1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
12.06.2007 N 11/1-29/5820-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист відкликано на підставі Листів Державної митної служби N 11/2-29/8908-ЕП від 11.08.2008 N 11/1-10.14/715-ЕП від 28.01.2010 )
Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД моторних транспортних засобів
З метою впорядкування питання класифікації моторних транспортних засобів, керуючись положенням статті 312 Митного кодексу України повідомляємо про наступне.
З урахуванням підходів УКТЗЕД до класифікації транспортних засобів (далі - ТЗ), чинні норми та вимоги до них, транспортні засоби, залежно від їх типів та призначення, поділяються на:
а) пасажирські, які в залежності від кількості визначених виробником автомобіля місць для пасажирів, класифікуються у товарних позиціях 8702 або 8703 за УКТЗЕД;
б) вантажопасажирські, що класифікуються у товарній позиції 8703 за УКТЗЕД;
в) вантажні, що класифікуються в товарній позиції 8704 за УКТЗЕД;
г) спеціального призначення (товарна позиція 8705 за УКТЗЕД) - спеціально сконструйовані або пристосовані для розміщення різних пристроїв, які надають їм можливості виконувати визначені нетранспортні функції, тобто основною метою застосування транспортного засобу цієї товарної позиції не є перевезення людей або вантажів.
До товарної позиції 8703 згідно з УКТЗЕД відносяться моторні транспортні засоби, призначені для перевезення не більше 9 осіб, включаючи водія, а саме:
- легкові автомобілі - це пасажирські автомобілі, які за своєю конструкцією та обладнанням призначені для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки із числом
142000000/29/15.53.02
місць для сидіння не більше дев'яти, з місцем для водія включно (ДСТУ 2984-95);
- вантажопасажирські автомобілі - автомобілі, які за своєю конструкцією та обладнанням призначені для перевезення як пасажирів так і вантажів (ГОСТ 2984-95).
Легкові автомобілі типу "stretch limusines", які виготовляються шляхом подовження кузова звичайного легкового автомобіля малими серіями на окремі замовлення (найчастіше марок Lincoln Toun car, Cadillac Brougham, Mercury Marguis тощо) для створення просторого пасажирського салону підвищеної комфортності, обладнаного додатковим обладнанням, а саме: баром, холодильником, телевізором тощо, класифікуються у товарній позиції 8703.
Моторні транспортні засоби, що сконструйовані на базі кузова та шасі легкового автомобіля переобладнаних для інших цілей та які мають позаду водія сидіння або місця для встановлення сидінь повинні класифікуватись у товарній позиції8703 згідно з УКТЗЕД.
Зміни в конструкції автомобіля виконані після його виробництва та продажу, що призводять до зміни категорії транспортного засобу (пасажирський чи вантажний), не враховуються при його класифікації для цілей митного оформлення незалежно від того, занесені ці зміни в свідоцтво про реєстрацію чи ні, оскільки категорію транспортного засобу визначає виробник ще на стадії проектування задля забезпечення виконання нормативних вимог та в подальшому несе усю повноту юридичної відповідальності за свій виріб протягом його експлуатації;
Визначення кількості місць для сидіння повинно проводитись з обов'язковим урахуванням кількості місць, визначеної заводом-виробником.
До вантажопасажирських автомобілів (багатоцільові транспортні засоби) товарної позиції8703 за УКТЗЕД, також відносяться автомобілі із кузовом типу пікап із здвоєною кабіною (мал. 1), або із кузовом фургон (мал. 2) тощо, за винятком автомобілів які конструктивно складаються з шасі-рами, вантажної платформи та здвоєної кабіни (позаду сидіння водія розташовано другий ряд пасажирських місць для сидіння) (мал. 3). Зазначені автомобілі мають наступні особливості конструкції, а саме:
1. У салоні автомобіля за сидінням водія розташовано ряд сидінь для пасажирів, бокові вікна та оздоблення салону, як у транспортних засобів, які перевозять пасажирів. Сидіння для пасажирів конструктивно можуть бути фіксованими, складними, змонтованими на анкерному кріпленні або такими, що демонтуються.
2. У разі відсутності сидінь, можуть залишатись пристрої або місця для кріплення ременів безпеки, наприклад, отвори тощо.

................
Перейти до повного тексту