1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Управління валютного регулювання
Л И С Т
N 19012/552 від 13.02.95
м.Київ
Регіональним управлінням
Національного банку України
Республіканському банку
Криму
Комерційним банкам
Асоціації комерційних банків
( Лист втратив актуальність на підставі Листа Національного банку N 40-0006/16290 від 22.03.2018 )
Про попередження федеральної системи США щодо так званої "фінансової допомоги"
За час проголошення України незалежною державою на адресу міністерств, відомств, організацій, суб'єктів господарської діяльності України надходить значна кількість пропозицій від різних іноземних фірм, компаній, товариств з обмеженою відповідальністю щодо надання Україні так званої "фінансової допомоги". Загальна сума позик, що пропонується, складає від сотні мільйонів доларів до мільярдів доларів. Пропозиції, як звичайно, надходять від невідомих посередників, які пропонують надзвичайно пільгові умови кредитування, великі прибутки від реалізації фінансових операцій, швидку процедуру одержання коштів, при цьому використовуються сумнівні фінансові інструменти.
До таких пропозицій необхідно відноситися дуже обережно і уважно та розглядати їх тільки за умови надання фінансовим посередником усіх необхідних документів, включаючи і ті, що підтверджують ділову репутацію посередника і його потенційні кредитні можливості: його зв'язки з іншими фірмами чи банками, річні звіти про діяльність, приклади минулих кредитних угод з фірмами тощо. Прийняття рішення про подальше спілкування з кредиторами можливе лише тільки після ретельного опрацювання пропозицій.
Федеральна Система США попереджає, що фінансовими інструментами, які спрямовані на обман позичальників і можуть використовуватися міжнародними аферистами, є "Векселі Першокласного (Прайм) Банку", "Гарантії Першокласного (Прайм) Банку" або "Акредитиви Першокласного (Прайм) Банку". Вони можуть мати також іншу назву "Акредитив Першокласного (Прайм) Банку","Облігації Всесвітнього Першокласного (Прайм) Банку" або "Першокласна (Прайм) Страхова Гарантія" тощо.
Аферисти незаконно використовують назви крупних, добре відомих іноземних банків, Світового банку та центральних банків іноземних держав у зв'язку з їх операціями "Першокласного (Прайм) Банку". Іноді пропонується використання будь-якого іншого фінансового інструменту звичайного типу, такого як резервний або товарний акредитив, що описується незвичайним чином, наприклад посилання в акредитиві на форми, що підготовлені або затверджені Міжнародною Торговою Палатою. Приклади цього включають фальсифіковані схеми по виданню акредитивів "ІСС 3034" або "ІСС 3039" американським або іноземним банком.
Пропозиції з використанням подібних інструментів неодноразово розглядалися Національним банком України спільно з різними міністерствами та Укрексімбанком. Всі вони були відхилені як нереалістичні, підозрілі і такі, що носять чисто аферний характер.

................
Перейти до повного тексту