1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
30.01.2010 N 11/3-10.15/883-ЕП
Державною митною службою України опрацьовано лист <...> щодо обчислення строку погашення векселів, виданих при ввезенні майна як внеску до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями.
Особливості режиму іноземного інвестування на території України визначає Закон України "Про режим іноземного інвестування" від 19.03.96 N 93/96-ВР (далі - Закон про інвестування).
Відповідно до статті 18 Закону про інвестування майно, що ввозиться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями (крім товарів для реалізації або власного споживання), звільняється від обкладення митом. При цьому митні органи здійснюють пропуск такого майна на територію України на підставі виданого підприємством простого векселя на суму мита з відстроченням платежу не більш як на 30 календарних днів з дня оформлення ввізної вантажної митної декларації.
Порядок видачі, обліку і погашення векселів, виданих під час ввезення в Україну майна як внеску іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, а також за договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність, та сплати ввізного мита у разі відчуження цього майна, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 N 937.
Відповідно до статті 72 розділу I "Переказні векселі" глави XII Додатка I Конвенції, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі, якщо строк платежу за переказним векселем настає у встановлений законом неробочий день, то платіж не можна вимагати раніше наступного робочого дня. Так само всі інші дії, які стосуються переказного векселя, зокрема пред'явлення для акцепту і протест, можуть бути здійснені лише у робочий день. Якщо будь-яка з цих дій повинна бути здійснена протягом визначеного строку, останній день якого настає у встановлений законом неробочий день, то такий строк продовжується до першого робочого дня, який настає після закінчення зазначеного строку. Проміжні неробочі дні зараховуються при обчисленні строків.

................
Перейти до повного тексту