1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
30.06.2009 N 11/1-10.10/6151-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Міністерства доходів і зборів N 18879/7/99-99-24-01-06-17 від 23.09.2013 ) ( В доповнення до Листа додатково див. Лист Державної митної служби N 11/6-10.19/6835-ЕП від 16.07.2009 )
У зв'язку із запитами митних органів щодо застосування положень Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби 09.07.97 N 307 (зі змінами, далі - Інструкція), у разі зміни пункту пропуску, через який передбачається вивезення товарів, зокрема, переміщуваних у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, повідомляємо.
1. Щодо зазначення відомостей про пункт пропуску, через який передбачається вивезення товарів та інших предметів у міжнародних поштових чи експрес-відправленнях
При вивезенні за межі митної території України товарів та інших предметів у міжнародних поштових чи експрес-відправленнях (далі - відправлення), посадова особа відділу контролю за переміщенням товарів (далі - ВКПТ) або інша уповноважена особа митного органу, в зоні діяльності якого розташоване місце міжнародного поштового обміну (центральна сортувальна станція) і найменування якого зазначено в графі 27 вантажної митної декларації (далі - ВМД), без попереднього запиту до митного органу, яким поставлено на контроль ВМД, на підставі наданих оператором поштового зв'язку (експрес-перевізником) відомостей про пункт пропуску, через який передбачається вивезення відправлень, учиняє в графі G аркуша з позначенням "4/5" ВМД запис "Погоджено зміну митного органу призначення на ххххххххх", де ххххххххх - дев'ятизначний код пункту пропуску через митний кордон України згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженим наказом Держмитслужби від 26.04.06 N 335 (зі змінами, далі - Класифікатор митних органів), і засвідчує його проставленням своїх підпису, прізвища та відбитка особистої номерної печатки.
Особою, яка прийняла товари до перевезення, у доповненні до аркуша з позначенням "4/5" ВМД з посиланням на графу 50 ВМД (якщо доповнення до ВМД не оформлювалось митним органом, яким оформлено ВМД, - у графі 56 аркуша з позначенням "4/5" ВМД) наводиться передбачене Інструкцією для напрямку переміщення "вивезення" письмове зобов'язання про доставку товарів у митницю призначення. Зобов'язання про доставку засвідчується особистим підписом такої особи і відбитком особистої номерної печатки посадової особи митного органу. Строк доставки товарів у митницю призначення визначається в порядку, встановленому Держмитслужбою.
Відомості про дев'ятизначний код пункту пропуску через митний кордон України вносяться посадовою особою ВКПТ або іншою уповноваженою особою митного органу, найменування якого зазначено в графі 27 ВМД, до графи G електронної копії ВМД і програмно-інформаційного комплексу (далі - ПІК) "Контроль за доставкою товарів / Оформлення експортних ВМД" для надання можливості внесення до ПІК підрозділом митного органу, розташованим у пункті пропуску через митний кордон України, інформації про пропуск відправлення за межі митної території України. При цьому код пункту пропуску заноситься окремо без зміни відомостей у графі 27 ВМД, заявлених при декларуванні.
2. Щодо зміни пункту пропуску при прибутті товарів до структурного підрозділу митного органу, код якого зазначений у графі 29 або 53 ВМД ( za140-07, 910а-2007-п )
При прибутті товарів до структурного підрозділу митного органу, код якого зазначений у графі 29 або 53 ВМД, за наявності обґрунтованої причини в перенаправленні товарів до іншого пункту пропуску (наявність черг, обмеження щодо пунктів пропуску, через які здійснюється переміщення окремих товарів, тощо) особа, що прийняла товари до перевезення, звертається до такого митного органу із заявою довільної форми у двох примірниках щодо надання дозволу на зміну пункту пропуску через митний кордон, в якій стисло викладає обставини, з якими пов'язана необхідність зміни пункту пропуску через митний кордон.
За відсутності підстав для відмови у зміні пункту пропуску (обмеження щодо пунктів пропуску, через які здійснюється переміщення окремих товарів, складання протоколу про порушення митних правил, яке передбачає вилучення товарів, тощо), на підставі зазначеної заяви не пізніше ніж через 3 години після її одержання уповноваженою особою митного органу надається дозвіл на зміну пункту пропуску через митний кордон шляхом проставлення на обох її примірниках відповідної резолюції. Перший примірник оформленої таким чином заяви передається до ВКПТ або іншій уповноваженій особі митного органу, другий примірник повертається особі, що прийняла товари до перевезення.
Після надання такого дозволу, особою, яка прийняла товари до перевезення, заповнюється графа 56 ВМД у порядку, передбаченому Інструкцією. В доповненні до аркуша з позначенням "4/5" ВМД з посиланням на графу 50 ВМД (якщо доповнення до ВМД не оформлювалось митним органом, яким оформлено ВМД, - у графі 56 аркуша з позначенням "4/5" ВМД) наводиться її письмове зобов'язання про доставку товарів у митницю призначення у визначений митним органом строк, передбачене Інструкцією для відповідного напрямку переміщення, яке засвідчується особистим підписом такої особи та особистою номерною печаткою посадової особи митного органу. Визначення строку доставки товарів у митницю призначення здійснюється в порядку, встановленому Держмитслужбою. Посадовою особою ВКПТ або іншою уповноваженою особою митного органу в графі G "Підтвердження компетентних органів" ВМД учиняється запис "Погоджено зміну митного органу призначення на ххххххххх", де ххххххххх - дев'ятизначний код згідно з Класифікатором митних органів пункту пропуску через митний кордон України, через який передбачається вивезення товарів, що засвідчується такою особою шляхом проставленням своїх прізвища, підпису й відбитку особистої номерної печатки.
Відомості граф G та 56 ВМД уносяться посадовою особою ВКПТ або іншою уповноваженою особою митного органу, найменування якого зазначено в графі 29 або 53 ВМД, в електронну копію ВМД, а відомості про дев'ятизначний код пункту пропуску через митний кордон України без попереднього запиту до митного органу, яким поставлено на контроль ВМД, уносяться до ПІК щодо контролю за доставкою товарів для надання можливості внесення до ПІК інформації про пропуск товарів за межі митної території України. При цьому новий код пункту пропуску заноситься окремо без зміни відомостей у графі 29 або 53 ВМД, заявлених при декларуванні.

................
Перейти до повного тексту