- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
У К А З
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ СРСР
( Указ не застосовується на території України згідно із Законом
№ 2215-IX від 21.04.2022 )
Про посилення боротьби з одержанням нетрудових доходів
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1986, N 22, ст. 364 )
( Указ затверджено Законом
N 4922-XI
від 19.06.86 )
З метою посилення боротьби з одержанням нетрудових доходів Президія Верховної Ради СРСР
постановляє:
Встановити, що самовільне використання з корисливою метою транспортних засобів, машин або механізмів, що належать підприємствам, установам, організаціям, тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на громадян у розмірі до ста карбованців і на службових осіб - до двохсот карбованців, а на водіїв транспортних засобів - накладення штрафу в розмірі до ста карбованців або позбавлення права керування транспортними засобами на строк до одного року, з відшкодуванням майнової шкоди.
2. Ухилення від подання декларації про доходи від заняття кустарно-ремісничим промислом, іншою індивідуальною трудовою діяльністю або про інші доходи, що оподатковуються прибутковим податком, та в інших випадках, коли подання декларації передбачене законодавством, чи несвоєчасне подання декларації або включення до неї завідомо перекручених даних тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження або штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста карбованців.
Ті самі дії, вчинені після накладення адміністративного стягнення за такі ж порушення, тягнуть за собою кримінальну відповідальність і караються виправними роботами на строк до двох років або штрафом від двохсот до однієї тисячі карбованців.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою цієї статті, розглядаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських, районних у містах Рад народних депутатів. Протоколи про такі порушення складають уповноважені на те службові особи фінансових органів або працівники міліції.
3. Порушення порядку заняття кустарно-ремісничими промислами та іншою індивідуальною трудовою діяльністю тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста карбованців з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої.
4. Заняття кустарно-ремісничим промислом або іншою індивідуальною трудовою діяльністю, щодо яких є спеціальна заборона, тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу розмірі від п'ятдесяти до ста карбованців з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини.
Заняття кустарно-ремісничим промислом або іншою індивідуальною трудовою діяльністю, щодо яких є спеціальна заборона, якщо воно вчинене після накладення адміністративного стягнення за таке ж порушення, тягне за собою кримінальну відповідальність і карається виправними роботами на строк до двох років або штрафом від двохсот до однієї тисячі карбованців, з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини.
Заняття кустарно-ремісничим промислом або іншою індивідуальною трудовою діяльністю, щодо яких є спеціальна заборона, вчинюване у значних розмірах або з використанням найманої праці, а так само особою, раніше судимою за заняття забороненими видами індивідуальної трудової діяльності, - карається позбавленням волі на строк до п'яти років з конфіскацією майна.
5. Скуповування у державних або кооперативних магазинах печеного хліба, борошна, крупів та інших харчових продуктів для годування худоби і птиці, а так само згодовування худобі і птиці скуплених у магазинах печеного хліба, борошна, крупів та інших харчових продуктів тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста карбованців.
Ті самі дії, вчинені після накладення адміністративного стягнення за такі ж порушення, або систематично, або у великих розмірах, тягнуть за собою кримінальну відповідальність і караються виправними роботами на строк до двох років або штрафом від ста до п'ятисот карбованців.
6. Внести до законодавчих актів СРСР такі зміни і доповнення:
1) Статтю 1 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 20 лютого 1962 року "Про посилення кримінальної відповідальності за хабарництво" (Відомості Верховної Ради СРСР, 1962 р., N 8, ст. 85) викласти в такій редакції:
"1. Одержання службовою особою особисто або через посередників у будь-якому вигляді хабара за виконання або невиконання в інтересах того, хто дає хабара, будь-якої дії, яку службова особа повинна була або могла вчинити з використанням свого службового стану, -
карається позбавленням волі на строк до десяти років з конфіскацією майна.
Ті самі дії, вчинені за попереднім зговором групою осіб, або неодноразово, або поєднані з вимагательством хабара, або одержання хабара у великому розмірі -
караються позбавленням волі на строк від п'яти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.
Дії, передбачені частинами першою і другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальний стан, або раніше судилася за хабарництво, чи одержала хабара в особливо великому розмірі, -
карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна і з засланням на строк від двох до п'яти років чи без заслання, а при особливо обтяжуючих обставинах - смертною карою з конфіскацією майна";
2) в Основах законодавства Союзу РСР і союзних республік про працю, затверджених Законом СРСР від 15 липня 1970 року (Відомості Верховної Ради СРСР, 1970 р., N 29, ст. 265; 1983 р., N 33, ст. 507; 1984 р., N 24, ст. 422):
................Перейти до повного тексту