1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
28.01.2010 N 210/9
Про Положення про постійне удосконалення професійних знань аудиторів України
Керуючись Законом України "Про аудиторську діяльність" від 22 квітня 1993 року N 3125-XII (в редакції Закону від 14.09.2006 N 140-V) та згідно з Положенням про сертифікацію аудиторів Аудиторська палата України (далі - АПУ)
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити зміни та доповнення до Положення про постійне удосконалення професійних знань аудиторів України, затвердженого рішенням АПУ від 31.05.2007 N 178/5, зі змінами, внесеними рішенням АПУ від 11.10.2007 N 183/9, виклавши його в новій редакції (додається).
2. Встановити плату за проведення сертифікації фізичних осіб на право зайняття аудиторською діяльністю в частині плати за щорічне контрольне тестування за підсумками удосконалення професійних знань аудиторів у розмірі 400,00 грн., у т.ч. ПДВ.
3. Визнати таким, що втратив чинність, п. 2 рішення АПУ від 23.04.2009 N 201/5 "Про угоди з Центрами на інформаційно-методичне забезпечення удосконалення професійних знань аудиторів".
4. Секретаріату АПУ забезпечити оприлюднення цього рішення.
5. Це рішення набирає чинності з 1 березня 2010 р.
Голова АПУ І.І.Нестеренко
Додаток 1
ПОЛОЖЕННЯ
про постійне удосконалення професійних знань аудиторів України
Положення про постійне удосконалення професійних знань аудиторів (далі по тексту - Положення) розроблено з метою забезпечення високої якості аудиторських послуг та адаптації правового регулювання аудиторської діяльності в Україні до норм Європейського Союзу, згідно з Законом України "Про аудиторську діяльність", Статутом Аудиторської палати України (далі - АПУ).
Положення визначає порядок постійного удосконалення професійних знань аудиторів.
I. Загальні положення
1.1. Сучасне суспільство вимагає від аудиторів високої якості послуг, що надаються. Тому кожний аудитор зобов'язаний щорічно здійснювати заходи по удосконаленню професійних знань з урахуванням вимог часу. Систематичне удосконалення професійних знань відповідає принципу професійної етики та базовій засаді аудиту - вимозі компетентності, як запоруки якості послуг.
1.2. Метою постійного удосконалення професійних знань аудиторів є забезпечення високої якості аудиту та супутніх йому послуг.
1.3. Постійне удосконалення професійних знань аудиторів здійснюється на платній основі. Розмір плати встановлюють Центри, що отримали право від АПУ на проведення заходів з удосконалення професійних знань аудиторів.
1.4. Комісія АПУ з сертифікації та освіти аудиторів (далі - профільна Комісія АПУ) веде облік (реєстр) аудиторів, які пройшли удосконалення професійних знань. Технічне та інформаційне забезпечення роботи профільної Комісії АПУ здійснює Секретаріат АПУ.
II. Порядок діяльності Центрів, що здійснюватимуть організацію постійного удосконалення професійних знань аудиторів
2.1. Удосконалення професійних знань практикуючих аудиторів за програмами, затвердженими АПУ, здійснюють:
- Центри, засновані АПУ спільно з однією з професійних організацій аудиторів України;
- Національний центр обліку та аудиту Національної Академії статистики, обліку та аудиту, уповноважений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.12.93 року здійснювати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації бухгалтерів та аудиторів.
З зазначеними вище Центрами АПУ укладає (за згодою Центрів) відповідну угоду на три роки.
2.2. Центри, вказані у пункті 2.1 цього Положення, зобов'язані проводити удосконалення знань аудиторів за тематикою, затвердженою АПУ, здійснювати розробку ілюстративних та методичних матеріалів, звітувати перед профільною Комісією АПУ про формування групи та результати контрольного тестування аудиторів.
2.3. Центри несуть перед АПУ відповідальність за якість організації та забезпечення удосконалення професійних знань аудиторів, своєчасність та повноту розрахунків з АПУ.
2.4. Профільна Комісія АПУ систематично розглядає роботу Центрів і, за необхідності, ініціює перед АПУ питання про подальшу співпрацю з Центрами.
III. Програми постійного удосконалення професійних знань аудиторів
3.1. Програми постійного удосконалення професійних знань аудиторів (далі - Програми) розробляються Центрами, професійними організаціями аудиторів, членами АПУ і передаються у профільну Комісію АПУ для експертної оцінки. Після позитивного висновку профільної Комісії АПУ Програми виносяться на розгляд АПУ.
3.2. Програми повинні розкривати актуальні питання:
- методики та організації професійної аудиторської діяльності;
- застосування норм професійної етики та положень стандартів аудиту в аудиторській практиці;
- дотримання вимог чинного законодавства в сфері бізнесу;
- впровадження результатів наукових досліджень в галузі аудиту та суміжних фахових галузях.
3.3. Програми повинні охоплювати такі питання господарської діяльності та управління, як:
- трансформація вітчизняного обліку та звітності у відповідність до вимог Міжнародних стандартів обліку та звітності;
- правові аспекти господарської практики та ризики бізнесу;
- організація та методологія бухгалтерського та податкового обліку;
- фінансовий менеджмент та фінансовий аналіз;
- інформаційні технології в управлінні;
- корпоративні відносини та корпоративну організацію;
- внутрішній контроль та аудит в системах управління.
3.4. Допускається розробка та викладання по програмам галузевої направленості (страховий бізнес, банківська справа тощо).
3.5. У кожній Програмі обов'язково мають бути включені питання застосування на практиці (в контексті змісту Програми) вимоги професійної етики та положень стандартів аудиту.

................
Перейти до повного тексту