- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Ради суддів
N 21 від 18.05.2018 )
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Ради суддів
N 27 від 24.06.2011
N 20 від 03.03.2016 )
Заслухавши та обговоривши інформацію секретаря Ради суддів України Козир Т.П. про затвердження Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, відповідно до частини 1 статті
151, статті
113, частини 5 статті
127 Закону України
"Про судоустрій і статус суддів", Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року, Рада суддів України
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції.
2. Доручити Державній судовій адміністрації України направити судам загальної юрисдикції для використання в роботі Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції.
Голова Ради суддів України | Я.М.Романюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ради
суддів України
25.03.2011 N 14
ПОЛОЖЕННЯ
про помічника судді суду загальної юрисдикції
Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції (далі - Положення) розроблено відповідно до вимог Закону України
"Про судоустрій і статус суддів" та визначає єдині засади діяльності, правовий статус і умови діяльності особи, яка займає посаду помічника судді суду загальної юрисдикції (далі - помічник судді).
I. Загальні положення
1. Відповідно до частини першої статті
154 Закону України
"Про судоустрій і статус суддів" у кожного судді суду загальної юрисдикції є помічник, правовий статус і умови діяльності якого визначаються Законом України "Про судоустрій і статус суддів", Законом України
"Про державну службу" та цим Положенням.
( Пункт 1 в редакції Рішення Ради суддів
N 20 від 03.03.2016 )
2. Помічник судді - це посадова особа, яка перебуває на державній службі, забезпечує виконання суддею відповідних повноважень та сприяє здійсненню правосуддя.
3. Помічник судді є працівником апарату суду.
( Пункт 3 в редакції Рішення Ради суддів
N 20 від 03.03.2016 )
4. Помічник судді з питань підготовки справ до розгляду підзвітний лише відповідному судді.
5. Помічник судді у своїй роботі керується
Конституцією України, Законами України
"Про судоустрій і статус суддів",
"Про державну службу", іншими законами та нормативно-правовими актами України, Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року
N 33, рішеннями зборів суддів відповідного суду, Інструкцією з діловодства суду, Правилами внутрішнього трудового розпорядку суду, цим Положенням, а також посадовою інструкцією.
II. Кваліфікаційні вимоги. Порядок призначення, перебування та звільнення з посади помічника судді
6. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста або магістра і вільно володіє державною мовою.
Помічник судді Верховного Суду України повинен також мати стаж роботи в галузі права не менше трьох років.
7. Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату відповідного суду за поданням судді.
( Пункт 8 виключено на підставі Рішення Ради суддів
N 20 від 03.03.2016 )
9. Період перебування на посаді помічника судді зараховується до його трудового стажу в галузі права.
10. Призначення на посаду помічника судді здійснюється без конкурсного відбору на підставі письмового подання судді керівником апарату відповідного суду.
У поданні на призначення помічника судді зазначаються: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження претендента, громадянство, займана на час подання посада, посада на яку рекомендується претендент, володіння державною мовою.
До подання додаються особиста заява претендента та інші документи, передбачені законодавством про державну службу.
Претенденту на посаду помічника судді за поданням судді може встановлюватись випробовування в порядку, визначеному Законом України
"Про державну службу".
11. Для осіб, які претендують на посаду помічника судді, може проводитися стажування з метою набуття ними практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей цих осіб.
12. Керівник апарату може відмовити судді в задоволенні подання про призначення на посаду помічника судді у випадку, коли претендент не відповідає вимогам, установленим частиною другою статті
154 Закону України
"Про судоустрій і статус суддів", статтею
12 Закону України
"Про державну службу" та пунктом 6 цього Положення.
( Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Ради суддів
N 20 від 03.03.2016 )
13. Помічник судді має посвідчення, що підтверджує його особу та повноваження.
Посвідчення помічника судді видається, використовується та повертається відповідно до вимог Інструкцій, які регулюють порядок оформлення, обліку, використання та зберігання службових посвідчень працівників апаратів судів.
( Пункт 13 в редакції Рішення Ради суддів
N 20 від 03.03.2016 )
14. Порядок перебування на державній службі помічника судді регулюється Законом України
"Про державну службу", іншими нормативно-правовими актами України.
15. Застосування заходів заохочення та дисциплінарного стягнення до помічника судді здійснюється керівником апарату відповідного суду за поданням судді.
16. Оплата праці помічника судді регулюється та встановлюється відповідно до Закону України
"Про судоустрій і статус суддів", іншими нормативно-правовими актами.
( Пункт 16 в редакції Рішення Ради суддів
N 20 від 03.03.2016 )
17. У випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо), а також у період з моменту закінчення (припинення) повноважень судді з відправлення правосуддя до моменту поновлення цих повноважень або звільнення судді з займаної посади у встановленому законом порядку, помічник судді може тимчасово виконувати обов'язки помічника іншого судді, про що на підставі особистої заяви помічника судді та подання відповідного судді видається наказ керівника апарату суду.
Крім того, у випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо), а також з моменту закінчення (припинення) повноважень судді з відправлення правосуддя або звільнення судді з займаної посади у встановленому законом порядку, помічника судді за його згодою наказом керівника апарату суду може бути переведено на іншу посаду працівника апарату суду на строк до припинення тривалої відсутності судді або поновлення повноважень судді.
У разі відсутності згоди помічника виконувати обов'язки помічника іншого судді або працівника апарату суду його може бути звільнено з посади на підставі пункту 6 частини першої статті
36 Кодексу законів про працю України.
У разі відсутності помічника судді з причин хвороби, відпустки, відрядження виконання його обов'язків може бути покладено керівником апарату суду на іншого працівника апарату суду за погодженням зі суддею.
................Перейти до повного тексту