- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
П О С Т А Н О В А
21.05.2009 N 2а-870/09/2670 |
Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді - Пилипенко О.Є., при секретарі - Коваль А.В., за результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи, за позовом Закритого акціонерного товариства "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "Національний резерв" до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання нечинним рішення
N 1551 від 29.12.2008 р. та зобов'язання вчинити певні дії (за участю представників сторін: від позивача: Тяглий Д.О. за дов. від 28.01.2009 р., від відповідача: Вакуленко О.Ю. за дов. N 100/15231 від 22.08.2008 р.) В С Т А Н О В И В:
Закрите акціонерне товариство "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "Національний резерв" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання нечинним рішення
N 1551 від 29.12.2008 р., яким пайовий венчурний інвестиційний фонд "ФОРМАЦІЯ КАПІТАЛУ" недиверсифікованого виду закритого типу ЗАТ "КУА АПФ "НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ" визнано таким, що не відповідає вимогам щодо мінімального обсягу активів ІСІ; зобов'язання пайового венчурного інвестиційного фонду "ФОРМАЦІЯ КАПІТАЛУ" недиверсифікованого виду закритого типу ЗАТ "КУА АПФ "НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ" вимогам щодо мінімального обсягу активів; зобов'язання опублікувати рішення в органах масової інформації, зокрема, в одному з органів преси Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України або офіційному виданні Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та надіслати рішення на адресу ЗАТ "КУА АПФ "НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ" протягом п'яти робочих днів з дати його прийняття.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення учасників судового процесу, суд приходить до наступних висновків.
Пред'явлені позовні вимоги про визнання нечинним рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за
N 1551 від 29.12.2008 р. "Про невідповідність пайового венчурного інвестиційного фонду "Формація капіталу" недиверсифікованого виду закритого типу ЗАТ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "Національний резерв" щодо мінімального обсягу активів ІСІ".
Відповідно до ч. 1 ст.
104 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, має право на звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом.
Відповідно до ст.
2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності
Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст.
11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Отже, згідно з вищенаведеними нормами права, позивач має право звернутись до адміністративного суду з позовом лише у разі, якщо він вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (суб'єкта владних повноважень) порушено його права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. При цьому, обставину дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів позивача має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
З наданого до матеріалів справи Витягу з Протоколу N 45 загальних зборів акціонерів вбачається, що Пайовий венчурний інвестиційний фонд "ФОРМАЦІЯ КАПІТАЛУ" недиверсифікованого виду закритого типу було створено за ініціативою ЗАТ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ", про що Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку було видано свідоцтво про внесення до Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування N 1063 від 21.05.2008 р.
Відповідно до рішення загальних зборів акціонерів ЗАТ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ", питання 4 порядку денного, оформленого Протоколом N 46 від 05.06.2008 р. акціонерами товариства було вирішено з метою здійснення діяльності зі спільного інвестування пайовим венчурним інвестиційним фондом "ФОРМАЦІЯ КАПІТАЛУ" недиверсифікованого виду закритого типу ЗАТ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ" випустити загальною номінальною вартістю 100000000 грн., у кількості 1000 штук інвестиційних сертифікатів, номінальною вартістю 100000 грн. кожна.
Також, загальними зборами акціонерів товариства було затверджено проспект емісії інвестиційних сертифікатів Пайового венчурного інвестиційного фонду "ФОРМАЦІЯ КАПІТАЛУ" недиверсифікованого виду закритого типу ЗАТ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ".
Відповідно до п. 5.7 проспекту емісії інвестиційних сертифікатів пайового венчурного інвестиційного фонду "ФОРМАЦІЯ КАПІТАЛУ" ЗАТ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ" датою початку розміщення інвестиційних сертифікатів Фонду встановлено 10.06.2008 р., але не раніше дати реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів Комісією та присвоєння інвестиційним сертифікатам міжнародного ідентифікаційного номера.
Пунктом 5.8 проспекту емісії встановлено, що датою закінчення розміщення інвестиційних сертифікатів Фонду визначено 20.05.2008 р.
Згідно з п. 2.4
Положення, термін розміщення цінних паперів ІСІ установлений для досягнення нормативів діяльності ІСІ, визначається проспектом емісії ІСІ і не повинен перевищувати шести місяців з дня його реєстрації.
Пунктом 2.5 проспекту емісії термін досягнення нормативів діяльності Фонду встановлено до 21.11.2008 р.
Пункт 2.6
Положення передбачає, що компанія з управління активами ІСІ протягом трьох днів після закінчення строку, установленого для досягнення нормативів діяльності ІСІ, зобов'язана подати до Комісії звіт про результати розміщення цінних паперів ІСІ.
24.11.2008 р. ЗАТ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ" подало до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звіт про результати розміщення цінних паперів ІСІ пайового венчурного інвестиційного фонду "ФОРМАЦІЯ КАПІТАЛУ" недиверсифікованого виду закритого типу.
В свою чергу, суд вважає, за доцільне зауважити, що факт подачі документів позивачем 24.11.2008 р. відповідачем не заперечувався.
Відповідно до ст.
42 Закону України
"Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)", п. 2 Положення про порядок розміщення, обігу та викупу цінних паперів ІСІ, затвердженого рішенням Комісії від 09.01.2003
N 3 (зі змінами), та на підставі звіту про результати розміщення цінних паперів ІСІ, наданого ЗАТ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "НАЦІОНАЛЬНИЙ КАПІТАЛ", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку винесла рішення
N 1551 від 29.12.2008 р., яким визнала пайовий венчурний інвестиційний фонд "ФОРМАЦІЯ КАПІТАЛУ" недиверсифікованого виду закритого типу ЗАТ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "НАЦІОНАЛЬНИЙ КАПІТАЛ" таким, що не відповідає вимогам щодо мінімального обсягу активів ІСІ.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Як було зазначено вище, 24.11.2008 р. позивачем були подані до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку разом з додатками звіт про результати розміщення цінних паперів пайового венчурного інвестиційного фонду "ФОРМАЦІЯ КАПІТАЛУ" недиверсифікованого виду закритого типу.
................Перейти до повного тексту