- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
РАДА НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
28 квітня 2020 року № 10-рд |
Про вплив політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України
На підставі та в межах повноважень, визначених у пункті 14 частини першої статті
9 Закону України
"Про Національний банк України", ураховуючи обговорення на засіданні, Рада Національного банку України
вирішила:
1. Інформацію члена Ради Національного банку України Олени Щербакової щодо впливу політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України взяти до відома.
3. Унести рекомендації Кабінету Міністрів України стосовно впливу політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України в п'ятиденний строк із дня прийняття цього рішення.
4. Правлінню Національного банку України до 01 липня 2020 року інформувати Раду Національного банку України про виконання рекомендацій зазначених у пункті 2 цього рішення з обов'язковим зазначенням документів, які відповідають прийнятим управлінським рішенням.
5. Рішення набирає чинності з дня його прийняття.
Додаток
до рішення Ради
Національного банку України
28.04.2020 № 10-рд
Рекомендувати Кабінету Міністрів України щодо:
1. Забезпечення достатності джерел покриття дефіциту Фінансування Державного бюджету України:
1.1. Забезпечити виконання попередніх вимог, які необхідні для укладення Угод з Міжнародним валютним фондом та іншими офіційними міжнародними кредиторами.
1.2. Ужити невідкладних заходів щодо отримання доступу України до кредитних програм міжнародних фінансових організацій, спрямованих на протидію поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
1.3. Порушити перед Урядом СІЛА та іншими країнами питання надання кредитних гарантій під випуск єврооблігацій України з метою рефінансування зовнішнього боргу.
1.4. Розглянути можливість випуску цільових ОВДП для відбудови національної системи охорони здоров'я та підтримки заходів, спрямованих на подолання епідемії COVID-19.
1.5. З метою спрощення доступу інвесторів, у тому числі фізичних осіб, до ринку ОВДП, розглянути можливість випуску ОВДП для населення в документарній формі та/або спрощення процедур їх придбання через банки (із мінімальною вартістю послуг банків).
1.6. З метою розвитку альтернативних каналів покриття потреб Уряду України в іноземній валюті та зниження зовнішньоборгових ризиків державних фінансів спростити порядок залучення коштів населення в ОВДП, номіновані в іноземних валютах, та переглянути оподаткування доходів за ними.
2. Удосконалення управління державними Фінансами:
2.1. З метою мінімізації загроз макрофінансовій стабільності, пов'язаних з волатильністю руху коштів на ЄКР (включаючи нерівномірність його впливу на інфляцію протягом року), розробити систему прогнозування ліквідності сектору загального державного управління.
................Перейти до повного тексту