1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
14.11.2008 N 31
Про заходи з подолання впливу світової економічної кризи на роботу житлово-комунального господарства країни
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства N 352 від 21.11.2008 )
Розглянувши питання "Про заходи з подолання впливу світової економічної кризи на роботу житлово-комунального господарства країни" Колегія відзначає, що в умовах фінансової кризи, перш за все, слід створити умови для розвитку економіки за рахунок пожвавлення внутрішнього ринку, тобто:
- зменшити рівень адміністративних, та що важливо, непродуктивних витрат держави;
- забезпечити жорстке регулювання на ринку природних монополій (контроль за безпідставним підвищенням цін і тарифів на товари та послуги, що виробляються суб'єктами природних монополій);
- оптимізувати державне інвестування, спрямувавши його на розвиток інфраструктури, зокрема, комунальної інфраструктури (розвиток систем теплозабезпечення, водопостачання та водовідведення, організацію перероблення побутових відходів);
- створити сприятливі умови для залучення кредитних коштів міжнародних фінансових організації та інвестицій з боку стратегічних інвесторів.
Для подолання кризи Україна, насамперед, має спрямувати кошти на зменшення споживання енергоресурсів в житлово-комунальному господарстві, запровадивши заходи з енергозбереження у житлових та адміністративних будівлях і на підприємствах галузі.
Запровадження енергозберігаючих заходів дасть змогу суттєво зменшити імпорт енергоресурсів, підвищити конкурентоспроможність вітчизняної продукції на світових ринках, пожвавити внутрішній ринок та подолати кризу.
У сучасних умовах надзвичайно важливим є встановлення економічно обґрунтованих тарифів на ринках природних монополій, які, з одного боку, мають бути достатніми для нормального функціонування та розвитку підприємств, а з іншого - не дозволяти підприємствам-монополістам включати в тариф нецільові витрати та витрати, пов'язані з надмірною енергоємністю. Для цього необхідно запровадити систему державного регулювання діяльності суб'єктів природних монополій у сфері тепло-, водопостачання, водовідведення, з метою забезпечення проведення економічно обґрунтованої тарифної політики у сфері надання житлово-комунальних послуг, удосконалення ліцензійних умов та системи контролю за їх додержанням, захисту прав споживачів.
В умовах фінансової кризи зменшуються інвестиції у будівництво, металургію та інші галузі, продукція яких не знаходить збуту в цих умовах через суттєве зменшення попиту.
Житлово-комунальне господарство до таких галузей не належить. Вода та тепло, електроенергія та газ будуть необхідні населенню завжди, незважаючи на будь-які кризи, в тому числі і фінансові.
Тому ця сфера залишається привабливою для інвестицій за умов: зрозумілої тарифної політики; підтримки державою публічно-приватного партнерства; наявності сучасних механізмів залучення фінансових коштів у галузь.
Для реалізації цього завдання, окрім створення регулятора на ринку житлово-комунальних послуг та удосконалення тарифної політики, необхідним є:
- удосконалення системи бюджетної підтримки - перехід від безповоротного фінансування до стимулювання публічно-приватного партнерства, в тому числі шляхом здешевлення кредитів;
- визнання державним пріоритетом енергозбереження та спрямування коштів державного бюджету на реалізацію енергозберігаючих проектів;
- сприяння розвитку публічно-приватного партнерства в галузі шляхом удосконалення форм і механізмів такого партнерства;
- залучення коштів міжнародних фінансових організацій та розбудова механізмів ефективного використання коштів (досвід співпраці зі Світовим банком, ЄБРР та МБРР).
Крім того, в умовах фінансової кризи невідкладними завданнями мають стати питання проведення реформи міжбюджетних відносин та ухвалення закону про податок на нерухомість, що дасть змогу органам місцевого самоврядування отримати необхідні кошти для підтримки будівництва житла, створення нових робочих місць для громадян, які можуть втратити роботу через кризу, шляхом залучення їх для участі у реалізації інфраструктурних проектів, якими є модернізація систем тепло-, водопостачання та водовідведення, а також будівництво автомобільних доріг.
З метою подолання впливу світової економічної кризи на роботу житлово-комунального господарства Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Заступнику Міністра І.В.Запатріній, Управлінню стратегії реформування (Судникова Ю.Д.) доручити:
1.1. Підготувати пропозиції Кабінету Міністрів України щодо:
- включення проектів законів України "Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2012 роки" (реєстр. N 3063 від 19.08.2008), "Про внесення змін до Закону України "Про концесії", "Про внесення змін до Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків" (реєстр. N 1142 від 07.12.2007) до переліку законопроектів, які потребують невідкладного розгляду Верховною Радою України;

................
Перейти до повного тексту