- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Про порядок реєстрації фізичної особи - підприємця іноземцями, біженцями, іммігрантами та особами без громадянства
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва на непоодинокі звернення стосовно надання роз'яснень щодо можливості проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця іноземцями, біженцями, іммігрантами та особами без громадянства повідомляє наступне.
Статтею 26
Конституції України, встановлено, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Статтею 50
Цивільного кодексу України, (далі - ЦКУ) передбачено право фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності, яке вона здійснює за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.
Статтею 129
ГКУ та статтею 2 Закону України
"Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", (далі - Закон "Про правовий статус іноземців") також встановлено, що іноземці та особи без громадянства при здійсненні господарської діяльності в Україні користуються такими самими правами і мають такі самі обов'язки, як і громадяни України, якщо інше не передбачено цим Кодексом, іншими законами.
Іноземці та особи без громадянства, відповідно до статті 3 Закону
"Про правовий статус іноземців", можуть у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на її території.
Іноземці та особи без громадянства, які іммігрували на постійне проживання або прибули для тимчасового працевлаштування, отримують посвідки відповідно на постійне або тимчасове проживання.
Порядок видачі дозволу на імміграцію, а також посвідки на постійне проживання та вирішення інших питань, пов'язаних з імміграцією іноземців та осіб без громадянства, визначається Законом України
"Про імміграцію".
Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов'язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування.
Якщо іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають в Україні, змінюють місце проживання, вони зобов'язані повідомити про це органи внутрішніх справ, у яких зареєстровано їх паспортні документи.
Статтею 5 цього ж
Закону встановлено, що іноземцям та особам без громадянства може надаватися відповідно до Закону України
"Про біженців", статус біженця в Україні.
Умови в'їзду в Україну встановлені статтею 25 цього ж
Закону, згідно з якою іноземці та особи без громадянства можуть в'їжджати в Україну за дійсними паспортними документами. При цьому іноземці та особи без громадянства повинні одержати у встановленому порядку в'їзну візу, якщо інше не передбачено законодавством України.
Порядок в'їзду в Україну, виїзду з України і транзитного проїзду через її територію іноземців та осіб без громадянства, оформлення документів іноземцям та особам без громадянства на право перебування в Україні, а також пересування іноземців та осіб без громадянства по території України і вибору ними місця проживання в Україні встановлено Правилами в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 р.
N 1074 (далі - Правила в'їзду).
Правила оформлення візових документів для в'їзду в Україну (далі - Правила оформлення), що регулюють процедуру оформлення іноземцям та особам без громадянства віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1999 р.
N 227.
Відповідно до пункту 17 зазначених
Правил оформлення візи оформляються за кордоном дипломатичними представництвами та консульськими установами України.
У разі звернення фізичної особи або представника юридичної особи, в порядку, встановленому пунктом 20 вказаних вище
Правил оформлення, дипломатичне представництво чи консульська установа України або консульське управління МЗС видає іноземцю або особі без громадянства (представнику юридичної особи) паспортний документ з вклеєною візовою етикеткою.
Віза, згідно з пунктом 2
Правил оформлення - це позначка у паспортному документі, що засвідчує право іноземця або особи без громадянства на в'їзд в Україну і транзитний проїзд через її територію, а візова етикетка - кольорова наклейка встановленого Кабінетом Міністрів України зразка, що приклеюється на візову сторінку паспортного документа іноземця або особи без громадянства, що дає право на в'їзд в Україну і транзитний проїзд через її територію.
Після видачі іноземцю або особі без громадянства (представнику юридичної особи) паспортного документа з вклеєною візовою етикеткою інформація про оформлення візи у порядку і терміни, що визначаються МЗС і Держкомкордоном, передається Держкомкордону.
................Перейти до повного тексту