- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про підвищення рівня готовності підрозділів МНС України до реагування на наслідки дорожньо-транспортних пригод і аварій в Україні та підвищення безпеки дорожнього руху в системі Міністерства
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства надзвичайних
ситуацій
N 1231 від 23.11.2011 )
Розглянувши інформацію про підвищення рівня готовності підрозділів МНС України до реагування на наслідки дорожньо-транспортних пригод і аварій в Україні та підвищення безпеки дорожнього руху в системі Міністерства, колегія звертає увагу на необхідність вжиття додаткових заходів стосовно покращення цієї роботи.
Останніми роками завдяки вжитим заходам, насамперед законодавчого та організаційно-практичного характеру, ситуація з аварійністю на дорогах України дещо стабілізувалася.
За оперативною інформацією впродовж 10 місяців 2011 року на автошляхах України виникло 24 тис. 537 дорожньо-транспортних подій (далі - ДТП) з постраждалими, що на 7% менше ніж за аналогічний період минулого року (за аналогічний період 2010 року - 26 тис. 241 пригода), внаслідок яких загинуло 3 тис. 670 осіб (3 тис. 836) та постраждало понад 30 тис. осіб (32 тис. 502).
Найбільш поширеними видами автопригод залишаються зіткнення транспортних засобів (36,2% від загальної кількості ДТП з постраждалими) та наїзд на пішохода (35,8%). У таких ДТП гинуть або травмуються близько 68,4% учасників дорожнього руху.
Встановлено позитивну тенденцію із зменшення кількості ДТП на службовому транспорті у підрозділах МНС України. Так, у 2010 році на службовому транспорті трапилося 30 ДТП, з вини водіїв МНС України - 12, загинув 1 працівник та травмовано 6. Впродовж 2011 року на службовому транспорті трапилося 17 ДТП, з вини водіїв МНС України - 3, травмовано 1 працівника.
У той же час значна кількість дорожньо-транспортних пригод і кількість жертв на автошляхах зобов'язує МНС України вживати додаткових заходів щодо покращення ситуації стосовно зменшення травматизму при ДТП та забезпечення належного рівня реагування на них органів управління та сил Міністерства.
Так, на оснащенні аварійно-рятувальних підрозділів МНС України знаходиться 410 аварійно-рятувальних автомобілів, що складає 71% штатної потреби, а ці підрозділи потребують доукомплектування необхідним обладнанням та майном для проведення невідкладних аварійно-рятувальних робіт при ДТП. Крім того, потребує удосконалення підготовка пожежних-рятувальників та рятувальників з питань надання ними першої невідкладної медичної допомоги та відповідного доукомплектування екіпажів, які не мають у своєму складі медичних фахівців, медичними укладками та майном для надання першої невідкладної медичної допомоги постраждалим, у тому числі при ДТП. Також доцільним є скорочення термінів прибуття рятувальних служб до місць ДТП, у тому числі за рахунок скоординованих дій між аварійно-рятувальними службами і підрозділами Державтоінспекції.
З метою підвищення рівня готовності підрозділів МНС України до реагування на наслідки ДТП та аварій, забезпечення безпеки експлуатації транспортних засобів у системі МНС України колегія
ВИРІШИЛА:
1. Департаменту цивільного захисту (Квашук В.П.) проаналізувати стан виконання рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо безпеки на автошляхах країни та заходи щодо її покращення, які були прийняті впродовж 2009-2011 років, та при необхідності порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України щодо включення розгляду цього питання до плану роботи Комісії на 2012 рік.
Строк - до 12 грудня 2011 року
2. Департаменту управління рятувальними силами (Марченко Г.Б.), Департаменту цивільного захисту (Квашук В.П.):
2.1. Організувати уточнення та коригування спільних нормативно-правових актів, що регламентують порядки залучення підрозділів територіальних органів МНС України, МВС України, МОЗ України, обласних служб автомобільних доріг та їх взаємодії при виникненні ДТП і аварій на автошляхах України.
Строк - до 1 березня 2012 року
2.2. Під час проведення командно-штабних навчань з органами управління і силами територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту та інших тактичних навчань підрозділів МНС України обов'язково відпрацьовувати питання щодо реагування служб цивільного захисту регіону та аварійно-рятувальних служб на наслідки ДТП і аварій.
Строк - постійно
3. Управлінню медичного забезпечення та з питань створення і впровадження Системи 112 (Валіхновський Р.Л.) звернутися до МОЗ України з пропозицією щодо розроблення порядку надання першої невідкладної медичної допомоги постраждалим внаслідок аварій на автошляхах працівниками аварійно-рятувальних служб, які залучаються до ліквідації їх наслідків.
Строк - до 30 грудня 2011 року
4. Управлінню авіації та авіаційного пошуку і рятування (Кушнірук М.Б.) на період проведення Євро-2012 підготувати пропозиції щодо чергування повітряних суден МНС України у містах, що приймають Євро-2012.
Строк - до 1 квітня 2012 року
................Перейти до повного тексту