- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N а417 від 07.02.92
м.Київ
Тимчасові правила митного контролю за предметами, що належать іноземним установам, організаціям та особам, які користуються на території України митними пільгами
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Митного комітету
N 417 від 22.12.94 )
1. Загальні положення
1.1. В цих Правилах розуміється:
- під "предметами, призначеними для офіційного (службового) користування" - предмети, що переміщуються через митний кордон України і призначені для офіційного (службового) користування іноземними установами, організаціями, що користуються на території України митними пільгами;
- під "предметами особистого користування" - предмети, що переміщуються через митний кордон України і призначені для особистого користування посадових осіб представництв іноземних держав, міжнародних (міжурядових) організацій, представництв іноземних держав при цих організаціях, інших міжнародних організацій, яким надано митні пільги;
- під "представництвами іноземних держав та міжнародними організаціями" - дипломатичні, консульські представництва іноземних держав, міжнародні, міжурядові організації, представництва іноземних держав при цих організаціях, інші міжнародні організації, яким надано митні пільги;
- під "посадовими особами" - глави дипломатичних представництв та члени дипломатичного персоналу, консульські посадові особи, представники іноземних держав при міжнародних, міжурядових організаціях, особи з дипломатичним паспортом, посадові особи міжнародних, міжурядових організацій;
- під "допоміжним персоналом" - адміністративно-технічний та обслуговуючий персонал представництв іноземних держав та міжнародних організацій;
- під "представництвами інофірм" - відкриті на території України у встановленому порядку представництва інофірм, банків та організацій, в т.ч. авіакомпаній та органів засобів масової інформації;
- під "співробітниками інофірм" - співробітники відкритих на території України у встановленому порядку представництв іноземних держав, банків та організацій, в т.ч. авіакомпаній та органів засобів масової інформації;
- під "членами сімей" - члени сімей осіб, які користуються на території України митними пільгами, проживають разом з ними, або супроводжують їх.
1.2. Митні пільги, встановлені цими Правилами надаються представництвам іноземних держав, міжнародним організаціям, посадовим особам цих установ та представництвам інофірм.
1.3. Передбачені цими Правилами митні пільги поширюються на членів сімей посадових осіб представництв іноземних держав та міжнародних організацій, якщо ці члени сімей проживають разом з вищевказаними особами та не мають українського громадянства, а також на допоміжний персонал названих представництв, співробітників інофірм, членів їх сімей за умови, що вони не мають українського громадянства і не проживають в Україні постійно.
1.4. У разі, якщо міжнародними договорами України чи іншими актами встановлюється інший обсяг привілеїв та імунітетів, то застовуються положення таких договорів чи актів.
2. Предмети офіційного (службового), та особистого користування
Предмети офіційного (службового) користування
2.1. Предмети, призначені для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, а також представництв інофірм, підлягають декларуванню шляхом подання митним органам вантажної митної декларації у відповідності з встановленим порядком.
2.2. Предмети, призначені для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, звільняються від мита та митних зборів (за винятком складських зборів та зборів за послуги подібного роду).
Вказані предмети звільняються від митного огляду на основі взаємності. Однак у тих випадках, коли є серйозні підстави вважати, що під виглядом або крім предметів офіційного (службового) користування переміщуються інші предмети, може бути проведено митний огляд. Такий огляд проводиться у присутності уповноваженої посадової особи відповідного представництва іноземної держави або міжнародної організації.
2.3. Предмети, призначені для офіційного (службового) користування представництв інофірм, пропускаються після проведення митного огляду, без обкладення митом.
Такі предмети пропускаються в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення за кордон. Таке зобов'язання оформляється шляхом відповідної помітки у вантажній митній декларації з позначенням строку тимчасового ввезення предметів в Україну. За згодою митного органу строк ввезення в Україну предметів може перевищувати один рік.
Предмети, призначені для витрати у зв'язку з діяльністю представництва інофірми, включаючи будівельні матеріали, та призначені для представницьких цілей продукти харчування, вино-горілчані вироби, пиво, тютюнові вироби пропускаються в Україну після сплати мита.
