- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про взяття за основу проекту рішення про внесення Змін до Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв
2. Внести зміни до Плану діяльності з підготовки регуляторних актів на 2010 рік, затвердженого рішенням НКРЗ від 10.12.2009 за
N 1796, що додаються.
3. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення діяльності оприлюднити рішення на веб-сайті НКРЗ та опублікувати у наступному випуску офіційного бюлетеня НКРЗ.
ПРОЕКТ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з питань регулювання
зв'язку України
22.07.2010 N 331
ЗМІНИ
до Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв ( z0243-09 )
У главі I:
1) у пункті 1.1:
після слів "не дозволених до застосування в Україні" додати слова "а також додаткові заходи контролю за обігом РЕЗ та ВП на ринку України";
2) пункт 1.7 доповнити абзацом такого змісту: "Для забезпечення контролю за обігом на ринку України РЕЗ та ВП, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону з метою їх подальшої реалізації, підлягають обов'язковому маркуванню обліковими марками."
4) пункти 1.9 - 1.12 викласти в такій редакції:
"1.9. Реалізація на території України, у тому числі й через мережу комісійної торгівлі та інтернет - магазини, РЕЗ та ВП, увезених з-за кордону або виготовлених на території України, не маркованих згідно з пунктом 1.7 цього Порядку, забороняється.
1.10. Протягом 60 календарних днів після набрання чинності цим порядком дозволяється реалізація як маркованих так і не маркованих РЕЗ та ВП.
1.11. Облікова марка - контрольна етикетка одноразового використання з нанесеними даними контрольно-облікової інформації у вигляді двомірного штрихового коду, який дозволяє в автоматизованому режимі ідентифікувати кожну промарковану одиницю РЕЗ або ВП при здійсненні контролю за їх обігом в Україні. Зміст контрольно-облікової інформації облікової марки затверджується НКРЗ.
1.12. Виготовлення облікових марок з нанесеною на них контрольно-обліковою інформацію, підготовку необхідних даних для нанесення контрольно-облікової інформації, видачу їх суб'єктам господарювання для самостійного маркування РЕЗ та ВП забезпечує УДЦР."
3) пункти 1.9 - 1.10 вважати відповідно пунктами 1.13 - 1.14
2. У главі IV:
1) пункти 4.2, 4.3 вилучити;
2) пункт 4.4 вважати пунктом 4.2;
3) пункти 4.5, 4.6 вилучити;
4) пункти 4.7 - 4.13 вважати відповідно пунктами 4.3 - 4.9;
3. Главу V викласти у такій редакції:
"V. Додаткові заходи контролю за обігом РЕЗ та ВП на ринку України
5.1. З метою підвищення рівня національної безпеки, запобігання розповсюдженню виготовленої в Україні та ввезеної з-за кордону продукції з порушенням законодавства України, сприяння захисту українського ринку від неякісних і заборонених до використання РЕЗ та ВП запроваджується їх маркування обліковими марками.
5.2. Не підлягають обов'язковому маркуванню обліковими марками РЕЗ і ВП, виготовлені в Україні, що експортуються за її межі.
5.3. Необхідною умовою отримання облікових марок для маркування РЕЗ та ВП є їх відповідність умовам застосування на території України, визначених статтею
25 Закону.
5.4. Маркування РЕЗ та ВП здійснюється суб'єктами господарювання, які безпосередньо здійснюють виробництво РЕЗ, ВП на території України.
5.5. Облікові марки наносяться на нерозбірну частину РЕЗ та ВП у місці, доступному для їх візуального огляду. Якщо розміри або тип виробу не дають змоги нанести облікові марки безпосередньо на виріб (дрібні вироби, упаковані в групі й таке інше), вони наносяться на гарантійний талон або на заводську упаковку. Місце нанесення облікових марок визначає УДЦР під час їх видачі.
У разі маркування терміналів облікова марка наноситься на фірмову упаковку термінала поряд із заводською етикеткою, яка містить серійний номер (ІМЕІ) даного термінала.
5.6. Маркування РЕЗ та ВП суб'єктом господарювання, який здійснює їх виробництво на території України (далі - виробник), проводиться в такому порядку:
5.6.1. Виробник особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР із заявою (додаток 8) про видачу облікових марок для маркування РЕЗ, ВП.
5.6.2. До заяви додаються:
копія отриманого виробником дозволу на реалізацію РЕЗ та ВП;
довідка виробника щодо кількості РЕЗ, ВП кожного типу, які заплановано до випуску за місяцями протягом року;
копії сертифікатів відповідності на кожен заявлений тип РЕЗ, ВП, виданих акредитованими в установленому порядку органами сертифікації, перелік яких погоджено НКРЗ (далі - орган сертифікації);
ескіз РЕЗ або ВП з визначеним місцем нанесення облікової марки.
5.6.3. УДЦР протягом 10 робочих днів від дати реєстрації заяви розглядає заяву та надає Заявникові рахунок на оплату вартості облікових марок за договірною ціною або мотивовану відмову у їх видачі. Облікові марки надаються виробнику на заплановану до виробництва протягом трьох наступних місяців кількість РЕЗ та ВП.
5.6.4. Підставами для відмови виробнику у видачі облікових марок є:
заява, оформлена або подана з порушенням вимог підпункту 5.6.1 цього Порядку;
документи, що додаються до заяви, оформлені з порушенням вимог підпункту 5.6.2 цього Порядку;
відсутність хоча б одного з документів, передбачених підпунктом 5.6.2 цього Порядку.
У разі відмови у видачі облікових марок УДЦР інформує заявника в письмовій формі з зазначенням відповідних підстав.
Після усунення причин, що були підставою для відмови виробнику у видачі облікових марок, виробник може повторно подати заяву (додаток 8) з додатками, визначеними підпунктом 5.6.2 цього Порядку.
