1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
04.04.2012 № 11.1/3-16.3/3829-ЕП
Начальнику Київської
регіональної митниці
Начальникам митниць
Начальнику Департаменту митних
інформаційних технологій та статистики
( Лист відкликано на підставі Листа Міністерства доходів і зборів № 99-24/1-01-10/678 від 29.04.2013 )
Щодо організації роботи посадових осіб митних органів під час здійснення попереднього документального контролю
Для використання в роботі надсилаємо методичні рекомендації щодо організації роботи посадових осіб митних органів під час здійснення попереднього документального контролю.
Директор Департаменту
класифікації товарів
та заходів регулювання ЗЕД,
член колегії Держмитслужби

А.Є. Гутник
Додаток
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації роботи посадових осіб митних органів під час здійснення попереднього документального контролю
1. Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації використовуються при здійсненні попереднього документального контролю товарів, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1031 "Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України" підлягають санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей при їх ввезенні на митну територію України у тому числі з метою транзиту.
1.2. Методичні рекомендації застосовуються в межах виконання положень Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1030.
2. Послідовність дій посадових осіб митного органу при виконанні положень Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України
2.1. Після отримання від перевізника або експедитора чи уповноваженої особи товаросупровідних (товаротранспортних) документів на товари, що ввозяться в Україну, та інформації про номер і дату документа контролю за доставкою, оформленого митницею призначення, посадова особа митного органу в межах своїх повноважень:
фіксує дату та час прийняття документів шляхом унесення відміток до відповідного функціонального модуля автоматизованої системи митного оформлення;
робить оперативний запит до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАIС Держмитслужби України) за номером документа контролю за доставкою та перевіряє наявність в ЄАIС Держмитслужби України електронної копії цього документа;
перевіряє відповідність поданих до митного оформлення товаросупровідних документів та вантажу відомостям, зазначеним в електронній копії документа контролю за доставкою.
2.2. На підставі заявленого в документі контролю за доставкою коду товару згідно з УКТЗЕД , опису товару, мети переміщення (ввезення, транзит) та відповідно до поданих перевізником або експедитором, чи уповноваженою
особою товаросупровідних (товаротранспортних) документів посадова особа митного органу за допомогою відповідного функціонального модуля автоматизованої системи митного оформлення визначає види державного контролю та форми їх проведення:
проведення ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного контролю посадовою особою контролюючого органу;
проведення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного контролю, контролю за переміщенням культурних цінностей посадовою особою митного органу у формі попереднього документального контролю.
У разі, якщо в документі контролю за доставкою відсутній код товару згідно з УКТЗЕД, визначення виду державного контролю для цього товару та форми його проведення здійснюється на підставі поданих перевізником або експедитором, чи уповноваженою особою товаросупровідних (товаротранспортних) документів.
2.3. У разі, коли в партії товарів, що ввозяться через пункт пропуску через державний кордон України, є хоча б один товар, що підлягає проведенню відповідного виду державного контролю посадовими особами контролюючих органів (крім радіологічного контролю) та попередньому документальному контролю посадовими особами митних органів, або вся партія товарів підлягає відповідним видам державного контролю, попередній документальний контроль всієї партії товарів не здійснюється.
2.4. У разі, якщо товар відповідно до визначеного коду товару згідно з УКТЗЕД, опису товару та мети переміщення (ввезення, транзит) підлягає санітарно-епідеміологічному або екологічному контролю у формі попереднього документального контролю, але переміщується через митний кордон України у випадках, визначених у підпунктах 3, 4 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1031 "Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України" , санітарно-епідеміологічний або екологічний контроль у формі попереднього документального контролю для такого товару не проводиться.
2.5. Якщо державними органами України з метою недопущення ввезення на митну територію України небезпечних товарів здійснюються в пунктах пропуску через державний кордон України протиепідемічні заходи, ветеринарно-санітарні заходи відповідно до рішень державних надзвичайних протиепізоотичних комісій щодо сприйнятливих до захворювань тварин, продукції та сировини з них при переміщенні їх через митний кордон України, або під час карантину тварин, запроваджено карантинний режим, виявлено вогнище карантинних організмів у країні походження, реекспорту або транзиту, відповідний вид державного контролю у формі попереднього документального контролю посадовими особами митних органів в таких пунктах пропуску не проводиться.
2.6. Попередній документальний контроль у відношенні товарів, які визнані у встановленому порядку гуманітарною допомогою, та ввозяться на митну територію України, не проводиться. Перевірка визнання товару гуманітарною допомогою здійснюється за допомогою програмно-інформаційного комплексу ЄАIС Держмитслужби України "Перегляд реєстру отримувачів гуманітарної допомоги та переліку вантажів, які визнані гуманітарною допомогою" або документа відповідної комісії з питань гуманітарної допомоги про визнання товару гуманітарною допомогою.
2.7. При здійсненні попереднього документального контролю товарів посадова особа митного органу із використанням відповідного функціонального модуля автоматизованої системи митного оформлення:
1) перевіряє наявність встановлених заборон щодо ввезення на митну територію України або транзиту територією України товарів із відповідних держав або адміністративно-територіальних одиниць цих держав.
У разі наявності встановленої заборони здійснення попереднього документального контролю припиняється та вживаються заходи для залучення посадової особи відповідного контролюючого органу;
2) перевіряє в пакеті документів, поданих перевізником, експедитором, чи уповноваженою особою для здійснення митного контролю товарів та транспортних засобів, наявність необхідних для здійснення відповідного виду державного контролю документів, що зазначені в пункті 4 Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1030.
Електронні копії документів, виданих державними контролюючими органами, можуть зберігатися у відповідному програмно-інформаційному комплексі ЄАIС Держмитслужби України.
Копії документів довгострокової дії, необхідних для здійснення відповідного виду державного контролю (засвідчені нотаріально чи суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, якому видано такий документ), можуть подаватися підприємствами, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, до митного органу в цілях їх багаторазового використання.
У разі відсутності документів, необхідних для здійснення попереднього документального контролю, в комплекті поданих товаросупровідних (товаротранспортних) документів (чи копій документів довгострокової дії), або їх електронних копій в програмно-інформаційному комплексі ЄАIС Держмитслужби України, здійснення попереднього документального контролю для такого виду державного контролю припиняється та вживаються заходи для залучення посадової особи відповідного контролюючого органу;
3) перевіряє відповідність наданих документів, наявним у програмно-інформаційному комплексі ЄАIС Держмитслужби України зразкам:
міжнародного санітарного сертифіката або висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи;
міжнародного ветеринарного сертифіката або ветеринарного свідоцтва для країн СНД;
карантинного дозволу на імпорт (транзит);
дозволу на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, кормових добавок, преміксів та кормів;
свідоцтва про допуск транспортного засобу до перевезення небезпечних вантажів національного або міжнародного зразка;

................
Перейти до повного тексту