( Абзац четвертий пункту 2.3 втратив чинність на підставі Наказу Митного комітету
N 417 від 22.12.94 )
Рекламні матеріали та сувеніри, що мають відношення до діяльності представництва інофірми, звільняються від оподаткування митом.
Предмети особистого користування
2.4. Предмети, призначені для особистого користування посадових осіб представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, пропускаються в Україну та за кордон у відповідності з митним законодавством України.
2.5. Випуск особистого багажу осіб, які користуються на території України митними пільгами, що прямує разом з його власником, може здійснюватись як у прикордонних, так і у внутрішніх митницях.
Особистий багаж осіб, які користуються на території України митними пільгами, що прямує разом з його власником, звільняється від митного огляду. Це не звільняє осіб, які користуються на території України митними пільгами, від обов'язку дотримуватися встановленого законодавством України порядку переміщення речей через митний кордон України.
2.6. Предмети, що не підлягають витраті на території України, звільняються від обкладення митом і пропускаються під зобов'язання про зворотне вивезення за кордон по завершенню всього періоду перебування їх власника на території України.
Призначені для особистого користування продукти харчування, вино-горілчані вироби, пиво та тютюнові вироби підлягають пред'явленню і пропускаються після сплати мита.
2.7. При одержанні чи відправленні несупроводжуваного особистого багажу та міжнародних поштових відправлень власник предметів чи його повноважний представник подають в митну установу перелік речей (Додаток N 1) або митну декларацію.
2.8. Предмети, не призначені для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, представництв інофірм чи особистого користування осіб, яким надані на території України митні пільги, не пропускаються.
2.9. Забороняється ввезення в Україну та вивезення за кордон предметів, вказаних в Додатку N 2 до цих Правил.
2.10. Іноземна валюта, платіжні документи та цінні папери, дорогоцінні метали та коштовні камені, перли та вироби з них, а також культурні цінності, що ввозяться в Україну власником чи його повноважним представником, пред'являються митниці, яка видає відповідний документ, що дає право на вільне зворотне вивезення з України цих цінностей.
Іноземна валюта, платіжні документи та цінні папери, дорогоцінні метали та коштовні камені, перли та вироби з них, а також інші предмети особистого користування, придбані на території України, вивозяться за кордон у відповідності з митним законодавством України.
Культурні цінності, придбані на території України, можуть бути вивезені за кордон за дозволом Міністерства культури України після сплати в належних випадках мита.
2.11. Зберігання в митних установах предметів, що належать організаціям та особам, які користуються на території України митними пільгами, здійснюється на загальних засадах.
2.12. Предмети, ввезені в Україну для офіційного (службового) та особистого користування організаціями та особами, яким надані на території України митні пільги, відчуженню в Україні не підлягають і мають бути вивезені за кордон, якщо цими Правилами не передбачено інше.
2.13. Предмети, ввезені в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення, підлягають поверненню за кордон у вказаний у зобов'язанні строк.
У разі невивезення такі предмети, у відповідності з митним законодавством України, обкладаються митом на загальних засадах або надходять у прибуток держави безоплатно.
Митний орган, у регіоні діяльності якого знаходиться організація, що користується на Україні митними пільгами, може продовжити строк, вказаний у зобов'язанні.
Предмети, витрачені в процесі експлуатації або непридатні для подальшого використання, знімаються з обліку за рішенням митниці. Митниця може вимагати подання власником документу, що підтверджує витрату або непридатність таких предметів.
2.14. При вивезенні з України предметів, ввезених в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення, власник або його уповноважений представник зобов'язані надати митній установі, що здійснює митне оформлення та випуск таких предметів, перелік предметів, що вивозяться, у двох примірниках. Один примірник митниця прилучає до зобов'язання про зворотне вивезення, другий примірник, завірений митною установою, залишається у особи, яка подала такий перелік.
Предмети, ввезені в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення та не вказані в переліку предметів, що вивозяться, розглядаються як невивезені та оподатковуються митом.
