1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
20.12.2006 N 29/1-12.2/8595-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Начальникам служб
з експертного забезпечення
митних органів
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
З метою попередження експорту залишків чорних металів і їх сплавів з легованої сталі (скрапу), товарної позиції 7204 УКТЗЕД, які підпадають під дію ст. 9 Закону України "Про металобрухт", під виглядом шлаку - відходів металургійного виробництва чорних металів товарної позиції 2619 УКТЗЕД, надаємо методичні рекомендації щодо ідентифікації та класифікації вищезазначеного товару.
Для забезпечення повного, достовірного та об'єктивного дослідження зразків товарів звертаємо увагу на важливість дотримання порядку відбору проб відходів, який передбачає відбір усередненої проби вантажу. З цією метою наводимо послідовність основних операцій:
1. Якщо партія товару (відходів) знаходиться у різних транспортних засобах, зразки відбираються у кожному транспортному засобі. Точки відбору проб повинні знаходитись не ближче 0,2 м від бортів транспортного засобу.
2. При розташуванні відходів рівномірним шаром або у формі відкосу, проби відбирають рівномірно (у шахматному порядку) від усієї поверхні.
3. Від відходів з розмірами шматків до 100 мм в означених точках викопують лунки глибиною 40 см. Вздовж стінки лунки знизу вверх совком відбираються пробу і зсипають в тару. Альтернативним способом є використання щупа.
4. Відбір проб від шматків розмірами більше 100 мм здійснюють відрізанням або відколюванням шматків.
5. Якщо відходи неоднорідні за розмірами, відбір проб проводять від кожної фракції з числом проб пропорціональним масі фракцій в партії, при цьому, розміри фракцій повинні бути зазначені в акті митного огляду.
6. У кожному транспортному засобі відбирають проби у кількості 3 кг для досліджень + 3 кг як контрольна проба.
Окрім того, необхідно зазначити, що важливим фактором при надходженні запитів про дослідження товару є постановка питань у запитах митних органів стосовно мети досліджень.
Так, найчастіше завдання обмежується визначенням хімічного складу зразків. Ця умова є необхідною, але недостатньою, оскільки кінцевою метою експертизи є ідентифікація товару на відповідність задекларованому. Для ідентифікації товару важливими є вміст металу у вільному стані (у вигляді краплевидних та інших включень), а також вміст неметалевої складової, тобто оксидів, силіцидів, тощо.

................
Перейти до повного тексту