1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
26.01.2012 N 1
Про результати роботи Міністерства у 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік
Заслухавши доповідь заступника Міністра надзвичайних ситуацій Бута В.П. про результати роботи Міністерства у 2011 році та співдоповіді керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій, колегія відмічає, що завдання, визначені Президентом України та Урядом, пріоритети Міністерства на 2011 рік в основному виконано.
На виконання Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. N 1085 завершено реформування системи МНС України та оптимізацію його органів і підрозділів. Під час реорганізації Міністерства та ліквідації урядових органів державного управління, що діяли у складі МНС України, забезпечено належне виконання ними визначених функцій.
Збережено тенденцію до зменшення кількості надзвичайних ситуацій, що обумовлено ефективними упереджувальними заходами та відносно сприятливими погодними умовами 2011 року. Органами управління та підрозділами цивільного захисту забезпечено оперативне реагування на 221 класифіковану надзвичайну ситуацію (зменшення порівняно з 2010 роком на 13%), 60 тис. 790 пожеж (зменшення на 2,3%). Врятовано життя 5 тис. 40 осіб та матеріальних цінностей на суму близько 2,4 млрд. гривень.
Під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду забезпечено комплексне залучення наземних та авіаційних сил до гасіння лісових пожеж на початковій стадії їх виникнення, завдяки чому вдалося знизити кількість лісових пожеж на 27% та зменшити площу лісових масивів, пройдену вогнем, у 7,4 раза.
Більш оперативно діяли за призначенням під час надзвичайних ситуацій 2011 року органи та підрозділи головних управлінь (управлінь) МНС в Вінницькій (Шевчук Р.Б.), Дніпропетровській (Бутківський В.В.), Кіровоградській (Федорчак В.В.), Одеській (Боделан В.Р.) та Харківській (Одарюк П.В.) областях.
Піротехнічними підрозділами Міністерства виявлено та знешкоджено понад 87 тис. вибухонебезпечних предметів, очищено територію загальною площею понад 4 тис. 700 гектарів.
На виконання Державної цільової екологічної програми ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А 0829 (м. Лозова Харківської області) проведено повну очистку 100 га технічної території арсеналу від боєприпасів (всього потрібно очистити 247 гектарів) та знешкоджено 6 тис. 800 тонн боєприпасів (у тому числі знищено контрольованим підривом - 1 тис. 300 тонн).
Верховною Радою України опрацьовується розроблений Міністерством та схвалений Урядом проект Загальнодержавної цільової соціальної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2012 - 2016 роки.
Вживались заходи щодо створення в Україні системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. У чотирьох містах проведення заходів фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, де передбачається розміщення центрів Системи 112, здійснено підготовку приміщень та розроблено відповідну технічну документацію. У 2011 році МНС України прийнято до Європейської асоціації екстрених викликів.
Завершено технічну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) як об'єктів нерухомого майна, що перебувають у сфері управління МНС України. Проведено щорічну звірку результатів технічної інвентаризації захисних споруд з органами виконавчої влади та іншими державними установами. Загалом в Україні проінвентаризовано 16% захисних споруд, причому 38% з перевірених не готові до використання за призначенням. Зокрема у Херсонській області 75% захисних споруд не готові до захисту населення.
Установами та організаціями гідрометеорологічної служби забезпечено споживачів прогностичною інформацією і попередженнями про небезпечні та стихійні явища, в тому числі про розвиток водопілля на річках України та у період посилення пожежної небезпеки в більшості регіонів України.
Міністерством організовано надання гуманітарної допомоги Японії, Ісламській Республіці Пакистан, Лівії, Арабській Республіці Єгипет, Турецькій Республіці, а також державам Африканського Рогу.
Прийнято 122 (89) розроблених МНС України законодавчих та нормативно-правових акти.
Наряду з цим, у зв'язку з невідповідністю бюджетних видатків, які передбачені державними та цільовими програмами у сфері діяльності МНС України, залишаються невирішеними питання: матеріально-технічного оснащення підрозділів цивільного захисту; виконання заходів з підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року; забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян, а також осіб рядового і начальницького складу МНС України тощо.
