- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження Положення про Громадську раду при Національній комісії з питань регулювання зв'язку України
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національної
комісії з питань регулювання зв'язку
N 462 від 17.11.2006
N 98 від 04.03.2010 )
Розглянувши доопрацьований варіант Положення про Громадську раду Національна комісія з питань регулювання зв'язку України
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про Громадську раду при Національній комісії з питань регулювання зв'язку України (далі - Громадська рада при НКРЗ), що додається.
2. Провести відкрите засідання НКРЗ в кінці квітня поточного року, на якому шляхом рейтингового голосування затвердити склад новоутвореної Громадської ради.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
комісії з питань
регулювання зв'язку
України 29.03.2006 N 230
(у редакції рішення
Національної комісії
з питань регулювання
зв'язку України
04.03.2010 N 98)
( vr098634-10 )
ПОЛОЖЕННЯ
про Громадську раду при Національній комісії з питань регулювання зв'язку України
1. Загальні положення
1.1. Громадська рада при НКРЗ є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, що створений для забезпечення участі громадськості в процесі формування, управління та реалізації державної політики регулювання в сфері телекомунікацій та сприяння розвитку цієї сфери, здійснення громадського контролю за діяльністю НКРЗ, налагодження ефективної взаємодії НКРЗ з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики в галузі зв'язку.
1.2. Громадська рада утворюється з метою:
- сприяння створенню умов для всебічної реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
- врахування громадської думки при виробленні консолідованих рішень з найбільш актуальних питань розвитку телекомунікацій;
- здійснення громадського контролю за діяльністю НКРЗ;
- координації заходів, пов'язаних із забезпеченням проведення консультацій із громадськістю;
- сприяння реалізації НКРЗ суспільно значущих громадських ініціатив.
1.3 У своїй діяльності громадська рада керується
Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до
Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, Загальним положенням про громадську раду при Кабінеті Міністрів України, міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, а також цим Положенням та Регламентом роботи Громадської ради.
1.4. Громадська рада здійснює свою діяльність на основі добровільності, рівноправності та відкритості.
2. Основні завдання Громадської ради
2.1. Сприяння створенню умов для всебічної реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами.
2.2. Забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки, прийнятті та організації виконання рішень НКРЗ.
2.3. Представлення інтересів громадськості у її співпраці з НКРЗ, забезпечення зворотного зв'язку між громадськими об'єднаннями, науковцями, представниками засобів масової інформації та НКРЗ.
2.4. Забезпечення співпраці представників зацікавленої громадськості з НКРЗ щодо організації та проведення публічних громадських обговорень основних напрямів її діяльності та узагальнення цієї інформації.
2.5. Здійснення громадського контролю за діяльністю НКРЗ, центральних і місцевих органів виконавчої влади, діяльність яких впливає на ринок зв'язку.
2.6. Участь в опрацюванні і проведенні громадської експертизи нормативно-правових актів, розробником яких є НКРЗ.
2.7. Виконання дорадчих функцій, вивчення та аналіз міжнародного досвіду в сфері телекомунікацій з метою надання рекомендацій НКРЗ при підготовці нормативно-правових актів.
3. Функції Громадської ради
Громадська рада відповідно до покладених на неї основних завдань:
3.1. Готує та подає на розгляд НКРЗ пропозиції щодо проведення консультацій з громадськістю, створення спільних робочих груп та інших заходів, бере участь в їх організації.
3.2 Під час проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики подає НКРЗ обов'язкові для розгляду пропозиції та зауваження.
3.3. Бере участь у проведенні робочих груп НКРЗ або проводить засідання власних робочих груп, круглих столів, громадських слухань, експертних обговорень.
3.4. Опрацьовує отримані за результатами проведення консультацій з громадськістю пропозиції і зауваження з питань проведення та реалізації державної політики регулювання у сфері телекомунікацій і подає їх в установленому порядку до НКРЗ.
Узгоджує на засіданнях Громадської ради дії, що мають здійснюватися від її імені.
3.5. Здійснює громадський контроль за станом врахування органом виконавчої влади, при якому вона утворена, пропозицій та зауважень громадськості.
3.6. Вносить пропозиції щодо удосконалення діяльності НКРЗ з питань, що стосуються суспільно-економічного розвитку держави та інтересів широких верств населення, формуванні стратегії національної безпеки, розроблення галузевих і регіональних програм, участі громадян у формуванні та реалізації державної політики, забезпечення прозорості і відкритості діяльності органів виконавчої влади.
3.7. Проводить громадську експертизу проектів нормативно-правових актів, що розробляються НКРЗ, і подає за її результатами пропозиції та зауваження.
3.8. Інформує громадськість про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання.
4. Права Громадської ради
Громадська рада з метою виконання покладених на неї завдань має право:
4.1. Отримувати від НКРЗ інформацію і матеріали необхідні для виконання покладених на неї завдань.
4.2. Запрошувати для участі у роботі Громадської ради представників наукових установ, державних і громадських організацій, представників засобів масової інформації (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців у якості експертів.
4.3. Утворювати профільні постійні та тимчасові робочі органи (комітети, комісії, робочі та експертні групи) відповідно до напрямів роботи Громадської ради.
4.4. Залучати до роботи ради працівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представників вітчизняних та міжнародних експертних і наукових організацій, підприємств і установ (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців.
4.5. За пропозиціями поданими до НКРЗ, організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглими столами та інші заходи.
5. Членство в Громадській раді
5.1. Громадська рада при НКРЗ, до складу якої входить до п'ятнадцяти осіб, формується шляхом рейтингового голосування за кандидатів під час щорічних зборів не менше ніж однієї четвертої від кількості зареєстрованих всеукраїнських громадських організацій, чия діяльність пов'язана з розвитком та функціонуванням галузі зв'язку.
5.2. Кількісний та персональний склад Громадської ради затверджується на відкритому засіданні НКРЗ.
5.3. При змінах у складі Громадської ради, для формування кворуму представників, з яких обираються члени ради, Громадська рада не пізніше ніж за місяць розсилає запрошення та оприлюднює на сайті або у ЗМІ повідомлення щодо зміни складу Громадської ради, а також час і місце відкритого засідання Громадської ради для проведення рейтингового голосування.
5.4. До складу Громадської ради можуть входити представники від наступних організацій, по одному представнику від кожної організації:
- громадських організацій;
................Перейти до повного тексту