- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
29.12.2015 № 47656/7/99-99-25-02-03-17 |
Митницям ДФС
Про рекомендації з оформлення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 до країн ЄС
Надсилаємо для керівництва та використання в роботі: Рекомендації щодо оформлення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 до країн ЄС;
Рішення Комісії ЄС від 17.04.2007 № 2007/C83/01 про пояснення окремих положень правил походження.
1) Рекомендації щодо оформлення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 до країн ЄС (у форматі PDF) на 13 арк.;
2) Рішення Комісії ЄС від 17.04.2007 № 2007/C83/01 (у форматі PDF) на 19 арк.;
4) Форма звіту про сертифікати з перевезення товару EUR.1, видані митницями на 1 арк.;
5) Перелік назв митниць на англійській мові на 1 арк.
Додатки в електронному вигляді.
( Додатки 2-5 не наводяться )
Директор Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання |
М.М. Іванюк |
Додаток
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо оформлення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 до країн ЄС
1. Загальні положення
1.1. Рекомендації щодо оформлення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 до країн ЄС розроблені відповідно до
Протоколу 1 "Щодо визначення концепції "походження товарів" і методів адміністративного співробітництва"до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 27 червня 2014 року (далі - Правила походження) та наказу Міністерства фінансів України від 18 листопада 2014 року
№ 1142 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 03 грудня 2014 року за № 1557/26334) (далі - Порядок).
1.2. Експортер - особа, яка надає митну декларацію на експорт товарів з України, або його уповноважена особа, від імені якої надається ця декларація. Експортер не обов'язково має бути виробником або продавцем товарів, на які він подає заяву про видачу сертифіката з перевезення товару EUR.1, але він повинен мати документи, що підтверджують преференційне походження товарів з України відповідно до вимог
Правил походження.
1.3. Комерційні документи - документи, що застосовуються в звичайній торговельній практиці, у яких достатньо детально для їх ідентифікації описані товари (наприклад, рахунки-фактури (інвойси), специфікації тощо).
1.4. Сертифікат з перевезення товару EUR.1 (далі - сертифікат) - документ, який підтверджує статус преференційного походження товару, зразок якого наведений у Додатку III до
Правил походження.
1.5. Терміни, що використовуються в цих методичних рекомендаціях, застосовуються у значеннях, встановлених в
Правилах походження та в Порядку.
2. Технічні характеристики бланка сертифіката
2.1 Бланк сертифіката має наступні технічні характеристики:
розмір 210 х 297 мм;
папір офсетний білий 80 г/м-2 формату А4, фарбованість.
2.2. Бланк сертифіката складається з трьох аркушів:
2.2.1 Перший аркуш сертифіката (сітка "гільош" салатного кольору, текстова частина чорного кольору) є оригіналом та призначений для подання митним органам країн ЄС для застосування пільг зі сплати мита.
2.2.2. Другий та третій аркуші сертифіката є копіями, які повинні мати текстову частину чорного кольору, та зберігаються у експортера й у справах митниці.
2.3. В рамках
Угоди застосовується бланк сертифіката з назвою англійською мовою "Movement certificate".
3. Зразки відбитків печаток посадових осіб митниць, уповноважених видавати сертифікати
3.1. Відповідно до статті 32 "Взаємна допомога"
Правил походження митні органи держав-членів Європейського Союзу і України повинні надавати один одному через Європейську комісію зразки відбитків печаток, що використовуються у їхніх митних службах для видачі сертифікатів з перевезення товару EUR.1 і адреси митних органів, які відповідають за перевірку цих сертифікатів і декларацій інвойсів. Аналогічні вимоги містяться в угодах про вільну торгівлю, укладених Україною з країнами ЄАВТ та Чорногорією.
3.2. ДФС на адресу Єврокомісії, Секретаріату ЄАВТ та митної адміністрації Чорногорії доводяться один раз на рік зразки відбитків печаток посадових осіб митниць, уповноважених видавати сертифікати.
3.3. Сертифікати засвідчуються виключно доведеними до ДФС зразками відбитків печаток посадових осіб митниць.
3.4. У разі зміни/припинення повноважень посадових осіб митниць на видачу сертифікатів, про це невідкладно інформувати ДФС з урахуванням вимог листа ДФС від 27 жовтня 2015 року № 39408/7/99-99-25-02-03-17.
4. Заповнення сертифіката
4.1. Сертифікат заповнюється однією з офіційних мов Сторони
Угоди (як правило англійською мовою) машинописом або друкованими літерами від руки чорнилами чорного або синього кольору.
