- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
Л И С Т
16.02.2011 N 4284/7/17-0717 15.02.2011 N 58/01-16/330 |
Державним податковим
адміністраціям в АР Крим,
областях, мм. Києві
і Севастополі Членським
організаціям Федерації
професійних спілок України
Щодо порядку оподаткування профспілкових виплат
Державна податкова адміністрація України разом із Федерацією професійних спілок України у зв'язку з численними зверненнями представників профспілкових організацій України, громадян - платників податків, а також податкових органів стосовно практичного застосування норм розділу IV
Податкового кодексу України щодо оподаткування профспілкових виплат повідомляють наступне.
З 1 січня 2011 року набрав чинності
Податковий кодекс України (далі - Кодекс), яким внесено певні зміни до порядку оподаткування виплат, що здійснюються за рахунок коштів профспілок.
Так, згідно із підпунктом 165.1.47 статті
165 розділу IV
Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума виплат чи відшкодувань (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовими договорами), яка здійснюється професійними спілками своїм членам протягом року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті
169 цього
Кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2011 році - 1320 грн.). При цьому зазначені виплати повинні бути здійснені у розмірах та на цілі, установлені загальними зборами членів профспілки.
Згідно зі ст. ст.
14 і
15 зазначеного
Закону джерела надходження (формування) коштів профспілок, їх об'єднань та напрями використання таких коштів визначаються у статутах (положеннях) профспілок, їх об'єднань, які приймаються загальними (установчими) зборами, з'їздами, конференціями членів профспілок або їх повноважних представників.
Від імені членів профспілки, відповідно до ст.
34 Закону України
"Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", розпорядження коштами, іншим майном профспілок, їх об'єднань, що належить їм на праві власності, здійснюють виборні органи профспілки або об'єднання, створені відповідно до їх статуту чи положення (загальні збори, конференції, з'їзди тощо).
Порядок надходження (формування) коштів та їх розподіл (у т.ч. на здійснення виплат членам профспілки) визначається у кошторисах профспілок, їх об'єднань, які затверджуються щорічно у порядку, встановленому їх статутами (положеннями).
У статутах (положеннях) профспілок, їх об'єднань визначаються також органи профспілок, які уповноважені затверджувати зазначені кошториси (загальні збори, конференції, відповідні профспілкові органи).
Отже, з урахуванням викладеного, рішення щодо здійснення конкретної виплати члену профспілки в певному розмірі приймається в установленому статутом (положенням) порядку загальними зборами, конференцією чи виборним органом профспілки або об'єднання (профспілковим комітетом, головою профспілкового комітету, президією, радою відповідного рівня тощо). Таке рішення виборного органу не потребує затвердження загальними зборами членів профспілки.
Слід також зауважити, що зазначені виплати члену профспілки здійснюються незалежно від наявності у нього права на податкову соціальну пільгу. При цьому сукупний річний розмір неоподатковуваних виплат, що здійснюються члену профспілки згідно із підпунктом 165.1.47 статті
165 розділу IV
Кодексу, у 2011 році не може перевищувати 1320 грн.
................Перейти до повного тексту