1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
РІШЕННЯ
31.07.2014 № 12
Про стан виконання планових показників надходжень до спеціального фонду організаціями та підрозділами ДСНС України
( Рішення оголошено для виконання згідно з Наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 447 від 05.08.2014 )
Розглянувши інформацію про стан виконання планових показників надходжень до спеціального фонду організаціями та підрозділами ДСНС України, Колегія відмічає, що, враховуючи обмеженість у видатках загального фонду державного бюджету, одним із вирішальних чинників у матеріально-технічному забезпечення підрозділів є збільшення власних надходжень до спеціального фонду за надання платних послуг.
Впродовж першого півріччя 2014 року фактичні надходження до спеціального фонду від надання платних послуг аварійно-рятувальними підрозділами становили 197,7 млн.грн. (86,8 % планового показника), що на 9,2 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період 2013 року.
Так, за бюджетною програмою 3701280 "Забезпечення діяльності сил цивільного захисту" найвищі показники надходжень до спеціального фонду державного бюджету в цілому забезпечили ГУ(У) ДСНС України у Донецькій - (20,5 млн.грн.), Дніпропетровській (20,2 млн.грн.), Луганській (19,2 млн.грн.), Полтавській (18,0 млн.грн.) та Запорізькій (16,8 млн.грн.) областях.
Найнижчі показники надходжень мають територіальні органи у Закарпатській (1,1 млн.грн.), Тернопільській (1,4 млн.грн.) та Херсонській (1,7 млн.грн.) областях, 2-й Спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України - 0,2 млн.грн., що свідчить про недостатню роботу керівників на цьому напрямку.
Необхідно зазначити, що 69,7 % (137,7 млн.грн.) надходжень до спеціального фонду державного бюджету від надання платних послуг аварійно-рятувальними підрозділами забезпечуються послугами з охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об'єктів на підставі договорів, обов'язкового обслуговування об'єктів і територій; 18,4 % (36,4 млн.грн.) - за аварійно-рятувальне обслуговування на договірній основі об'єктів підвищеної небезпеки та окремих територій.
Надходження до спеціального фонду державного бюджету за надання платних послуг становлять 11,9 % (23,7 млн. гривень). Вищі показники, із зазначених надходжень, забезпечили ГУ(У) ДСНС України в м. Києві (3,1 млн.грн.), Донецькій (2,3 млн.грн.), Одеській (1,4 млн.грн.), Хмельницькій (1,4 млн.грн.), Миколаївській та Волинській (по 1,2 млн.грн.) областях. Нижчі показники надходжень в У ДСНС України у Чернігівській (0,95 млн.грн.) та Сумській (0,13 млн.грн.) областях.
Значна матеріальна підтримка територіальних органів ДСНС України місцевими органами виконавчої влади за рахунок субвенцій здійснюється у Вінницькій (0,9 млн.грн.), Житомирській (0,6 млн.грн.), Донецькій та Полтавській (по 0,3 млн.грн.) областях.
Взагалі не виділялися кошти з місцевих бюджетів у Волинській, Луганській, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській областях та в м. Києві.
Понад 1 млн. грн. надійшло до аварійно-рятувальних підрозділів Дніпропетровської та Полтавської областей як благодійна допомога, понад 700 тис.грн. - до підрозділів Вінницької та Київської областей, понад 500 тис.грн. - Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської та Харківської областей.
Однією з причин, що не дозволяє підрозділам ДСНС України в повному обсязі використовувати свої можливості, передбачені нормативно-правовими актами, є непроведення атестації підрозділів та ненадання їм статусу аварійно-рятувальних служб, про що зазначалось у рішенні Колегії від 24 лютого 2014 р. № 2.

................
Перейти до повного тексту