1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
23.04.2013 № 11
Про стан благоустрою населених пунктів України
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 179 від 29.04.2013 )
Питання благоустрою населених пунктів не залишається поза увагою Президента України, що відображено в Програмі економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" . Так, на реалізацію цієї Програми Міністерством розроблено, а Верховною Радою України у травні минулого року прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо благоустрою населених пунктів" , яким удосконалено питання утримання об'єктів благоустрою та правовідносин у цій сфері.
До цього Закону Мінрегіоном прийнято низку підзаконних нормативно-правових актів, а саме: Технічні правила ремонту та утримання вулиць і доріг у населених пунктах , Інструкцію з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів , Правила експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення, від зсувів та обвалів , Зміни до Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів тощо.
На стадії розроблення або затвердження перебувають Типовий порядок видачі дозволів на порушення об'єктів благоустрою та Перелік земельних або ремонтних робіт, для виконання яких необхідно отримати дозвіл, Типовий договір щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою, Типове положення про інспекцію з благоустрою населених пунктів тощо.
Водночас залишаються проблемними питання впровадження цього Закону на місцевому рівні, а саме щодо розроблення та затвердження правил благоустрою населених пунктів, схем санітарного очищення населених пунктів, регіональних програм розвитку зелених насаджень, здійснення робіт з винесення в натурі меж об'єктів благоустрою зеленого господарства, забезпечення інвентаризації та паспортизації зелених насаджень населених пунктів.
Сьогодні ці роботи здійснюються дуже повільно. Зокрема, правила благоустрою затверджено у 11442 населених пунктах (39%), у 32% (9418 населених пунктів) розроблено та затверджено схеми санітарної очистки, із 27 регіонів затверджено лише 6 регіональних програм розвитку зелених насаджень (Житомирська, Запорізька, Полтавська, Рівненська, Харківська, Черкаська області), із загальної кількості наявних об'єктів зеленого господарства, що становить 25 тис. одиниць, тільки близько в 10 тис. одиниць (41%) межі ділянок винесено в натурі, інвентаризацію об'єктів благоустрою проведено на 42% (понад 189 тис.) об'єктах благоустрою населених пунктів, паспортизовано 20% (понад 89 тис.) об'єктів благоустрою населених пунктів.
Також після проходження зимового періоду потрібно терміново забезпечити прибирання територій протягом квітня - травня в рамках щорічної акції "За чисте довкілля" та Дня благоустрою територій населених пунктів.
Разом з тим, внаслідок різких перепадів температури в зимовий період суттєво погіршився стан дорожнього покриття вулиць і доріг та з'явилася велика кількість вибоїн.
Навесні у регіонах проведено технічний огляд вулично-дорожньої мережі, де виявлено пошкоджень дорожнього покриття на 22% протяжності вулиць і доріг населених пунктів. Станом на 05.04.2013 ліквідовано 39% виявлених пошкоджень дорожнього покриття вулиць і доріг.

................
Перейти до повного тексту