1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Центральне митне управління лабораторних
досліджень та експертної роботи
Л И С Т
26.10.2007 N 29/1-11/6371-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД спирту, спиртовмісних продуктів
З метою однозначної класифікації товарів згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності повідомляємо наступне.
Щодо класифікації спирту:
Спирт етиловий неденатурований, з концентрацією спирту не менш як 80 об.%, класифікується згідно з УКТЗЕД у товарній позиції 2207.
До цієї товарної позиції також включається спирт етиловий, спиртовий дистилят та інші спиртні напої, денатуровані, будь-якої концентрації.
У Поясненнях до товарної позиції 2207 зазначено, що етиловий спирт та інші спиртні напої, денатуровані, є спиртами, змішаними з іншими речовинами, що роблять їх непридатними для питва, але не перешкоджають їхньому використанню для промислових цілей. Використовувані денатуровані засоби змінюються в різних країнах відповідно до національного законодавства.
Порядок застосування та Перелік денатуруючих добавок до спирту етилового денатурованого (спирту технічного) та барвників, що додаються у суміші з добавками (далі - Перелік) визначено постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.02 N 1266 "Про затвердження Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом".
У відповідності з Приміткою 1 Додатку 1 до Порядку спирт вважається денатурованим за умови обов'язкової наявності не менш як двох денатуруючих добавок та одного барвника, наведених у Переліку, причому масова частка денатуруючих добавок та барвника повинна бути не меншою ніж масова частка, наведена у таблиці Переліку.
Приміткою 2 оговорено, що денатуруючі добавки, не зазначені у переліку, використовуються згідно з умовами контрактів поставки спирту на експорт, але за умови наявності дозволу Міністерства охорони здоров'я на використання даної денатуруючої добавки із зазначенням її масової частки.
У разі невиконання сукупності наведених вимог (наприклад, у разі наявності двох денатуруючих добавок та барвника, вміст хоча б однієї з яких у спирті менше за масову частку наведену у Переліку), спирт повинен класифікуватись, як спирт етиловий неденатурований, у товарних позиціях 2207 або 2208 у відповідності з концентрацією спирту.
Додатково повідомляємо, що в ТУ У 18.511-99 "Спирт етиловий денатурований. Технічні умови" наведені затверджені Міністерством охорони здоров'я денатуруючі добавки, що можуть використовуватись згідно з умовами контракту поставки спирту на експорт, без наявності дозволу Міністерства охорони здоров'я, за умови додержання вимоги, викладеної вище, по вмісту масової частки.
Щодо класифікації спиртовміщуючих настоянок та бальзамів:
Законом України від 04.04.96 N 123/96-ВР "Про лікарські засоби" (далі - Закон) визначено, що лікарські засоби це речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнічного походження, які застосовуються для запобігання вагітності, профілактики, діагностики та лікування захворювань людей або зміни стану функцій організму.
До лікарських засобів належать: діючі речовини (субстанції); готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти); гомеопатичні засоби; засоби, які використовуються для виявлення збудників хвороб, а також боротьби із збудниками хвороб або паразитами; лікарські косметичні засоби та лікарські домішки до харчових продуктів.
Діючі речовини (субстанції) - це біологічно активні речовини, які можуть змінювати стан і функції організму або мають профілактичну, діагностичну чи лікувальну дію та використовуються для виробництва готових лікарських засобів.
Наголошуємо, що класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно Основних Правил інтерпретації класифікації товарів. Згідно з Правилом 1) Основних Правил інтерпретації класифікації товарів класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп.

................
Перейти до повного тексту