- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА
ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 7/81 від 09.02.99
м.Київ
Щодо складу ремонтно-реставраційних робіт та особливостей визначення їх базисної кошторисної вартості *
____________
* Норми накладних витрат, наведені в листі, застосовуються для
спеціалізованих ремонтно-реставраційних організацій корпорації
"Укрреставрація". У разі виконання ремонтно-реставраційних
робіт (за наявності ліцензії) іншими підрядними організаціями
норми накладних витрат застосовуються у відповідності з
положеннями ДБН IV-16-98, частина II ( v0035241-98 ) та
Доповнення N 1 до нього.
На численні запити організацій Держбуд України повідомляє.
Визначення складу ремонтно-реставраційних робіт встановлюється реставраційними нормами і правилами РНиП 102-84, які діють до запровадження відповідних державних будівельних норм у відповідності з дозволом Держбуду від 27.10.97 N 17-7/5-163, "Иструкцией о порядке учета, обеспечения сохранности, содержания, использования и реставрации недвижимых памятников истории и культуры" Міністерства культури СРСР від 13.05.86
N 203, яка погоджена Держбудом СРСР, та "Инструкцией о порядке финансирования и кредитования капитального ремонта основных фондов" Держбанку СРСР від 27.09.79 N 11.
Ремонтно-реставраційні роботи - це комплекс заходів з відновлення та фізичного збереження пам'яток в існуючому вигляді без зміни їх художньо-історичного вигляду, що включають реставрацію пам'яток архітектури, елементи ремонту, консервації, а також пристосування їх для нового використання.
До ремонтно-реставраційних робіт відносяться: ремонт покрівель та водостоків, заміна зогнилих дерев'яних конструкцій перекриттів, крокв та ін., ремонт вікон та дверей, засклення рам, ремонт печей, поправлення та перетертя штукатурки, відновлення фарбування стін всередині та на фасадах, ремонт водопроводу, каналізації, опалення та інші роботи, що не змінюють древніх існуючих конструкцій, матеріалів, а також деталей пам'ятки, забезпечуючи повну відповідність попередньому вигляду пам'ятки.
До складу ремонтно-реставраційних робіт відносяться також роботи з пристосування пам'яток (реконструкції), які визначаються завданнями сучасного використання, без порушення їх художньо-історичної цінності. До технічних робіт по пристосуванню відносяться: внутрішнє перепланування, сантехнічні та електроосвітлювальні роботи, внутрішній благоустрій, благоустрій території і т.ін.
Ремонтно-реставраційні роботи здійснюються тільки на підставі науково-проектної документації, розробленої спеціалізованою проектною організацією (за наявності відповідної ліцензії) та узгодженої державним органом охорони пам'яток архітектури.
................Перейти до повного тексту