1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
19.05.2009 N 341
Про внесення змін до Положення про Консультаційно-експертну раду Держфінпослуг та затвердження її складу
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг N 506 від 25.06.2009 N 608 від 06.08.2009 )
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України
ПОСТАНОВИЛА:
1. Внести зміни до Положення про Консультаційно-експертну раду Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 19.09.2003 N 63 (зі змінами, внесеними розпорядженнями від 07.02.2008 N 150 та від 23.04.2009 N 274) , виклавши його в новій редакції (Додаток 1).
2. Затвердити склад Консультаційно-експертної ради Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України згідно з Додатком 2.
3. Пункт 2 та Додаток 2 розпорядження Держфінпослуг від 07.02.2008 N 150, а також розпорядження Держфінпослуг від 07.08.2008 N 955, від 18.09.2008 N 1107, від 13.11.2008 N 1338 та від 20.11.2008 N 1373 вважати такими, що втратили чинність.
4. Контроль за виконанням цього розпорядження залишити за Головою Комісії.
Голова Комісії В.Суслов
Протокол засідання Комісії
від 19 травня 2009 р. N 479
Додаток 1
до розпорядження
Державної комісії
з регулювання ринків
фінансових послуг
України
19.05.2009 N 341
ПОЛОЖЕННЯ
про Консультаційно-експертну раду Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
1. Консультаційно-експертна рада Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - КЕР) є постійно діючим на громадських засадах дорадчим органом, створеним згідно зі статтею 8 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".
КЕР бере участь в обговоренні проектів документів, які розробляються Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - Держфінпослуг), та заходів з питань регулювання діяльності фінансових установ з метою взаємодії регулятора з учасниками ринків фінансових послуг.
2. КЕР у своїй роботі керується Конституцією, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Держфінпослуг та цим Положенням.
3. Основними завданнями КЕР є:
розробка пропозицій щодо державної політики на ринках фінансових послуг;
поглиблення взаємодії регулятора з учасниками ринків фінансових послуг;
сприяння формуванню наукових і методологічних засад функціонування ринків фінансових послуг;
проведення аналізу стану, проблем та тенденцій розвитку ринків фінансових послуг, прогнозування та планування процесів у цій сфері.
4. КЕР відповідно до покладених на неї завдань:
надає Держфінпослуг пропозиції до проектів державних програм, заходів та нормативно-правових актів щодо функціонування та розвитку ринків фінансових послуг;
узагальнює практику застосування законодавства України з питань функціонування ринків фінансових послуг, здійснює аналіз стану, проблем та тенденцій розвитку ринків фінансових послуг та на основі цього надає пропозиції до проектів планів регуляторної діяльності Держфінпослуг;
опрацьовує проекти нормативно-правових актів, які розробляються Держфінпослуг, надає консультації і пропозиції до них;
готує пропозиції та висновки з питань створення і діяльності саморегулівних організацій учасників ринків фінансових послуг, делегування їм певних повноважень Держфінпослуг;
опрацьовує проблемні питання у сфері регулювання ринків фінансових послуг на макроекономічному рівні та готує пропозиції Держфінпослуг щодо їх вирішення;
надає пропозиції щодо здійснення заходів з метою забезпечення стабільності та стійкості фінансових установ в умовах загальної фінансово-економічної кризи, можливої підтримки фінансових ринків з боку держави;
готує пропозиції щодо розкриття інформації та підвищення прозорості діяльності учасників ринків фінансових послуг;
надає пропозиції щодо напрямів розвитку вітчизняних ринків фінансових послуг в умовах глобалізації світових фінансових ринків, запровадження міжнародно визнаних правил розвитку ринків фінансових послуг.
5. КЕР з метою виконання покладених на неї завдань має право:
отримувати в установленому порядку від Держфінпослуг інформацію, необхідну для своєї роботи;
утворювати постійні та тимчасові робочі органи (комітети, комісії, експертні групи) відповідно до напрямів своєї роботи;
залучати до своєї роботи представників наукових установ і державних органів, громадських і саморегулівних організацій, фахівців організацій - учасників ринків фінансових послуг, зарубіжних та міжнародних організацій тощо.
6. До складу КЕР включаються представники органів виконавчої влади, керівники саморегулівних організацій та інших об'єднань учасників ринків фінансових послуг, науковці та фахівці з відповідних питань.
Народні депутати України можуть набувати членства в КЕР у заявному порядку. Заява про бажання бути членом ради подається народним депутатом України Голові Держфінпослуг. Число народних депутатів України, які мають право бути членами КЕР, не обмежується і в кількісному складі КЕР не враховується.
7. КЕР очолює Голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.
8. Голова КЕР:
організовує діяльність КЕР;
скликає, організовує підготовку та веде засідання КЕР, затверджує порядок денний засідань;
підписує документи від імені КЕР;
представляє КЕР у взаємовідносинах з органами влади, об'єднаннями громадян, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації.
9. КЕР складається з 20 осіб. Персональний склад КЕР та зміни до нього затверджуються розпорядженням Держфінпослуг. Пропозиції щодо персонального складу КЕР подаються Головою Держфінпослуг, заступниками Голови і членами Комісії.
Члени КЕР отримують відповідні посвідчення за підписом Голови Комісії.
10. Член КЕР має право:
- бути присутнім на будь-якому засіданні КЕР, брати участь в обговоренні питань порядку денного, приймати участь у підготовці матеріалів до засідань;
- ініціювати розгляд питань на засіданнях КЕР;
- бути особисто прийнятим Головою, заступниками Голови або членами Комісії;
- мати постійну перепустку на вхід до приміщення Комісії.
11. Формою роботи КЕР є засідання, які проводяться відповідно до плану роботи КЕР, але не рідше одного разу на квартал. Засідання КЕР веде Голова Держфінпослуг або особа, що його заміщує.
Члени Комісії мають право брати участь у засіданнях КЕР за дорученням Голови Держфінпослуг з правом дорадчого голосу.
Доповідачами по порядку денному можуть бути члени КЕР, члени Комісії та особи, визначені головуючим на відповідному засіданні.

................
Перейти до повного тексту