1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
10.10.2011 N 3/1
Рішення засідання колегії Мінприроди з питання N 1 "Про стан виконання Національної програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води" порядку денного
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства екології та природних ресурсів N 385 від 13.10.2011 )
Заслухавши та обговоривши доповідь директора Департаменту охорони природних ресурсів та екомережі Томахіна М.Л. та співдоповіді першого заступника Голови Державного агентства водних ресурсів України Яцюка М.В., директора Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем Гриценка А.В., колегія:
визнала виконання заходів, передбачених Національною програмою екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води, як таке, що здійснювалося не в повному обсязі та не дозволило істотно поліпшити стан вод р. Дніпро та якість питної води.
ВИРІШИЛА:
1. Департаменту охорони природних ресурсів та екомережі (Томахін М.Л.) разом з Юридичним департаментом (Роменський Д.В.) та Державному агентству водних ресурсів України (Сташук В.А.) забезпечити супровід законопроекту "Про внесення змін до Загальнодержавної програми розвитку водного господарства", що включає заходи з екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води.
Термін:
до прийняття Закону України
2. Департаменту охорони природних ресурсів та екомережі (Томахін М.Л.) разом з Київською міською та обласними державними адміністраціями, до повноважень яких відносяться питання басейну Дніпра, визначити перелік невідкладних заходів з екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води, що здійснюватимуться протягом 2012-2014 років.
Термін: грудень 2011 року
3. Департаменту охорони природних ресурсів та екомережі (Томахін М.Л.) разом з Державним агентством водних ресурсів України (Сташук В.А.), Київською міською та обласними державними адміністраціями, до повноважень яких відносяться питання басейну Дніпра, визначити перелік першочергових заходів із вдосконалення та подальшого впровадження басейнового принципу управління в галузі використання й охорони вод та відтворення водних ресурсів.
4. Управлінню державного екологічного моніторингу (Аверін Д.Г.), Державній службі геології та надр України (Ставицький Е.А.), Державному агентству водних ресурсів України (Сташук В.А.) активізувати діяльність з розвитку та удосконалення системи моніторингу поверхневих та підземних вод у басейні Дніпра та підготувати проект відповідного звернення до МНС.
Термін: в 10-денний строк
5. Департаменту заповідної справи (Канцурак В.В.) продовжити роботу з розширення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду в басейні Дніпра, зокрема щодо надання статусу загальнодержавного значення територіям та об'єктам природно-заповідного фонду, що мають особливе значення для збереження об'єктів Червоної книги України.
Термін: постійно
6. Департаменту державної екологічної політики та міжнародної діяльності (Білоконь В.М.) разом з Юридичним департаментом (Роменський Д.В.) забезпечити дієвий контроль за реалізацією передбачених у рамках Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки заходів, спрямованих на удосконалення законодавства щодо впровадження в Україні більш чистого виробництва з метою залучення найсучасніших технологій очистки стічних вод для міст, які розташовані в басейні Дніпра.
Термін:
протягом 2012-2014 років
7. Управлінню комунікацій та зв'язків з громадськістю (Кулик О.Ф.), Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління (Бондар О.І.) вжити заходів, спрямованих на удосконалення системи екологічної освіти, виховання та інформування громадськості з питань охорони, відтворення та раціонального використання водних ресурсів.

................
Перейти до повного тексту