1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
24.06.2010 N 14
Про результати виконання завдань Загальнодержавної програми "Питна вода України" на 2006-2020 роки та відповідних регіональних програм у 2006-2009 роках
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства N 226 від 07.07.2010 )
Розглянувши питання "Про результати виконання завдань Загальнодержавної програми "Питна вода України" на 2006-2020 роки та відповідних регіональних програм у 2006-2009 роках" (далі - Програма), колегія зазначає.
Виконання першого етапу Програми (2006-2010 роки), яким було заплановано стабілізувати фінансово-економічний стан та створити сприятливі умови для залучення інвестиційних ресурсів для підприємств водопостачання та водовідведення, удосконалити нормативно-правове і науково-технічне забезпечення підгалузі, здійснити заходи з дослідження, охорони, дотримання режимів зон санітарної охорони джерел питного водопостачання, економії питної води та зниження енергоємності її виробництва, є недостатнім, що не дозволило повною мірою забезпечити населення України питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання, підвищити ефективність та надійність функціонування водопровідно-каналізаційних мереж, здійснити заходи з відновлення, охорони та раціонального використання джерел питного водопостачання.
На сьогодні регіональні та місцеві програми, розроблені та затверджені відповідно до завдань Програми Радою міністрів АР Крим, обласними та Севастопольською міськими державними адміністраціями, потребують доопрацювання та коригування в частині визначення конкретних об'єктів, обсягів та джерел їх фінансування з розподілом за роками до 2014 року. Регіональна програма м. Києва до цього часу не розроблена.
Недостатнім є рівень фінансування заходів Програми з державного бюджету. Фактичний розмір цільових державних видатків у 2006-2009 роках складав 339,6 млн.грн., або 27,3% від запланованих.
На сьогодні фінансування заходів Програми щодо розвитку та реконструкції систем водопостачання та водовідведення становить 337,7 млн.грн., або 27,4% від запланованих на зазначені цілі, що не забезпечує потреби у технічному переоснащенні основних фондів підгалузі та призводить до збільшення обсягів нераціональних витрат та втрат питної води, енергоємності виробництва, боргу підприємств водопровідно-каналізаційного господарства за спожиту електроенергію, заборгованості із заробітної плати на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства.
Як наслідок, технічний стан систем централізованого водопостачання та водовідведення є критичним.
Повільними темпами впроваджуються індивідуальні та колективні установки (пристрої) доочищення води для питних потреб у місцях її безпосереднього споживання, які повинні насамперед використовуватись у регіонах з кризовою екологічною ситуацією, а також для оснащення лікувально-профілактичних, шкільних і дошкільних закладів, підприємств харчової промисловості та громадського харчування.
Заходи Програми щодо охорони і раціонального використання джерел питного водопостачання та освіти, підготовки кадрів, виховання, інформування та участі громадськості у розв'язанні проблем забезпечення населення питною водою за період її реалізації виконувались лише частково за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Обсяги фінансування науково-технічних та нормативно-правових розробок складали 1,9 млн.грн., або 37,1%, що дозволило лише частково удосконалити нормативно-правову базу, технології та обладнання у сфері водопровідно-каналізаційного господарства.
Зокрема, розроблено ДСТУ "Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні та екологічні вимоги щодо якості води і правил вибирання", введення в дію якого заплановано з 1 січня 2012 року. Крім того, опрацьовано проекти Законів України "Про внесення змін до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про внесення змін до Закону України "Про Загальнодержавну програму "Питна вода України" на 2006-2020 роки", які наразі доопрацьовуються із урахуванням зауважень та пропозицій.
Крім того, за рахунок коштів державного бюджету здійснюються підготовка та оприлюднення Національної доповіді про якість води та стан питного водопостачання в Україні.
Залишається неефективною діяльність Міжвідомчої комісії з питань виконання Програми та відповідних регіональних комісій.
Інформація про стан виконання Програми за 2009 рік надана Мінжитлокомунгоспу лише Мінпромполітики, МНС та Академією медичних наук. Решта відповідальних за виконання окремих заходів Програми інформації Міністерству у визначені терміни не надали.
Регіональними комісіями з питань виконання цієї Програми не подається у визначений термін (щороку до 1 березня) Міжвідомчій комісії звіт та інформація про хід виконання відповідних регіональних програм (заходів). В установлений термін таку інформацію за 2009 рік було надано лише регіональними комісіями Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Рівненської, Сумської, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Севастополя.
Беручи до уваги викладене та з метою виконання у повному обсязі завдань Загальнодержавної програми "Питна вода України" на 2006-2020 роки, що дозволить покращити якість послуг з водопостачання та водовідведення, колегія Мінжитлокомунгоспу
ВИРІШИЛА:

................
Перейти до повного тексту