1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
04.12.2007 N 1
Про стан упровадження Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"
( Рішення затверджено Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 145 від 12.12.2007 )
Заслухавши та обговоривши інформацію заступника Голови Держкомпідприємництва Білоуса Г.М. з зазначеного питання,
Колегія відзначає, що Держкомпідприємництвом України проведено відповідну роботу щодо виконання доручення Кабінету Міністрів України від 19 червня 2007 року N 26363/2/1-07 (далі - Доручення), згідно з яким на Комітет покладено обов'язки відповідального виконавця за стан упровадження Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 5 квітня 2007 року N 877-V.
На виконання пункту 2 Доручення були прийняті постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку відбору зразків продукції для визначення її якісних показників та форми акта відбору зразків продукції" та "Про затвердження Порядку відшкодування суб'єктом господарювання витрат, пов'язаних з проведенням експертизи (випробування) зразків продукції".
На виконання пункту 3 Доручення Держкомпідприємництво з власної ініціативи взяло на себе функцію координатора з метою активізації роботи з підготовки та подання відповідно до компетенції проектів нормативно-правових актів щодо затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності, періодичності проведення планових заходів державного нагляду (контролю). Робота щодо виконання цього пункту Доручення триває.
На виконання пункту 4 (4.1) Доручення підготовлений Орієнтовний перелік законодавчих актів, які потребують приведення їх у відповідність з Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Координація виконання цього пункту Доручення Держкомпідприємництвом здійснювалася постійно і триває до цього часу.
Завдання, зазначені в підпункті 4.2, знаходиться у стані виконання.
Крім того, Держкомпідприємництвом підготовлено та подано до Кабінету Міністрів України проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Положення про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва" щодо покладання на Держкомпідприємництво функції координації діяльності органів виконавчої влади, пов'язаної з розробленням та здійсненням заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Поряд з цим, залишається незавершеним виконання пунктів 3, 4 Доручення, що вимагає від Держкомпідприємництва більш наполегливого ставлення до позиції контролюючих органів з метою досягнення повного виконання зазначених пунктів Доручення.
З огляду на проведену роботу виникає нагальна потреба в терміновій підготовці проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Виходячи з вищезазначеного, колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про стан упровадження Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" взяти до відома.
2. Визнати:
2.1. Недостатньою роботу:
- Міністерства транспорту та зв'язку України,
Міністерства освіти і науки України,
Міністерства охорони навколишнього природного середовища України,
Державної податкової адміністрації України,
Міністерства культури і туризму України,
Міністерства регіонального розвитку та будівництва України
з виконання п. 4.1 доручення Кабінету Міністрів України від 19.06.2007 N 26363/2/1-07 щодо підготовки переліку актів Кабінету Міністрів України та законів України, які потребують приведення у відповідність із Законом "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та приведення у відповідність цих актів;
- Міністерства освіти і науки України,
Державного агентства земельних ресурсів України,
Департаменту санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров'я України,
Державного комітету телебачення і радіомовлення України,
Міністерства охорони навколишнього природного середовища України,

................
Перейти до повного тексту