3. Автотранспорт для офіційного (службового) та особистого користування
3.1. Автотранспорт, призначений для офіційного (службового) та особистого користування, що належить представництвам інофірм, їх співробітникам, членам сімей вказаних вище осіб, пропускаються в Україну без митного оподаткування.
Такий автотранспорт підлягає доставленню у встановленому порядку до митної установи за місцем проживання власника для вирішення питання про випуск.
Автотранспорт, призначений для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, а також представництв інофірм, підлягає декларуванню шляхом подання митним органам вантажної митної декларації відповідно до встановленого порядку. За проведення митних процедур стосовно автотранспорту інофірм справляється плата.
3.2. Посадовим особам представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій дозволяється ввезення двох автомобілів на сім'ю без обкладення митом.
Дозволяється ввезення без митного оподаткування автомобілів під зобов'язання про зворотне вивезення (Додаток N 3):
- особам допоміжного персоналу представництв іноземних держав та міжнародних організацій одного автомобіля на сім'ю;
- співробітникам представництв інофірм одного автомобіля на сім'ю.
Представництвам інофірм дозволяється ввезення автомобілів на підставі обгрунтованої заяви щодо ввезення необхідної кількості автомобілів для забезпечення роботи представництв, виходячи з видів діяльності та штатного складу представництва фірми.
( Абзац третій пункту 3.2 в редакції Наказу Митного комітету
N 417 від 22.12.94 )
При ввезенні автомобіля представництво інофірми дає зобов'язання про зворотне вивезення, що оформляється шляхом відповідної помітки у вантажній митній декларації з позначенням строку тимчасового ввезення автомобіля в Україну. За погодженням з митною установою строк тимчасового ввезення автомобіля в Україну може перевищувати один рік.
У кожний конкретний період часу зазначені представництва, організації та особи можуть мати у власності на території України ввезені без обкладання митом під зобов'язання про зворотне вивезення автомобілі у кількостях, що не перевищують вищевказані. На автомобілі вітчизняного виробництва, а також придбані в українських торговельних установах за кордоном це правило не поширюється.
Посадовим особам представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, їх допоміжному персоналу, співробітникам інофірм дозволяється ввезення в Україну без митного оподаткування під зобов'язання про зворотне вивезення одного немоторного транспортного засобу на сім'ю та по одному мотоциклу, моторолеру, мопеду на кожного члена сім'ї.
3.3. Митні установи за місцем проживання власників автомобілів випускають ввезені чи придбані автомобілі та видають після сплати встановлених зборів дозволи (Додаток N 4) на реєстрацію в підрозділах ДАІ МВС України на підставі таких документів:
- письмової заяви власника з поданням у випадках, передбачених цими Правилами, зобов'язання про зворотне вивезення автомобіля за кордон, в тому числі оформленого шляхом відповідної помітки у вантажній митній декларації з позначенням строку тимчасового ввезення автомобіля в Україну;
- провізного документу, виданого впускним митним органом, або документу про ввезення автомобіля як вантажу;
- свідоцтва про реєстрацію автомобіля в країні вивезення або документу, що підтверджує право власності на автомобіль.
У п'ятиденний строк з дня видачі дозволу автомобіль має бути пред'явлений в підрозділ ДАІ МВС України для реєстрації.
Всі автомобілі, що належать посадовим особам представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, їх допоміжному персоналу, співробітникам представництв інофірм, членам сімей вказаних вище осіб, оформляються в митних установах за місцем проживання власника тільки на особу, яка є штатним працівником або дружиною (чоловіком) такого працівника.
3.4. Представництва іноземних держав та міжнародні організації, їх посадові особи та члени їх сімей після виповнення одного року з дня ввезення автомобіля, а допоміжний персонал представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, представництва інофірм та їх співробітники після виповнення двох років з дня ввезення автомобіля можуть з дозволу митної установи, що видавала дозвіл на реєстрацію, відчужувати їх.
Видача митною установою дозволу на відчуження автомобіля та його перереєстрацію в підрозділах ДАІ МВС України здійснюється на підставі письмової заяви власника.
