- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
N 19010/3085-7830 від 28.12.93 м.Київ |
( Лист втратив чинність на підставі Інструкції Нацбанку
N 137 від 13.06.94 )
( На доповнення додатково див. Інструкцію Нацбанку
N 19010/3086-7838 від 28.12.93 )
З виходом цього порядку втрачає чинність "Тимчасовий порядок здійснення операцій по купівлі валютних коштів обласними управліннями Національного банку України для офіційного валютного резерву", надісланий листом Національного банку України від 19.07.93 N 19010/1412.
Порядок викупу Національним банком України коштів в іноземній валюті
1. Кошти в іноземній валюті, які викуповуються Національним банком України для формування Офіційного валютного резерву, перераховуються уповноваженими комерційними банками за розпорядженням власника на кореспондентські рахунки Національного банку згідно переліку, наведеного в телеграмі Національного банку додатково. При цьому в платіжному дорученні вказується назва платежу: "На формування Офіційного валютного резерву Національного банку України".
2. Після перерахування коштів в іноземній валюті комерційні банки (за винятком банку "Україна", Промінвестбанку України, "Укрсоцбанку" та Державного експортно-імпортного банку України) надають обласним управлінням завірену копію підтвердження від свого банка-кореспондента про перерахування валютних коштів на наведені в переліку рахунки Національного банку. Банк "Україна", Промінвестбанк України, "Укрсоцбанк" та Державний експортно-імпортний банк надсилають названі документи в ОПЕРУ Національного банку України.
Обласні управління та ОПЕРУ Національного банку України на підставі одержаних підтверджень щоденно з 17 до 18 години надсилають електронною поштою підсумкову інформацію про здійснений обов'язковий продаж за станом на 17 годин 00 хвилин робочого дня за формою, наведеною в Додатку 1 із зазначенням назви обласного управління, дати купівлі, банку та клієнта-продавця валюти, коду валюти, суми купівлі, курсу на дату перерахування коштів на рахунки Національного банку та карбованцевого еквіваленту. Інформація надсилається на ім'я начальника відділу Валютного резерву. Інформація, представлена не по формі, наведеній в Додатку 1 до розгляду та виконання не приймається внаслідок непридатності до автоматизованого обробітку.
3. Національний банк України здійснює перерахування карбованцевого еквіваленту на коррахунки комерційних банків в ОПЕРУ Національного банку, або його регіональних управлінь після одержання підтверджень про фактичне зарахування валютних коштів на коррахунки Національного банку України від банків-кореспондентів НБУ, що надсилається відділу міжнародних розрахунків ОПЕРУ Національного банку України і передається комп'ютерним зв'язком у відділ валютного резерву для контролю надходжень та вірності курсу покупки, після чого інформація про підтверджений продаж передається електронною поштою обласному управлінню, яке здійснило купівлю, та ОПЕРУ Національного банку. Після одержання підтвердження від відділу валютного резерву обласні управління та ОПЕРУ Національного банку України відносять витрати, пов'язані з купівлею валютних коштів, на рахунок N 904 з подальшим віддебетуванням цієї суми на балансовий рахунок N 819201 ОПЕРУ Національного банку України МФО N 300001 із зазначенням коду та суми валюти. По кожній угоді оформлюється окреме дебетове авізо, при цьому виконуються такі бухгалтерські проводки:
в обласному управлінні Національного банку України при купівлі валюти
Дт 904 ...
Кт р/рахунок клієнту;
при передачі заборгованості
Дт 830 ...
Кт 904 ...
Розрахунки карбованцевого еквіваленту здійснюються по офіційному курсу, діючому на дату перерахування валюти на коррахунки Національного банку України.
4. Даний порядок розповсюджується також на розрахунки при здійсненні операцій по продажу іноземних валют (1 група Класифікатора іноземних валют за винятком доларів США, німецьких марок, російських рублів) Національному банку України, що залишаються в розпорядженні резидентів.
................Перейти до повного тексту