1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
19.04.2005 N 31-04200-10-5/6957
( Лист втратив чинність на підставі Листа Міністерства фінансів N 31-34000-30-5/31052 від 07.08.2008 )
Про заповнення форми фінансового плану
На виконання доручення Кабінету Міністрів України (протокол від 9 квітня 2005 року N 15) Міністерство фінансів України повідомляє наступні методичні рекомендації щодо заповнення форми фінансового плану.
1. Форма фінансового плану затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2005 року N 95-р "Про складання фінансових планів підприємств" для заповнення державними підприємствами, акціонерними, холдинговими компаніями, іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких більш як 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі, та їх дочірніми підприємствами.
2. Показники фінансового плану відображають обсяги планових надходжень та спрямування коштів з метою забезпечення потреб діяльності та розвитку підприємства у планованому році.
3. Рядок 001 "Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" розділу 1 "Доходи" призначено для відображення загальної суми доходу, який планується отримати підприємством від реалізації готової продукції, товарів, робіт, послуг, включаючи дохід від реалізації продукції, робіт і послуг допоміжних, підсобних і обслуговуючих виробництв і господарств стороннім покупцям (споживачам). Дохід наводиться з урахуванням непрямих податків (податку на додану вартість, акцизного збору тощо) та без вирахування запланованих знижок.
4. У рядку 002 "Податок на додану вартість" відображається запланована сума податку на додану вартість, яка включена до складу доходу (виручки) від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг.
5. У рядку 003 "Акцизний збір" підприємства відображають суму, яка врахована у складі доходу (виручки) від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг.
6. У рядку 004 "Інші вирахування з доходу" наводять заплановані суми податків, зборів і платежів, що вираховуються при визначенні чистого доходу, зокрема, суми зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування з торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння, з надання послуг стільникового рухомого зв'язку, а також заплановані до сплати суми податку з реклами, збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат.
7. Показник рядку 010 "Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" визначається шляхом вирахування з доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (рядок 001) відповідних податків, зборів, платежів, знижок (рядки 002, 003, 004).
8. Доходи, собівартість, валовий прибуток (збиток) і спрямування чистого прибутку на розвиток виробництва подається з розбивкою на основні (провідні) для підприємства види економічної діяльності відповідно до Державного класифікатора України ГК 009-96 "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД), затвердженого наказом Державного комітету стандартизації метрології і сертифікації України від 22 жовтня 1996 року N 441, з включенням до рядка "за іншими видами діяльності" решти доходів, собівартості, прибутку (збитку). Основні (провідні) види економічної діяльності (до 4-х видів) визначаються підприємством як найбільші за величиною доходів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) підприємства.
9. У рядках 020-060 заплановані підприємством суми доходів наводяться без податку на додану вартість.
Показник рядка 020 "Інші операційні доходи" дорівнює сумі показників у рядках 021-029. У цих рядках відображаються заплановані інші операційні доходи за їх видами, включаючи дохід від основної діяльності об'єктів соціальної сфери.
10. У рядку 030 наводяться планові суми доходу від участі в капіталі, тобто передбачувані до одержання інвестором суми доходів на його частку у прибутку об'єкта інвестування від запланованого одержання прибутків асоційованими підприємствами, дочірніми підприємствами, спільними підприємствами. Втрати від участі в капіталі, тобто передбачувані втрати інвестора на його частку у збитках об'єкта інвестування, наводяться у рядку 130.
11. У рядку 041 відображаються доходи, які планується одержати підприємством від фінансових інвестицій, облік яких не ведеться за методом участі в капіталі, зокрема, дивіденди від підприємств, що не є асоційованими підприємствами, дочірніми підприємствами, спільними підприємствами.
У рядку 042 наводяться планові дані про відсотки, які передбачається одержати за фінансовою орендою, облігаціями (у тому числі від амортизації премії за випущеними облігаціями) та іншими цінними паперами, депозитами та інші доходи від фінансової діяльності.

................
Перейти до повного тексту