1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


У К О О П С П І Л К А
Н А К А З
N 200 від 27.12.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 січня 1994 р.
за N 7/216
Положення про порядок формування і застосування цін в об'єктах громадського харчування споживчої кооперації України
1. Загальні положення
1.1. Головна мета Положення - забезпечення єдиних підходів до формування цін в об'єктах громадського харчування споживчої кооперації України відповідно до чинних законодавчих актів та рішень Уряду.
1.2. Згідно з п.2 ст.12 Закону України "Про споживчу кооперацію" споживчі товариства, спілки та їх підприємства самостійно або на договірних засадах встановлюють ціни і тарифи на продукцію виробничо-технічного призначення, сировину, сільгосппродукцію і товари народного споживання, що виробляються і закуповуються ними надані послуги, виходячи з попиту і пропозицій, за винятком продукції, товарів і послуг, на які передбачається державне регулювання цін і тарифів. Для цієї статті поширюється на всі підприємства громадського харчування системи, які є юридичними особами.
2. Порядок віднесення об'єктів громадського харчування до відповідних категорій за рівнем обслуговування
2.1. Категорії присвоюються всім об'єктам громадського харчування: ресторанам, кафе, барам, закусочним, їдальням, буфетам, кафетеріям, магазинам "Кулінарія" тощо згідно з вимогами, які призначені у постанові правління Укоопспілки від 16 вересня 1991 р. N 161 "Про затвердження тимчасового положення про порядок віднесення підприємств громадського харчування споживчої кооперації України до відповідних категорій за рівнем обслуговування".
2.2. Віднесення об'єктів громадського харчування до категорій проводиться правлінням споживчого товариства або кооперативною спілкою, яким вони підпорядковані.
Присвоєння об'єктам громадського харчування категорії вища і перша погоджується з правлінням Кримспоживспілки та обласних споживспілок.
2.3. На підставі рішень правлінь кооперативних організацій об'єктам громадського харчування видаються свідоцтва про віднесення їх до відповідних категорій.
3. Ціни і націнки на сировину і продукти, що надходять в об'єкти і використовуються на приготування продукції власного виробництва, та покупні товари
3.1. В об'єкти громадського харчування продовольчі та інші товари надходять від промислових підприємств, селянських (фермерських) господарств, оптових торговельних ланок, заготівельних організацій, колективних сільськогосподарських підприємств, громадян та інших постачальників за цінами згідно з діючим законодавством.
3.2. На всі продовольчі, супутні товари, незалежно від джерел їх надходження в об'єкти громадського харчування, ціна продажу формується з урахуванням торговельної надбавки та націнки, встановленої для об'єктів громадського харчування.
При цьому ціна виробника, торговельна надбавка, націнка, податок на добавлену вартість в рахунках-фактурах відображаються окремим рядком.
3.3. Націнки на продукцію підприємств і організацій громадського харчування відповідно до пункту 8 додатку N 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 1992 р. N 715 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 1993 р. N 403 "Про внесення змін до регулювання цін і тарифів" встановлюються Радою Міністрів Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міською державною адміністрацією.
У випадках, коли держадміністрація встановила націнки, які не забезпечують мінімальний рівень рентабельності об'єктів громадського харчування, згідно з Законом України "Про підприємства в Україні" (ст.23, п.2), держава повинна забезпечити дотацію цих об'єктів.
3.4. Конкретний розмір націнок залежно від категорії об'єкта громадського харчування встановлюється правліннями Кримспоживспілки, облспоживспілок, а по кожному об'єкту - правліннями споживчих товариств, районних спілок, виходячи з установлених державною адміністрацією обмежень.
3.5. Об'єкти громадського харчування, що займаються торговельною діяльністю, застосовують торговельну надбавку в розмірах та межах граничного рівня, встановленого Указом Президента України від 3 листопада 1993 р. "Про заходи щодо стримування темпів зростання цін".
4. Порядок калькулювання і реалізації продукції власного виробництва і покупних товарів
4.1. Об'єкти громадського харчування при калькулюванні страв і виробів власного виробництва при визначенні ціни продажу керуються діючими Збірниками рецептур страв, кулінарних, кондитерських та інших виробів і включають сировину і продукти в калькуляцію продукції власного виробництва за вільними і регульованими роздрібними цінами. Реалізація власної продукції проводиться за цінами калькуляції.
4.2. В разі необхідності на окремі продукти в об'єктах громадського харчування затверджуються середньозважені ціни, котрі обчислюються на підставі даних обліку про кількість використання продуктів за певний період.
4.3. Сировина і продукти, що надходять на відокремлені склади об'єктів громадського харчування, які потім розподіляють їх по інших об'єктах, обчислюються за вільними або регульованими роздрібними цінами. Відпуск сировини і продуктів об'єктам громадського харчування проводиться за цінами продажу, на вартість яких нараховуєтся націнка об'єкта громадського харчування, котрому відпускається продукція.

................
Перейти до повного тексту