1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
21.10.2003 N 11/7-09-15160-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11.1/1.2-12.2/10785-ЕП від 26.09.2012 )
До центрального апарату Державної митної служби України надходить інформація від Державної адміністрації залізничного транспорту України, керівників залізниць, що після введення в дію наказу Державної митної служби України від 2 червня 2003 року N 380 "Про затвердження Тимчасового порядку проведення митного оформлення товарів, що вивозяться залізничним транспортом, з використанням загальної вантажної митної декларації" (далі - Порядок) на прикордонних передавальних станціях, через відсутність в ЄАІС Держмитслужби електронних копій загальних ВМД (ЗВМД) та Реєстрів, щодня затримається біля 200 залізничних вагонів з експортними вантажами.
Такий стан справ свідчить про недотримання посадовими особами митниць відправлення вимог Порядку. Мають місце факти неоднозначного тлумачення в митних органах його вимог, зволікань та безпідставних відмов у митному оформленні експортних вантажів, порушення термінів внесення та підтвердження інформації про оформлення та пропуск вантажів по ЗВМД, ВМД, Реєстрам до ЄАІС Держмитслужби.
Це призводить до затримок вантажів прикордонними митними органами, прикордонні передавальні станції накопичують значну кількість вантажів. Як слідство, до митних органів надходять скарги та позови на відшкодування витрат із-за простою вагонів як від відправників вантажів, так і від керівників залізниць.
Нагадую, що п. 3 Порядку встановлено, що строк подання Реєстру не повинен перевищувати 2 діб з дати прийняття залізничною станцією товарів до перевезення. Строк внесення ЗВМД та електронної копії Реєстру до ЄАІС Держмитслужби не повинен перевищувати 4 годин.
Для оформлення ВМД митницею відправлення суб'єкт ЗЕД протягом 15 діб після фактичного вивезення товарів за межі митної території України повинен подати цій митниці документи, що підтверджують фактичне вивезення товарів за межі митної території України, завірені посадовою особою прикордонного пункту пропуску митниці призначення. Деякі митниці, в яких розташовані морські пункти пропуску, безпідставно відмовляють експедиторам, декларантам або представникам вантажовідправника в наданні їм завірених в установленому порядку посадовою особою митниці призначення документів (коносамент, маніфест тощо). В зв'язку з цим суб'єкти ЗЕД не мають можливості отримати відшкодування ПДВ по вантажам, які вже перетнули митний кордон.

................
Перейти до повного тексту