- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
20.07.2006 N 11/1-10/8101-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць, митниць,
Департаменту інформаційних
технологій та митної
статистики
У зв'язку з численними запитами митних органів і суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності з питань митного контролю та митного оформлення підакцизних та інших товарів, призначених для розміщення в митний режим магазину безмитної торгівлі, повідомляємо.
I. Щодо митного контролю та митного оформлення алкогольних напоїв і тютюнових виробів, призначених для розміщення в митний режим магазину безмитної торгівлі
Згідно з пунктом "ж" частини другої статті 3 Закону України від 15.09.95
N 329/95 "Про акцизний збір на алкогольні та тютюнові вироби" не підлягають оподаткуванню, зокрема, вартість та обсяги алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які призначені для реалізації магазинами безмитної торгівлі, при відвантаженні їх безпосередньо українськими виробниками цієї продукції. Підставою для звільнення від сплати акцизного збору продукції, яка призначена для реалізації магазинами безмитної торгівлі, є належно оформлена вантажна митна декларація, яка оформляється при відвантаженні цієї продукції від такого виробника.
Частиною 1 статті
7 зазначеного
Закону встановлено, зокрема, що не підлягають маркуванню марками акцизного збору алкогольні напої та тютюнові вироби, які поставляються для реалізації магазинами безмитної торгівлі безпосередньо українськими виробниками цієї продукції за прямими договорами, укладеними між українськими виробниками алкогольних напоїв та тютюнових виробів і власниками магазинів безмитної торгівлі. При цьому митне оформлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що спрямовуються до магазинів безмитної торгівлі, здійснюється у момент відвантаження такої продукції від виробника.
Відповідно до частини п'ятої статті
15 Закону України від 19.12.95
N 481/95 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" відвантаження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що призначені для реалізації магазинами безмитної торгівлі, здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності, які отримали ліцензію на право експорту алкогольних напоїв або тютюнових виробів, з оформленням вантажної митної декларації, при цьому мінімальні оптово-відпускні ціни для алкогольних напоїв не застосовуються.
Згідно зі статтею
227 Митного кодексу України (далі - Кодекс) власник магазину безмитної торгівлі зобов'язаний своєчасно декларувати митному органу товари, що надходять до магазину чи вибувають з магазину, і подавати всі документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення.
Статтею
200 Кодексу передбачено, що транзит - це митний режим, відповідно до якого товари і транспортні засоби переміщуються під митним контролем між двома митними органами або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання на митній території України.
Ураховуючи викладене, митне оформлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що відвантажуються виробником до магазинів безмитної торгівлі, здійснюється в митному режимі транзиту із заповненням вантажної митної декларації згідно з пунктом 4.1 Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів, затвердженого наказом Держмитслужби від 30.06.98
N 380 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909 (зі змінами) (далі - Порядок).
При цьому, у графі 29 транзитної вантажної митної декларації (далі - ВМД) згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженим наказом Держмитслужби України від 26.04.06
N 335, зазначаються найменування й дев'ятизначний код митного органу, у якому починається переміщення вищезазначених підакцизних товарів.
Після надходження таких товарів у митницю призначення, у зоні діяльності якої розташовано магазин безмитної торгівлі, вони заявляються згідно з вимогами статті
227 Кодексу власником цього магазину в митний режим магазину безмитної торгівлі.
................Перейти до повного тексту