що забезпечує здобуття загальної середньої освіти.
11. Здобувачі освіти, які проживають (проживали) на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, включених до
Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (далі - перелік), і не здобувають (не здобували) загальну середню освіту, проходять атестацію екстерном у закладах освіти, рекомендованих органами управління у сфері освіти.
12. З метою забезпечення особливих умов прийому для здобуття вищої, фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти здобувачі освіти, які проживають на територіях, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, включених до переліку, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, проходять атестацію відповідно до
Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01 березня 2021 року № 271, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15 квітня 2021 року за № 505/36127.
13. Здобувачі освіти (у разі досягнення ними повноліття) або один з їх батьків чи інших законних представників можуть письмово звернутись до керівника закладу освіти щодо проведення атестації в закладі освіти в інші строки, у тому числі достроково (за наявності відповідних документів, що підтверджують підстави перенесення строків), якщо здобувачі освіти:
хворіли під час проведення атестації;
не з'явилися для проходження атестації через поважні причини (смерть членів сім'ї чи близьких родичів, надзвичайні ситуації природного та техногенного походження, інші обставини, які об'єктивно унеможливлюють присутність здобувача освіти на атестації);
тимчасово здобували загальну середню освіту за кордоном і повернулися в Україну після проведення атестації;
були призвані (мобілізовані) на військову службу;
виїжджають на постійне місце проживання за кордон.
Строки атестації таких здобувачів у закладі освіти визначаються наказом керівника закладу освіти, що видається на підставі відповідних підтвердних документів.
14. Здобувачі освіти можуть бути звільнені від зовнішнього незалежного оцінювання та пройти атестацію в закладі освіти, якщо вони:
мають захворювання або патологічний стан, зазначений у
Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837 (за умови подання до закладу освіти одного з документів або копії документів, зазначених у підпункті 1 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 "Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність",
зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837), та не реєструвалися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів);
................Перейти до повного тексту