1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
20.11.2015 № 17.4-12/21
ЗАТВЕРДЖУЮ
В. о. Голови Державної служби
статистики України
___________І.М. Жук
20 листопада 2015 року
Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-П (місячна) "Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (товарів, послуг) за видами"
I. Загальні положення
1.1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-П (місячна) "Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (товарів, послуг) за видами" (далі - форма).
1.2. Показники форми вміщують дані про виробництво промислової продукції за видами, яку було вироблено за звітний місяць на власних або орендованих потужностях (із власної сировини або сировини замовника) та яка за позиціями Номенклатури продукції промисловості (далі - Номенклатура), затвердженої на звітний рік наказом Держстату, у графі 4 має позначку "м".
У випадку випуску продукції у рамках договору про спільну діяльність форма містить дані учасника договору, на потужностях якого (власних чи орендованих) вироблена така продукція, і включає загальний обсяг її виробництва.
1.3. Значення показників форми за графами 1-3, 5 мають формат представлення в числах залежно від одиниці вимірювання продукції, зазначеної у графі 3 Номенклатури:
за одиницями вимірювання, в назвах яких присутні слова "мільйон", "тисяча", - з одним десятковим знаком (після коми);
за іншими одиницями вимірювання - у цілих числах.
Значення показника у графі 4 має формат представлення в числах з одним десятковим знаком (після коми).
1.4. Показники форми ґрунтуються на даних первинної документації (відомості, накладні, акти, картки, книги обліку) та даних бухгалтерського обліку.
II. Виробництво промислової продукції (товарів, послуг) за видами
2.1. Графа 1 містить валовий випуск продукції (у т. ч. супутньої), уключаючи продукцію, призначену для подальшої переробки на власному підприємстві (внутрішньозаводський оборот).
Показник "теплоенергія" охоплює всю кількість теплоенергії (з урахуванням втрат), вироблену електростанціями, котельнями й утилізаційними установками та відпущену як цехам і виробництвам свого підприємства, так і зовнішнім споживачам, за винятком теплоенергії, витраченої на технологічні потреби електростанції (котельні тощо), а також не включає теплоенергію, повернену до електростанції або в котельню з конденсатом виробничого пару, м'ятим паром (від молотів, пресів тощо) і зворотною мережевою водою.
2.2. Графа 2 уміщує випуск готової продукції з власної сировини, призначеної для збуту (тобто готових виробів, які реалізовані у звітному місяці або призначені для продажу, але на них не знайдено покупця), та випуск готової продукції з давальницької сировини. Ця графа включає також готові вироби власного виробництва: передані своїм непромисловим підрозділам (у тому числі власному капітальному будівництву), використані для внутрішніх (власних) потреб підприємства (пально-мастильні та лакофарбові матеріали, меблі, спецодяг тощо), зараховані до складу своїх основних засобів (виробниче обладнання, інструмент), а також як виплата заробітної плати натурою.
Графа 2 не включає продукцію, призначену для подальшої переробки на власному підприємстві.
Показник "теплоенергія" не включає втрати тепла при передачі.
2.3. Графи 1, 2 за позиціями, які відображені у вартісному вираженні відповідно до Номенклатури, у випадку виробництва продукції з власної сировини містять вартість випуску продукції (валового та призначеного для збуту відповідно).
2.4. У випадку виконання підприємством часткового або повного процесу виробництва продукції з використанням ресурсів (сировини), що належать замовнику (надання промислових послуг), графи 1, 2 містять:
2.4.1. За позиціями, які відображені у вартісному вираженні, відповідно до Номенклатури, - вартість наданої послуги, тобто суму, яку сплачує замовник згідно з договором (уключаючи вартість додаткових матеріалів підприємства-виробника, які необхідні йому для виконання цієї роботи).
2.4.2. За позиціями, які відображені у натуральному вираженні (кілограмах, тоннах тощо), - кількість виробленої продукції.

................
Перейти до повного тексту