1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Кодекс


АСОЦІАЦІЯ "ПЕРША ФОНДОВА ТОРГОВЕЛЬНА СИСТЕМА"
N 6 від 07.02.97
м.Київ
Затверджено
рішенням Ради Асоціації "ПФТС"
Дисциплінарний кодекс
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Асоціації "ПФТС" N 8 від 12.03.2002 ) ( Нову редакцію Дисциплінарного кодексу див. в Рішенні Асоціації "Перша фондова торговельна система" N 4 від 20.03.2008 )
1. Визначення
1.1. Відповідач: Фірма - член Асоціації, проти якої порушене дисциплінарне провадження.
1.2. Директор-контролер: Працівник ПФТС, який відповідає за дотримання членами Асоціації Статуту, положень і правил Асоціації.
1.3. Дисциплінарна колегія: Тимчасовий орган Асоціації, до складу якого входять три члени Дисциплінарного комітету, вибрані для слухання і вирішення питання, чи мали місце порушення Статуту ПФТС, положень чи правил, і визначення відповідних санкцій.
1.4. Арбітражно-дисциплінарний комітет: Постійний орган Асоціації, склад, формування і повноваження якого визначаються Положенням про Арбітражно-дисциплінарний комітет ПФТС.
1.5. Дисциплінарне провадження: Процес встановлення Дисциплінарною колегією (або Радою Асоціації за апеляцією) факту одного чи більше порушень Статуту Асоціації, положень чи правил; положень чинного законодавства про цінні папери і винесення рішення з цього питання.
1.6. Дисциплінарний процес: Слухання, що проводяться Дисциплінарною колегією з метою встановити факти порушень Статуту Асоціації, її положень і правил; положень чинного законодавства про цінні папери і необхідність накладення дисциплінарного стягнення.
1.7. Призначені представники: Одна чи більше осіб, які представляють інтереси відповідача та Директора-контролера на всіх етапах дисциплінарного процесу.
1.8. Сторони: Відповідач(і) і Асоціація у особі Директора-контролера.
2. Вимоги до членів Дисциплінарної колегії
2.1. Безсторонність членів Дисциплінарної колегії. Член Дисциплінарної колегії має право приймати участь у дисциплінарному слуханні виключно якщо:
2.1.1. Він не працює безпосередньо чи по контракту з будь-яким відповідачем або будь-якою філією або юридичною особою, що має відношення до відповідача;
2.1.2. Він не має прямих чи опосередкованих фінансових інтересів у відповідача;
2.1.3. Він не може отримати фінансову чи іншу вигоду в прямому чи опосередкованому вигляді від результатів рішення Дисциплінарної колегії;
2.1.4. Йому не відомі жодні факти або обставини, які можуть перешкоджати прийняттю об'єктивних та неупереджених рішень.
2.2. Постійним обов'язком усіх членів Дисциплінарної колегії є інформування Директора-контролера і Арбітражно-дисциплінарного комітету про існування будь-яких підстав для відводу, передбачених пунктом 3.1 цього Кодексу.
3. Дисциплінарний висновок
Підстави складання дисциплінарного висновку. У випадку виявлення обставин, передбачених п. 4.7 Статуту Асоціації, або у випадку невиконання членом Асоціації своїх статутних обов'язків (п. 5.3 Статуту Асоціації) Директор-контролер складає дисциплінарний висновок. Підставою для складення дисциплінарного висновку також може бути відповідне подання Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про порушення дисциплінарного провадження у відношенні члена Асоціації за встановленими цим державним органом фактами порушення вимог чинного законодавства про цінні папери.
3.2. Процедура подання і зміст дисциплінарного висновку. Усі дисциплінарні висновки подаються Директором-контролером голові Арбітражно-дисциплінарного комітету. Кожен висновок повинен містити наступну інформацію:
3.2.1. Зведений перелік порушень, які мали місце і по яких було подано висновок;
3.2.2. Короткий виклад того, як фактично було порушено розслідування і як воно було проведене (включаючи назви фірм та прізвища осіб, яких опитували під час розслідування);
3.2.3. Детальний опис того, як сталося кожне порушення;
3.2.4. Короткий опис показів свідків і письмових доказів, які є підставою для дисциплінарного висновку;
3.2.5. Рекомендація щодо можливості накладення санкцій (рекомендація не є обов'язковою до виконання);
3.2.6. Копії всіх документарних доказів, які були підсумовані відповідно до п. 3.1.4 цього Кодексу, необхідно включити в додаток до даного висновку.
3.3. Перегляд дисциплінарних висновків. У строк не пізніше п'яти (5) робочих днів після отримання дисциплінарного висновку Голова Комітету повинен, виключно на основі перегляду дисциплінарного висновку, визначити, чи існує достатньо фактичних підстав для того, щоб його підтвердити.
3.3.1. Якщо Голова Арбітражно-дисциплінарного комітету встановив, що існує достатньо фактичних підстав для того, щоб підтвердити дисциплінарний висновок, Голова Комітету повинен порушити дисциплінарне провадження.