З метою забезпечення подальшого виконання завдань, визначених Програмою економічних реформ Президента України на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", та пріоритетних завдань Міністерства на 2012 рік колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про результати роботи Міністерства у 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік взяти до відома.
2. Схвалити Пріоритетні завдання МНС України на 2012 рік щодо формування та реалізації державної політики у визначеній сфері повноважень (додаються).
Департаменту організаційно-контрольної роботи (Бойко А.П.) на підставі пропозицій центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій, департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства розробити План практичних заходів щодо реалізації Пріоритетних завдань МНС України на 2012 рік.
Строк - до 20 лютого 2012 року
3. Департаменту цивільного захисту (Квашук В.П.) забезпечити:
спільно з Українським науково-дослідним інститутом цивільного захисту МНС України (Євсюков О.П.) розроблення та подання до Кабінету Міністрів України Національної доповіді про стан техногенної та природної безпеки в Україні у 2011 році;
Строк - до 30 березня 2012 року
розроблення Стратегії розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні до 2020 року.
Строк - до 1 вересня 2012 року
4. Начальникам територіальних органів МНС України:
4.1. У взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування вжити дієвих заходів щодо розв'язання найбільш актуальних проблем у сфері захисту населення і територій у регіонах. Про результати інформувати через Департамент цивільного захисту (Квашук В.П.).
Строк - до 1 листопада 2012 року
4.2. Завершити формування та уточнення складу угруповання сил МНС України та міжвідомчого угруповання рятувальних сил для забезпечення безпечного пропуску сходження криги, весняної повені і надання допомоги населенню у випадку підтоплення населених пунктів. Доповісти через Департамент управління рятувальними силами (Марченко Г.Б.).
Строк - до 15 лютого 2012 року
4.3. Забезпечити постійну взаємодію з формуваннями інших органів виконавчої влади та відомств, що залучаються до виконання завдань з протидії загрозам і пропуску повені.
4.4. Ініціювати розгляд на засіданнях територіальних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питань щодо підготовки систем водовідведення та меліоративних каналів до пропуску весняної повені. Про стан виконання інформувати через Департамент управління рятувальними силами (Марченко Г.Б.).
Строк - до 25 лютого 2012 року
4.5. Спільно з територіальними органами Держтехногенбезпеки України, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування забезпечити проведення у повному обсязі технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) незалежно від форм власності. Про стан виконання доповідати через Департамент цивільного захисту (Квашук В.П.).
Строк - до 10 грудня 2012 року
5. Департаменту цивільного захисту (Квашук В.П.), територіальному управлінню МНС України в м. Севастополі (Сухорученков Г.М.) забезпечити ефективне використання бюджетних коштів та реалізацію заходів, передбачених бюджетною програмою "Знешкодження вибухонебезпечних предметів, що залишилися з часів Другої світової війни в районі мм. Севастополя та Керчі" ( КПКВК 3201350) .
Строк - до 20 грудня 2012 року
6. Звернути увагу начальників територіальних органів МНС України на неналежне виконання наказу МНС України від 30.11.2011 N 1251 "Про активізацію роз'яснювальної роботи серед населення з питань запобігання нещасних випадків невиробничого характеру у зимовий період". Забезпечити повне та безумовне виконання вимог зазначеного наказу МНС України, про що доповісти через Відділ зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю (Єршова Ю.В.).
Строк - до 6 лютого 2012 року
Заступнику Міністра Буту В.П. спільно з Відділом зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю (Єршова Ю.В.) за результатами виконання цього доручення інформувати Міністра, у разі необхідності разом із пропозиціями про притягнення відповідних керівників до дисциплінарної відповідальності.
Строк - до 10 лютого 2012 року
7. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Міністр, голова колегії В.Балога
СХВАЛЕНО

................
Перейти до повного тексту