4.2. Для заповнення сертифіката машинописом використовується електронна копія сертифіката.
4.3. Усі аркуші сертифіката мають бути заповнені однотипно, чітко та акуратно. Виправлення вносяться шляхом викреслення помилкових даних та написання над ними правильних. Підчистки, зафарбовування або заклеювання не допускаються. Виправлення в сертифікаті завіряються підписом експортера та печаткою посадової особи структурного підрозділу митниці, до функціональних повноважень якої віднесено видачу сертифікатів (далі - посадова особа митниці).
4.4. Сертифікат заповнюється на одну партію товарів, що експортується.
4.5. Графи сертифіката заповнюються з дотриманням вимог
Угоди та
Порядку:
4.5.1. Графи 1, 2, 4, 5, 8, 9 та 12 сертифіката є обов'язковими для заповнення експортером.
4.5.2. Графи 3, 6 та 10 сертифіката заповнюються за бажанням експортера.
4.5.3. Графа 11 заповнюється посадовою особою митниці.
4.5.4. Графи 13, 14 (на звороті) заповнюються при верифікації сертифіката.
4.6. Заповнення графи 9 "Gross mass (kg) or other measure" ("Повна маса (кг) або інші виміри (літри, м-3 та інші)") сертифіката відповідає порядку заповнення графи 35
митної декларації "Вага брутто (кг)" , встановленому наказом Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року № 651 "Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа".
4.7. Графа 11 "Customs Endorsement" ("Митний дозвіл") сертифіката заповнюється посадовою особою митниці:
4.7.1. В секції "Customs office" ("Митний підрозділ") зазначається назва митниці, що видає сертифікат, наприклад "Poltava customs house" (перелік назв митниць на англійській мові додається).
4.7.2. В секції "Issuing country or territory" ("Країна або територія видачі") зазначається назва країни: "UKRAINE".
4.7.3. В секції "Place and date" ("Місце і дата") зазначається назва населеного пункту (місце розташування підрозділу митниці, який видає сертифікат) та дата видачі сертифіката у форматі дд.мм.yyyy.
4.7.4. В секції "Signature" ("Підпис") проставляється підпис посадової особи митниці ДФС та зазначаються її ініціали, прізвище англійською мовою.
4.7.5. В секції "Stamp" ("Печатка") проставляється відбиток особистої номерної печатки посадової особи митниці, зразок якого доведено до ДФС.
4.8. У графі 12 "Customs Endorsement" ("Декларація експортера") сертифіката експортером зазначаються:
4.8.1. В секції "Place and date" ("Місце і дата") зазначаються місце та дата декларування відомостей про країну походження товару.
4.8.2. В секції "Signature" ("Підпис") обов'язково проставляється підпис, прізвище та ініціали посадової особи підприємства-експортера.
4.9. У графі 12 сертифіката проставляється печатка експортера (за наявності).
5. Електронна копія сертифіката та алгоритм роботи модулю "Сертифікат з перевезення товару EUR.1" в АСМО "Інспектор"
5.1. Для видачі сертифіката, заповненого машинописом, експортером надається митниці електронна копія сертифіката на електронному носії або засобами електронного зв'язку.
5.2. В АСМО "Інспектор" створено підрозділ "Сертифікат з перевезення товару EUR.1" (далі - модуль "Сертифікат").
5.3. Посадовою особою митниці для видачі сертифіката:
5.3.1. Вноситься електронна копія сертифіката до модулю "Сертифікат".
5.3.2. Зберігається електронна копія сертифіката в модулі "Сертифікат" в статусі "В роботі".
5.3.3. Встановлюються відступи від меж полів електронної копії сертифіката для друкування на бланк сертифіката (у разі необхідності).
5.3.4. Електронна копія сертифіката переводиться в статус "Оформлені" (у графі 11 сертифіката проставляється автоматично дата та час видачі).
5.3.5. Присвоюється номер сертифіката (в автоматичному режимі) та електронна копія сертифіката друкується на оригіналі бланка сертифіката та його двох паперових копіях сертифіката.
5.4. Електронна копія сертифіката автоматично вноситься до центральної бази даних модулю "Сертифікат" після переведення її в статус "Оформлені".
5.5. У разі заповнення сертифіката експортером від руки, електронна копія сертифіката до модулю "Сертифікат" вноситься посадовою особою митниці.