3.3.2. Якщо Голова Арбітражно-дисциплінарного комітету встановив, що підстав для підтвердження дисциплінарного висновку недостатньо, дисциплінарне провадження не порушується. Голова Комітету подає таке рішення у письмовому вигляді відповідачу (відповідачам), Директору-контролеру і Раді Асоціації. Голова Комітету може подати рішення виключно Директору-контролеру, з тим, щоб той провів додаткове розслідування чи зібрав додаткові докази і надіслав Голові Комітету новий дисциплінарний висновок.
3.3.3. Рішення Голови Арбітражно-дисциплінарного комітету про непідтвердження дисциплінарного висновку може бути оскаржено Директором-контролером до Арбітражно-дисциплінарного комітету Асоціації. Рішення Комітету за цим питанням є остаточним.
3.3.4. За дисциплінарними висновками, складеними на підставі подання Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голова Арбітражно-дисциплінарного комітету порушує дисциплінарне провадження без розгляду такого висновку.
4. Дисциплінарний процес
4.1. Повідомлення відповідачів і підбір кандидатур до складу Дисциплінарної колегії. Після винесення рішення Головою Арбітражно-дисциплінарного комітету про порушення дисциплінарного провадження Голова Дисциплінарного комітету повинен:
4.1.1. Поінформувати всіх відповідачів протягом двох (2-х) робочих днів про рішення порушити дисциплінарне провадження і одночасно надіслати примірник дисциплінарного висновку кожному відповідачу, проти якого порушується провадження;
4.1.2. Сформувати Дисциплінарну колегію шляхом підбору зі складу Арбітражно-дисциплінарного комітету трьох неупереджених осіб та подати усім сторонам інформацію у письмовій формі, яка містить прізвища, місця роботи та посади осіб, обраних до Дисциплінарної колегії.
4.1.3. Відразу після останньої дати подання відводу членам колегії поінформувати усі сторони про дату проведення першого засідання колегії.
4.2. Відвід членів колегії. Кожна сторона, яка приймає участь у дисциплінарному процесі, має право на відвід з причин, передбачених в п.п. 2.1.1 - 2.1.4 цього Кодексу.
4.2.1. Відводи готуються у письмовому вигляді і подаються Голові Арбітражно-дисциплінарного комітету протягом п'яти робочих днів з моменту, коли було отримано повідомлення про підбір Дисциплінарної колегії. Відводи повинні містити імена членів колегії, яким оголошено відвід, і причини відводу.
4.2.2. Голова Арбітражно-дисциплінарного комітету приймає остаточне рішення з питань відводів.
4.3. Процедура. Відповідно до даного Кодексу Дисциплінарна колегія може проводити розгляд у такому порядку, який є, на її думку, доцільним, виходячи з того, що дисциплінарні слухання повинні завжди проводитися на справедливій та рівноправній основі, поважаючи обидві сторони.
4.3.1. Перед наданням усних свідчень кожному свідку роз'яснюється його обов'язок давати правдиві покази.
4.3.2. Кожна сторона дисциплінарного процесу має право особисто з'являтися на розгляд для того, щоб давати свідчення, або опитувати будь-яку іншу сторону чи свідка, або для того, щоб вивчити усі відповідні документарні докази, які були пред'явлені колегії.
4.3.3. Усі члени Дисциплінарної колегії повинні бути присутні при обговоренні та слуханні справи.
4.3.4. Після закінчення слухання колегія приймає рішення на закритому засіданні.
4.4. Записи. Засідання Дисциплінарної колегії і апеляційні засідання підлягають фіксації шляхом складення протоколу чи використання технічних засобів (звуко- чи відеозапису тощо).
4.4.1. Будь-яка сторона дисциплінарного процесу має право одержати копію протоколу засідання, на якому розглядалася її справа.
4.5. Конфіденційність. Усі засідання Дисциплінарної колегії, обговорення, а також будь-які апеляційні скарги щодо дисциплінарного процесу вважаються закритими і конфіденційними.
4.5.1. Усі записи, свідчення, протоколи, документи, інформація або докази, які були підготовлені чи використані у зв'язку з будь-яким аспектом дисциплінарного процесу (включно з апеляцією), вважаються конфіденційними.
4.5.2. Жодна інформація, яка має відношення до будь-якої частини дисциплінарного процесу, не може бути оприлюднена третій стороні, окрім випадків:
- попередньої згоди сторін - учасниць процесу;
- винесення судової ухвали;
- надання, у передбачених діючим законодавством випадках, інформації Державній комісії з цінних паперів і фондового ринку.
4.5.3. Дане положення про конфіденційність не поширюється на повідомлення про порушення дисциплінарного процесу відповідно до Розділу 7 цього Кодексу.
4.6. Повноваження Дисциплінарної колегії. Відповідно до п. 4.3 Дисциплінарна колегія повинна визначити усі процедурні питання.

................
Перейти до повного тексту