1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
03.04.2008 N 77-27/176
( Лист втратив чинність на підставі Листа Міністерства економіки N 3303-25/8294-07 від 26.08.2010 )
Про тимчасове положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти
У зв'язку з численними запитами, які надходять на адресу Мінекономіки, пов'язаними з прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" та прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 28 березня 2008 р. N 274 "Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - постанова) надаємо роз'яснення щодо порядку застосування окремих норм зазначених нормативно-правових актів.
Щодо уповноваженого органу з питань координації закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
Згідно з пунктом 2 постанови функції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань координації закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти покладено на Мінекономіки (далі - уповноважений орган).
Щодо встановлення вартісних меж застосування процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
Згідно з пунктом 5 Тимчасового положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою (далі - Тимчасове положення), Тимчасове положення застосовується до всіх закупівель товарів, робіт і послуг, що повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) становить не менше ніж 100 тис. гривень, а робіт - 300 тис. гривень.
Щодо визначення державних коштів та кола суб'єктів, які здійснюють закупівлі відповідно до Тимчасового положення ( 274-2008-п )
Згідно з підпунктом 4 пункту 2 Тимчасового положення, державні кошти - кошти Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, державні кредитні ресурси, а також кошти Національного банку, державних цільових фондів, Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, які спрямовуються на придбання товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення діяльності зазначених органів.
Відповідно до підпункту 13 пункту 2 Тимчасового положення розпорядники державних коштів - органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, інші органи, установи та організації, визначені Конституцією і законодавством України, підприємства, установи чи організації, утворені в установленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування та уповноважені на отримання державних коштів, взяття за ними зобов'язань і здійснення платежів.
Також пунктом 3 постанови визначено, що державні, у тому числі казенні підприємства, установи та господарські товариства, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, їх дочірні підприємства, а також підприємства і господарські товариства, у статутному капіталі яких 50 та більше відсотків належать державним, у тому числі казенним підприємствам і господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків (далі - підприємства), здійснюють закупівлю в установленому Тимчасовим положенням порядку. Таким чином підприємства до встановлення Кабінетом Міністрів України особливостей здійснення ними закупівлі, здійснюють закупівлі у порядку, встановленому Тимчасовим положенням, не лише за державні кошти, визначені в підпункті 4 пункту 2 Тимчасового положення, а також за інші власні кошти підприємств, отриманні від фінансово-господарської діяльності.
Щодо встановлення переліку товарів, робіт і послуг, на закупівлю яких дія Тимчасового положення ( 274-2008-п ) не поширюється
Згідно з пунктом 6 Тимчасового положення, дія цього Тимчасового положення не поширюється на закупівлі товарів, робіт і послуг, які у зв'язку з їх спеціальним призначенням становлять державну таємницю та закупівлі товарів і послуг, які здійснюються підприємствами оборонно-промислового комплексу, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів України.
Крім того, дія цього Тимчасового положення не поширюється на випадки, передбачені пунктом 7 Тимчасового положення.
Щодо порядку оприлюднення інформації про проведення процедур закупівель
Відповідно до пункту 13 Тимчасового положення оголошення про заплановану закупівлю чи про проведення попередньої кваліфікації публікується безоплатно в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель", що видається уповноваженим органом та безоплатно розміщується на веб-порталі з питань державних закупівель, створеному уповноваженим органом. Доступ для користувачів до інформації, розміщеної на веб-порталі з питань державних закупівель, створеному уповноваженим органом, є безоплатним.
Згідно з пунктом 14 Тимчасового положення, процедура закупівлі не може здійснюватися до публікації оголошення про неї в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" та на веб-порталі з питань державних закупівель, крім випадків застосування замовником у порядку, встановленому Тимчасовим положенням, процедур торгів з обмеженою участю, запиту цінових пропозицій (котирувань) та закупівлі в одного учасника.
До створення уповноваженим органом веб-порталу з питань державних закупівель процедура закупівлі не може здійснюватися до публікації оголошення, про неї в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель", крім випадків застосування замовником у порядку, встановленому Тимчасовим положенням, процедур торгів з обмеженою участю, запиту цінових пропозицій (котирувань) та закупівлі в одного учасника.
При цьому замовники мають право додатково оприлюднювати оголошення про заплановану закупівлю на власних офіційних веб-сайтах або на веб-сайтах головних розпорядників бюджетних коштів у розділі "Державні закупівлі" та у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.
Оголошення про проведення процедури закупівлі та її результати, що підлягають опублікуванню в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель", подається замовниками за адресою: 01054, м. Київ, ГСП-601, вул. Воровського, 22, 5-й поверх, офіс 69, тел./факс: (044) 486-38-07 (багатоканальний), 486-31-69, 486-39-49.
Порядок прийняття від замовників, реєстрації та публікації в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" оголошень про проведення процедури закупівлі та її результати встановлюється уповноваженим органом.
Електронна копія чергового номера інформаційного бюлетеня "Вісник державних закупівель" розміщується на офіційному веб-сайті Мінекономіки.
Щодо надання роз'яснень порядку застосування законодавства у сфері державних закупівель
Мінекономіки як уповноважений орган на підставі підпункту 7 пункту 9 Тимчасового положення надаватиме роз'яснення порядку застосування законодавства України про закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти на письмові звернення в установленому порядку. Роз'яснення надаватимуться за підписом Міністра або уповноваженого ним заступника.
Офіційна інформація про застосування законодавства про закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти
Офіційна інформація про застосування законодавства про закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти буде оперативно розміщуватись на веб-сайті Мінекономіки за адресою: http://me.kmu.gov.ua.
У Мінекономіки діє телефон гарячої лінії щодо застосування законодавства про закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти: тел. (044) 596-67-28, 596-67-24.
Щодо розроблення та затвердження форм, передбачених підпунктом 8 пункту 9 Тимчасового положення ( 274-2008-п )
До набрання чинності нормативно-правовими актами уповноваженого органу щодо затвердження форм, передбачених підпунктом 8 пункту 9 Тимчасового положення, замовники мають право використовувати при проведенні процедур закупівель зразки зазначених форм, що додаються.

................
Перейти до повного тексту