6. Видача сертифіката
6.1 Сертифікат видається безоплатно на одну партію товарів, що експортуються, уповноваженою на це посадовою особою митниці під час здійснення/гарантування або після експорту товару у випадках, встановлених Угодою.
6.2. Для видачі сертифіката експортер або його уповноважена особа повинен пред'явити митниці такі документи:
6.2.1. Заяву, що містить декларацію експортера для видачі сертифіката (далі - заява), за формою, визначеною у додатку III до
Правил походження.
6.2.2. Заповнені відповідно до вимог
Угоди та
Порядку електронна копія сертифіката та оригінал бланка сертифіката (у разі наявності його в експортера).
6.2.3. Документи, що підтверджують преференційне походження товарів з України, вказаних у сертифікаті при першій поставці таких товарів до країн ЄС або у разі зміни умов технологічного процесу виробництва товару, що впливає на преференційне походження експортованих товарів з України.
6.3. Сертифікат видається у найкоротший термін, але не більше трьох робочих днів, з наступного дня після реєстрації заяви у митниці.
6.4. При видачі сертифікату під час здійснення експорту, дата видачі сертифіката має бути не пізнішою, ніж дата митної декларації на експорт.
6.5. Заяву для видачі сертифіката може бути подано до здійснення експорту, але в цьому випадку експортером має бути гарантовано експорт товарів з України.
6.6. У разі нездійснення експорту товарів, виданий сертифікат анулюється митницею.
7. Видача сертифіката після здійснення експорту товарів
7.1. Сертифікат може бути виданий після експорту відповідної партії товарів, якщо експортер разом із документами, зазначеними в пункті 3 розділу III
Порядку , додатково надає митниці документи про те, що сертифікат:
7.1.1. Не був виданий на момент здійснення експорту товару через помилки чи ненавмисний недогляд або через особливі обставини, або
7.1.2. Виданий, але не прийнятий з технічних причин митними органами країни імпорту.
7.2. У заяві експортера про видачу сертифіката після здійснення експорту товарів повинні бути зазначені номер експортної декларації, оформленої на відповідну партію товарів, та дата її оформлення в митниці.
7.3. Посадовою особою митниці до графи 11 сертифіката обов'язково вносяться відомості про номер та дату оформлення митної декларації на експорт товарів з України:
7.3.1. До секції "Form" ("Бланк") графи - вносяться літерні коди напрямку переміщення та типу декларації (наприклад, EX10AA);
7.3.2. До секції "№" графи - реєстраційний номер та дата митної декларації.
7.4. Експортером для видачі сертифіката після експорту надається сертифікат виданий, але не прийнятий з технічних причин митними органами країни імпорту.
7.5. Рішенням Комісії ЄС (2007/C83/01 від 17.04.2007) наведено такі випадки неприйняття митними органами країн ЄС сертифіката з технічних причин:
7.5.1. Бланк наданого сертифіката не відповідає зразку бланку, наведеному у додатку III до
Правил походження (істотна різниця у розмірі чи кольорі, відсутній номер сертифіката, сертифікат заповнений мовою, що не є однією з офіційних мов Сторін
Угоди).
7.5.2. Не заповнено одну з обов'язкових граф сертифіката (наприклад графа 4).
7.5.3. Відсутня печатка посадової особи митниці (графа 11).
7.5.4. Проставлений в сертифікаті відбиток печатки посадової особи митниці, не відповідає зразку відбитку печатки, доведеної до митних органів країн ЄС.
7.5.5. Надано не оригінал, а копію сертифіката.
7.5.6. В графах 2 та 5 сертифіката зазначено відомості про країну, яка не є учасником Угоди.
7.6. У разі неприйняття сертифіката з технічних причин на ньому митними органами країн ЄС може проставлятись відмітка "Document not Accepted" ("Документ не приймається"), після чого сертифікат повертається імпортеру для отримання нового сертифіката після здійснення експорту товарів.
7.7. Виданий, але неприйнятий митними органами країн ЄС сертифікат з технічних причин, анулюється митницею.
8. Випадки, коли не вимагається видача сертифіката
8.1. Видача сертифіката не вимагається якщо:
8.1.1. Загальна фактурна вартість партії товарів, походженням з України, не перевищує 6000 євро (для отримання тарифних преференцій в країнах ЄС експортер складає декларацію інвойс на інвойсі, повідомленні про доставку чи іншому комерційному документі, текст декларації інвойс наведено у Додатку IV до
Правил походження).
................Перейти до повного тексту