1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
26.03.2003 N 4839/7/19-3117
ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник голови ДПА України
Копилов В.
25.03.2003
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК відображення в обліку сум податкових зобов'язань, визначених податковими органами, щодо яких платники податків розпочали процедуру судового оскарження
(Витяг)
Цей Тимчасовий порядок (далі - Тимчасовий порядок) розроблено у зв'язку з набранням чинності Законом України від 26.12.2002 р. N 397-IV "Про внесення змін до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон України N 397-IV). Тимчасовий порядок визначає дії податкових органів у частині ведення обліку розрахованих (донарахованих) податковими органами сум податкових зобов'язань та штрафних санкцій (далі - податкові зобов'язання), оскаржених платниками податків у судовому порядку.
Під дію Тимчасового порядку підпадають виключно розраховані (донараховані) податковими органами суми податкових зобов'язань, оскаржені платниками податків у судовому порядку після набрання чинності Законом України N 397-IV, та по яких на момент звернення платника до суду не настав граничний строк їх сплати.
Порядок, установлений Законом України N 397-IV, не розповсюджується на випадки оскарження платником податків сум податкового боргу, а стосується лише випадків оскарження сум податкових зобов'язань.
У цілях Тимчасового порядку датою звернення вважається дата вхідної реєстрації позовної заяви платника податків у суді або дата належним чином оформленого бланка опису вкладення, передбаченого для листів з оголошеною цінністю, згідно з Правилами надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 р. N 1155.
Усі дії, передбачені Тимчасовим порядком, здійснюються з моменту винесення судом Ухвали про порушення провадження у справі. У разі повернення судом позовної заяви без розгляду Тимчасовий порядок буде застосовуватися з моменту повторного звернення платника податків до суду.
1. Щодо сум податкових зобов'язань, фактично рознесених до карток особових рахунків на момент отримання Тимчасового порядку та оскаржених платниками податків після 22.02.2003 р., по яких на дату звернення платника до суду не настав граничний строк їх сплати, виконуються такі дії.
Такі суми мають бути виключені з обліку у термін не пізніше п'яти робочих днів від дня отримання Тимчасового порядку датою проведення такого виключення. Виключення з обліку здійснюється за допомогою операції "Виключено з обліку у зв'язку із судовим оскарженням основного платежу" або "Виключено з обліку у зв'язку із судовим оскарженням штрафної (фін.) санкції". Одночасно слід провести перерахунок суми нарахованої пені. Коригування суми нарахованої пені здійснюється в ручному режимі шляхом проведення у графі "Сума пені" картки особового рахунку відповідної суми з від'ємним значенням.
Звертаємо увагу, що суми податкових зобов'язань, які виключаються з обліку згідно з вимогами цього пункту, мають відповідати таким критеріям:
1) граничний термін сплати суми податкового зобов'язання, визначеного податковим органом, настав після 22.02.2003 р.;

................
Перейти до повного тексту