1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
29.03.2004 N 25/4-14-35/3757-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-14/8521-ЕП від 15.07.2005 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної служби N 25/4-14-35/14443-ЕП від 03.12.2004 )
У зв'язку з запитами митниць щодо окремих положень Митного кодексу України, в частині визначення країни походження товарів, роз'яснюємо таке.
1. Щодо застосування положень статті 284 Митного кодексу України в частині відновлення режиму найбільшого сприяння.
Режим найбільшого сприяння відновлюється до товарів лише у разі здійснення митного оформлення такого товару після набуття чинності Митним кодексом України, тобто починаючи з 1 січня 2004 року.
2. Щодо засвідчення походження товару.
Відповідно до Порядку визначення країни походження товару, що переміщується через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1864, декларація про походження товару являє собою заяву (на комерційному рахунку або іншому товаросупровідному документі) про країну походження товару, зроблену виробником або експортером і засвідчену ними або органом, уповноваженим видавати сертифікати.
Якщо в товаросупровідному документі заявлені відомості про країну походження товару, то засвідчення в цілому такого документу виробником, експортером, або органом, уповноваженим видавати сертифікати, є достатнім для засвідчення даних про країну походження. При цьому не вимагається окремого засвідчення даних про походження товарів.
Відомості про країну походження у товаросупровідних документах можуть бути заявлені у довільній формі, але повинні однозначно свідчити про походження товару.
3. Щодо запитів до компетентних органів зарубіжних країн з питань перевірки походження товарів.
Відповідно до статті 283 Митного кодексу України, у разі виникнення сумнівів з приводу достовірності сертифіката чи відомостей, що в ньому містяться, включаючи відомості про країну походження товару, митний орган може звернутися до органу, що видав сертифікат, або до компетентних організацій країни, зазначеної як країна походження товару, з проханням про надання додаткових відомостей про походження товару.
Керуючись вищезазначеними нормами, митниці для підтвердження достовірності сертифіката походження самостійно здійснюють відповідні запити до компетентних органів, уповноважених на видачу сертифікату.

................
Перейти до повного тексту