При відчуженні автомобілів допоміжному персоналу представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, співробітникам представництв інофірм покупець видає митному органу зобов'язання про зворотне вивезення автомобіля за кордон.
При відчуженні автомобілів представництвам іноземних держав та міжнародним, міжурядовим організаціям, а також представництвам інофірм для офіційного (службового) користування представництв чи організацій такі автомобілі декларуються шляхом подання митним органам вантажної митної декларації згідно з встановленим порядком. За здійснення митних процедур стосовно автомобілів, що переходять у власність представництв інофірм, справляється плата.
Представництва інофірм, перебираючи у власність для офіційного (службового) користування автомобілі, дають зобов'язання про зворотне вивезення, яке оформляється шляхом відповідної помітки у вантажній митній декларації з позначенням строку тимчасового ввезення автомобілів в Україну. За згодою митного органу строк тимчасового ввезення автомобілів в Україну може перевищувати один рік.
3.5. При відчуженні автомобілів іноземних марок до виповнення двох років з дня ввезення в Україну сплачується мито.
При відчуженні автомобілів після виповнення двох років з дня ввезення їх в Україну мито не сплачується.
Мито не сплачується, якщо операція по відчуженню автомобілів здійснюється між представництвами іноземних держав, міжнародними, міжурядовими організаціями та їх посадовими особами.
3.6. Автомобілі, що належать представництвам іноземних держав та міжнародним організаціям, їх посадовим особам та допоміжному персоналу, представництвам інофірм, їх співробітникам та членам сімей зазначених осіб, можуть бути, за дозволом митних органів та після зняття з обліку в підрозділах ДАІ МВС України, передані українським організаціям, що здійснюють прийом металобрухту.
3.7. Інструменти, запасні частини та приладдя, що ввозяться в Україну разом з автомобілем і входять до передбаченого заводом комплекту, пропускаються без обкладення митом.
Запасні частини та приладдя для ремонту автомобілів пропускаються:
- представництвам іноземних держав, міжнародним, міжурядовим організаціям, їх службовим особам - без митного оподаткування;
- допоміжному персоналу представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, представництвам інофірм та їх співробітникам - з оподаткуванням згідно з діючими ставками мита.
На номерні агрегати, що ввозяться в Україну для ремонту автомобілів, митні органи видають дозволи (Додаток N 4) на їх реєстрацію в підрозділах ДАІ МВС України.
Двигуни, кузови, передні та задні мости, підвіски, коробки передач, запасні частини та приладдя вітчизняного виробництва пропускаються без оподаткування митом.
3.8. При остаточному або тимчасовому вивезенні за кордон автомобілів, що належать представництвам іноземних держав, міжнародним, міжурядовим організаціям, їх посадовим особам та допоміжному персоналу, представництвам інофірм, їх співробітникам та членам сімей зазначених осіб, власник повинен зняти автомобіль з обліку в митному органі та в підрозділі ДАІ МВС України і одержати дозвіл митниці на вивезення його за кордон.
3.9. Автомобілі, ввезені в Україну без складання зобов'язання про зворотне вивезення, підлягають вивезенню з України протягом шести місяців з дня остаточного виїзду їх власника за кордон або з дня прийняття рішення про припинення діяльності представництва чи організації.
Забороняється експлуатація автомобілів, власники яких остаточно виїхали з України, але не перереєстрували їх у встановленому порядку на інших осіб.
Автомобілі, ввезені в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення, підлягають вивезенню за кордон у встановлений у зобов'язанні строк.
Митна установа, в регіоні діяльності якої знаходиться організація, що користується на території України митними пільгами, може продовжити строк, вказаний у зобов'язанні.
У випадку невивезення з дня закінчення вказаного в зобов'язанні строку, а також закінчення шестимісячного строку з дня виїзду їх власника за кордон чи з дня прийняття рішення про припинення діяльності представництва або міжнародної, міжурядової організації, автомобілі, у відповідності з митним законодавством України, оподатковуються митом або безоплатно надходять у власність держави.
................Перейти до повного тексту