- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Р І Ш Е Н Н Я
Про хід виконання основних завдань Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки в Закарпатській області та в м. Севастополі щодо створення конкурентного середовища на ринку надання послуг з утримання житлового фонду
( Введено в дію Наказом Державного комітету з питань
житлово-комунального господарства
N 84 від 31.05.2005 )
Заслухавши доповіді про хід виконання основних завдань Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки в Закарпатській області та м. Севастополі щодо створення конкурентного середовища на ринку надання послуг з утримання житлового фонду, колегія зазначає.
Згідно із цією Програмою основними напрямами реформування житлового господарства є створення конкурентного середовища на ринку надання послуг та залучення населення до управління та утримання житлового фонду.
В Україні зберігається позитивна тенденція до зростання кількості об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. У 2004 році створено 853 об'єднання, або 22,5% загальної їх кількості (3785 об'єднань). Спостерігається також зростання недержавних підприємств у сфері утримання житлового фонду. В 2004 році їх залучено 160, або 39% загальної їх кількості (405 одиниць).
Разом з тим у Закарпатській області та в м. Севастополі така робота проводиться на недостатньому рівні. Так, обслуговування житла в Закарпатській області здійснюють 35 підприємств державної та комунальної форми власності і лише 5 роздержавлених житлово-комунальних підприємств.
Регіональною програмою реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2002-2005 роки та на період до 2010 року було передбачено створення 222 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, однак станом на 01.05.05 створено лише 20 об'єднань, або 9% плану. Це один із найнижчих показників в Україні.
Одним із стримуючих чинників створення об'єднань в області є незацікавленість органів місцевого самоврядування у їх створенні.
Конкурсний відбір підприємств для надання послуг з утримання житлового фонду в області не проводиться. Утримання житлового фонду шляхом залучення служб єдиного замовника чи приватних фірм не здійснюється.
Аналогічна ситуація склалася і в м. Севастополі. Розроблений у 2002 році проект Програми реформування і розвитку житлового господарства міста досі не затверджений рішенням міської ради. Зазначеним проектом не передбачалося створення об'єднань та залучення недержавних підприємств до обслуговування житла. Як наслідок, у місті створено лише 32 об'єднання.
Усього на конкурсній основі житловий фонд міста обслуговують 7 недержавних підприємств. Однак аналіз діяльності цих підприємств свідчить, що вони працюють збитково, основним чином у зв'язку з низькими тарифами на ці послуги.
Розглянувши стан та перспективи розвитку і реформування житлово-комунального господарства Закарпатської області та м. Севастополя та враховуючи невідкладність і соціальну значимість інституційних та економічних перетворень на шляху інтегрування галузі до ринкових умов господарювання, колегія
................Перейти до повного тексту