1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
26.08.2008 N 29/2-12.1/6205-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Про класифікацію полімерів і співполімерів
До відома та використання у роботі, для забезпечення проведення ідентифікації та правильної класифікації полімерів і співполімерів повідомляємо наступне.
Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно з вимогами УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" від 05.04.01 N 2371-III (із змінами та доповненнями) та з урахуванням Пояснень до УКТЗЕД, затверджених Наказом ДМСУ від 31.01.04 N 68 із змінами та доповненнями)
Законом України від 05.04.01 N 2371-III, а саме Приміткою 4 до групи 39 визначено термін "співполімер" (сополімер), який означає усі полімери, в яких частка жодної мономерної ланки не становить 95 мас.% або більше загального вмісту полімеру.
Співполімери включають продукти співполіконденсації, продукти, що утворюються приєднанням, блок-співполімери і прищеплені співполімери.
Для класифікації полімерів і співполімерів згідно з УКТЗЕДна рівні товарних підпозицій, категорій і підкатегорій застосовують ОПІ 6 з врахуванням вимог Примітки 1 до підпозицій (до групи 39).
1. У будь-яку товарну позицію цієї групи полімери (включаючи співполімери) і хімічно модифіковані полімери слід включати відповідно до таких положень:
A) якщо існує підпозиція "інші" на тому самому рівні:
1) префікс "полі" у назві специфічного полімеру у формулюванні підпозиції (наприклад, поліетилен або поліамід-6,6) означає, що складова мономерна ланка або складові мономерні ланки зазначеного полімеру, взяті разом, повинні становити 95 мас. % або більше від загального вмісту полімеру;
3) хімічно модифіковані полімери включаються до підпозиції "інші" за умови, що ці хімічно модифіковані полімери не включені до іншої, більш специфічної підпозиції;
4) полімери, що не відповідають умовам, наведеним у пунктах 1, 2 або 3, повинні включатися до тієї самої підпозиції з числа тих, що залишилися, підпозицій того самого рівня, яка включає полімери з мономерною ланкою, що домінує за масою серед будь-яких інших індивідуальних співмономерів. З цією метою мономерні ланки, з яких складаються полімери, зазначені в одній і тій самій підпозиції, мають розглядатися разом. Порівнювати необхідно лише ті співполімерні ланки, з яких складаються полімери підпозицій одного рівня;
2. B) у разі відсутності підпозиції "інші" на тому самому рівні (Із врахуванням другого абзацу розділу: Класифікація полімерів (включаючи співполімери) та хімічно модифікованих полімерів, Примітки 1 до підпозицій, Пояснень до УКТЗЕТ, де зокрема зазначено: підпозиція "інші" не включає такі підпозиції як "інші поліефіри складні" та "з інших полімерних матеріалів" (тобто назва "інші" не є тотожна товарним підпозиціям, що мають назву "інші поліефіри складні" або "з інших полімерних матеріалів):

................
Перейти до повного тексту