5.6.5. Облікові марки надаються виробнику не пізніше ніж через п'ять робочих днів після пред'явлення ним документа, що підтверджує оплату вартості облікових марок.
5.6.6. Належне зберігання та застосування облікових марок за цільовим призначенням після їх отримання забезпечує виробник, який отримав зазначені облікові марки.
5.6.7. Виробник самостійно здійснює маркування РЕЗ та ВП, що вироблені ним.
5.6.8. Щомісяця, до 10 числа місяця, наступного за звітним, виробник надає УДЦР звіт про використання облікових марок (додаток 9). До звіту додається реєстр зіпсованих облікових марок із зазначенням їх серій та номерів і зіпсовані облікові марки.
5.6.9. Наступна партія облікових марок може бути надана виробнику за його заявою після підтвердженого використання ним не менше 75% раніше отриманих.
5.7. У разі відмови в наданні виробнику права на маркування терміналів захисним знаком УДЦР інформує Заявника в письмовій формі з зазначенням відповідних підстав.
5.9. Порядок проведення маркування РЕЗ та ВП, що залишилися в торгівлі після набрання чинності цим Порядком:
5.9.1. За наявності дійсного дозволу на реалізацію суб'єкт господарювання може звернутися до УДЦР із заявою (додаток 10) про видачу облікових марок для маркування нереалізованих РЕЗ та ВП. До заяви додаються такі документи:
довідка про кількість нереалізованих РЕЗ та ВП на складі, засвідчена підписом керівника та печаткою;
перелік кодів ІМЕІ (MEID) - для нереалізованих терміналів;
фотокопія дозволу УДЦР на ввезення РЕЗ, ВП;
копія митної декларації, що підтверджує ввезення заявлених РЕЗ та ВП;
копія сертифіката відповідності, засвідчена в установленому порядку;
фотокопія дозволу УДЦР на реалізацію РЕЗ та ВП.
5.9.2. Державна інспекція зв'язку (далі - ДІЗ) за дорученням НКРЗ до видачі облікових марок може перевірити кількість нереалізованих РЕЗ та ВП у заявника.
5.9.3. УДЦР протягом 10 робочих днів розглядає заяву та приймає рішення про надання суб'єкту господарювання облікових марок або надає мотивовану відмову в їх видачі.
Облікові марки надаються на підтверджену та/або перевірену працівниками ДІЗ кількість нереалізованих РЕЗ та ВП.
5.9.4. Підставами для відмови у видачі облікових марок для маркування РЕЗ та ВП, що залишилися в реалізації:
заява, оформлена або подана з порушенням вимог підпункту 5.9.1 цього Порядку;
відсутність хоча б одного з документів, передбачених підпунктом 5.9.1 цього Порядку.
У разі відмови у видачі облікових марок УДЦР інформує заявника в письмовій формі з зазначенням відповідних підстав.
5.10. Облікові марки для маркування нереалізованих залишків РЕЗ та ВП надаються суб'єктам господарювання.
Виробникам облікові марки надаються на договірних засадах.
5.11. Облікові марки, втрачені суб'єктом господарювання, не поновлюються. Утрачені облікові марки вважаються недійсними, замість них надаються інші на договірних засадах.
Для отримання облікових марок замість втрачених суб'єкт господарювання повинен протягом місяця від дати втрати облікових марок звернутися із заявою (додаток 8) до УДЦР. До заяви додається копія повідомлення на веб - сайті НКРЗ про втрату облікових марок із зазначенням їх серій та номерів. Несвоєчасність звернення із заявою є підставою відмови в наданні інших облікових марок замість утрачених.
5.12. Термін дії облікових марок не обмежений.
4. Глави V, VI вважати відповідно главами VI, VII;
5. У додатках:
1) додаток 6 вилучити;
2) додаток 7 вважати додатком 6;
3) додати додатки 7 - 10 такого змісту:
Додаток 7
до Порядку реалізації
в Україні радіоелектронних
засобів та випромінювальних
пристроїв
ЗРАЗОК
облікової марки ( va331634-10 )
Додаток 8
до Порядку реалізації
в Україні радіоелектронних
засобів та випромінювальних
пристроїв
ЗАЯВА
про видачу облікових марок для маркування РЕЗ, ВП
---------------------------------
|Реєстраційний N |
---------------------------------
(заповнюється оператором
бази даних УДЦР)
1. Відомості про Заявника
------------------------------------------------------------------
|Найменування суб'єкта господарювання |
|Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ |
|(ідентифікаційний номер з ДРФО) |
|----------------------------------------------------------------|
|Місцезнаходження (місце проживання) |
|----------------------------------------------------------------|
|Організаційно-правова форма суб'єкта господарювання |
|----------------------------------------------------------------|
|Банківські реквізити: рахунок N _____________, МФО ____________ |
|Банк ____________________________________, м. _________________ |
|----------------------------------------------------------------|
|Керівник суб'єкта господарювання ______________________________ |
| (посада, прізвище, ім'я |
| та по батькові) |
|----------------------------------------------------------------|
|Тел. Факс Електронна пошта |
|----------------------------------------------------------------|
|Поштова адреса |
------------------------------------------------------------------
2. Відомості про РЕЗ, ВП
------------------------------------------------------------------
|Назва __________ Тип ___________ Кількість ____________________ |
| (цифрами та словами) |
| |
|Назва __________ Тип ___________ Кількість ____________________ |
| (цифрами та словами) |
|----------------------------------------------------------------|
|Сертифікат відповідності N _____ від _______________ 200__ року |
|----------------------------------------------------------------|
|Термін випуску від ______________ до ___________ |
|----------------------------------------------------------------|
|Регіон розповсюдження _________________________________________ |
................Перейти до повного тексту