- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Р І Ш Е Н Н Я
Про стан реформування житлово-комунального господарства Луганської області та спільні заходи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Луганської обласної держадміністрації щодо реалізації Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009 - 2014 роки
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства регіонального
розвитку, будівництва та житлово-комунального
господарства
N 250 від 24.10.2011 )
Заслухавши та обговоривши доповідь голови Луганської обласної державної адміністрації ПРИСТЮКА В.М. та співдоповідь першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України АЛІПОВА О.М., колегія Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та колегія Луганської обласної держадміністрації відзначають необхідність розвитку та поглиблення співробітництва, активізації спільного використання організаційного, науково-технічного економічного потенціалу, застосування сучасних організаційних та економічних механізмів впровадження перспективних проектів у галузі житлово-комунального господарства Луганської області, розвитку механізмів державно-приватного партнерства, проведення комплексної модернізації об'єктів комунальної теплоенергетики та розв'язання проблем забезпечення населення якісною питною водою як передумови реалізації
Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009 - 2014 роки.
Колегії зазначили, що у Луганській області проводиться певна робота щодо удосконалення управління об'єктами житлово-комунального господарства, демонополізації та створення конкурентного середовища на ринку комунальних послуг.
Реформування житлово-комунального господарства регіону здійснюється відповідно до погодженої Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі - Мінрегіон) Регіональної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Луганської області на 2010 - 2014 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 27.05.2011 N 5/37.
Разом з тим, колегіями відмічено низку негативних явищ у сфері житлово-комунального господарства області.
Зокрема, продовжує погіршуватися технічний стан комунальної інфраструктури. Старіє житловий фонд - 0,64% житлових будинків комунальної власності в Україні перебувають у ветхому стані. Із 92,1 тис. ліфтів 41,7 тис. ліфтів (41,7%) відпрацювали свій нормативний строк експлуатації.
Ліфтове господарство Луганської області налічує 3858 ліфтів, із яких не працює 1131 ліфт, що складає 29,3% від загальної кількості. У ветхому та аварійному стані перебувають 59,5% водопровідних мереж області, при середньому показнику по Україні - 37,1%, та 47,5% каналізаційних мереж, при середньому в країні 34,8%.
Із 1876,2 км теплових і парових мереж 124,6 км, або 6,6%, є аварійними.
Залишається нестабільним фінансовий стан підприємств галузі. Обсяги збитків підприємств житлово-комунального господарства Луганської області станом на 01.08.2011 склали 252,6 млн.грн., що є одними з найбільших збитків по Україні (2185,1 млн.грн.), загальна сума дебіторської заборгованості підприємств галузі збільшилася з початку 2011 року на 24,1 млн.грн. (або на 2,5%), що є найбільшою по Україні (всього по Україні - 12,0 млрд.грн.).
Значними є обсяги кредиторської заборгованості, які станом на 01.08.2011 складають 2,4 млрд.грн.
За даними Держстату, станом на 01.08.2011 рівень оплати населення за отримані житлово-комунальні послуги становить 100,7% (по Україні - 103,8%), у т.ч. за послуги теплопостачання - 103,6% (по Україні - 105,8 %), водопостачання і водовідведення - 91,3% (по Україні - 95,8%), з утримання будинків і споруд - 94,4% (по Україні - 95,4%).
За даними Луганської облдержадміністрації станом на 01.08.2011 заборгованість із виплати заробітної плати мали 69 підприємств житлово-комунального господарства області на суму 18176,9 тис.грн., що є найбільшою серед регіонів України (всього по Україні - 73009,7 тис.грн.).
У житловому фонді повільними темпами здійснюється формування реального власника житла. Станом на 01.09.2011 в області діє лише 653 об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), що складає 18,8% від загальної кількості багатоквартирних будинків (5 і більше поверхів). В середньому по Україні цей показник складає 12,7%. В області працює 17 приватних підприємств з утримання житлових будинків і прибудинкових територій, але не створено жодної служби єдиного замовника.
На цей час не розроблені концептуальні підходи до розвитку теплового господарства області. Оптимізовані схеми теплопостачання населених пунктів розроблені у 10 із 13 населених пунктів з населенням більше 20 тис. осіб.
Розглянувши стан розвитку і реформування житлово-комунального господарства Луганської області і враховуючи невідкладність та соціальну значимість інституційних та економічних перетворень на шляху інтегрування галузі до ринкових умов господарювання, колегія Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і колегія Луганської обласної державної адміністрації
ВИРІШИЛИ:
1. Вважати пріоритетними такі напрями співробітництва між Мінрегіоном України та Луганською облдержадміністрацією:
1.1. Оптимізація теплопостачання населених пунктів Луганської області шляхом модернізації комунальної теплоенергетики, часткової та повної децентралізації.
1.2. Безперебійне забезпечення населення області якісною питною водою.
1.3. Стимулювання процесу створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
3. Головному управлінню житлово-комунального господарства Луганської облдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування:
3.1. Вжити невідкладних заходів для створення запланованої кількості об'єднань співвласників багатоквартирних будинків визначених відповідно до завдань Регіональної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Луганської області на 2010 - 2014 роки.
термін: грудень 2011 року
3.2. Впровадити інформаційну систему збору, узагальнення інформації щодо стану реформування житлово-комунального господарства.
термін: грудень 2011 року
3.3. Розробити схеми оптимізації роботи централізованих систем водопостачання населених пунктів та внести їх на погодження до Мінрегіону України.
термін: 2011 - 2012 роки
3.4. Передбачити кошти для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм (заходів) щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості.
термін: щороку
термін: постійно
3.6. Забезпечити впровадження роздільного збирання побутових відходів на території області.
термін: постійно
3.7. Завершити роботу з розроблення схем теплопостачання населених пунктів та проекту Регіональної програми модернізації систем теплопостачання Луганської області на 2012 - 2016 роки.
термін: грудень 2011 року
3.8. Протягом трьох місяців з дня набрання чинності Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012 - 2015 роки" розробити та затвердити відповідно до завдань вказаної Програми регіональні та місцеві програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад.
4. Райдержадміністраціям, рекомендувати виконкомам міських рад міст обласного значення Луганської області:
4.1. Вжити заходів щодо:
погашення підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства заборгованості за спожиту електроенергію;
погашення підприємствами комунальної теплоенергетики заборгованості за спожитий протягом опалювального сезону 2010/11 років природний газ.
термін: грудень 2011 року
4.2. Забезпечити:
реалізацію прав громадян, які проживають у гуртожитках, що перебувають в комунальній власності громад, на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках;
утримання та експлуатацію ліфтів у житловому фонді на належному рівні.
5. Департаменту стратегії реформування житлово-комунального господарства Мінрегіону України забезпечити:
5.1. Проведення спільно з органами місцевого самоврядування інформаційних заходів (семінарів, "круглих столів") щодо впровадження ефективних форм управління у житлово-комунальному господарстві
термін: до кінця 2011 року
5.2. Впровадження інформаційної системи збору, узагальнення інформації щодо стану реформування житлово-комунального господарства.
термін: грудень 2011 року
6. Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону України:
6.1. Затвердити в установленому порядку:
методику розрахунку втрат і необлікованих витрат питної води підприємствами, які надають послуги із централізованого водопостачання;
методику розрахунку технологічних витрат питної води підприємствами, які надають послуги із централізованого водопостачання та/або водовідведення;
методику розрахунку норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства;
порядок розроблення та затвердження нормативів використання питної води підприємствами, які надають послуги із централізованого питного водопостачання.
термін: до кінця 2011 року
................Перейти до повного тексту