- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
N 6/3-16 від 20.06.2002
Про започаткування роботи щодо запровадження у навчальних закладах курсу з основ інтелектуальної власності та підготовку за державним замовленням фахівців з інтелектуальної власності
Заслухавши і обговоривши доповідь Голови Державного департаменту інтелектуальної власності (далі Держдепартамент) Паладія М.В. та розглянувши доповідну записку про стан, проблеми та перспективи запровадження у навчальних закладах курсу з основ інтелектуальної власності та підготовки за державним замовленням фахівців з інтелектуальної власності, Колегія відзначає, що Держдепартаментом у 2001 - 2002 рр. проведено роботу щодо створення засад запровадження знань з питань інтелектуальної власності в загальноосвітніх та вищих навчальних закладах для задоволення потреб населення у безперервній освіті з цього питання.
Спільними зусиллями Інституту інтелектуальної власності і права і Науково-методичного центру вищої освіти Міністерства освіти і науки України було розроблено і впроваджено змістову частину з питань інтелектуальної власності стандартів вищої освіти за всіма напрямами та спеціальностями, що затверджена Міністерством освіти і науки 13.02.2002 р.
За останній рік розпочато підготовку фахівців з інтелектуальної власності за держзамовленням. За клопотанням Державного департаменту інтелектуальної власності, Міністерство освіти і науки України надало держзамовлення на підготовку фахівців з інтелектуальної власності за спеціальністю "Інтелектуальна власність" Національному технічному університету України "Київський політехнічний інститут" (25 осіб) і Національному технічному університету "Харківський політехнічний інститут" (17 осіб).
За поданням Держдепартаменту до
Державного класифікатора професій ДК 003-95 Міністерством праці та соціальної політики України внесено професійну назву роботи "Фахівець з інтелектуальної власності" з кодом 2419.2.
За ініціативою Держдепартаменту у 2001/2002 навчальному році Інститутом інтелектуальної власності і права (Пархоменко В.Д.) на базі спеціалізованої середньої школи N 41 ім. З.К. Слюсаренка м. Києва (Онаць О.М.) проведено експеримент з викладання предмета "Основи інтелектуальної власності" як факультативу для учнів 10 - 11 класів.
Поряд з цим, в галузі підготовки фахівців з питань інтелектуальної власності на сьогодні існують окремі проблеми, а саме:
не створено систему впровадження знань про інтелектуальну власність для всіх напрямів і спеціальностей у вищих навчальних закладах;
відсутній зміст навчання з Питань інтелектуальної власності в переліку курсів за вибором варіативної складової навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів.
Не вирішені також питання, що пов'язані з:
підготовкою та виданням навчальних посібників з питань інтелектуальної власності для загальноосвітніх і вищих навчальних закладів;
створенням системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників для викладання предметів (дисциплін) або їх розділів з питань інтелектуальної власності в загальноосвітніх та вищих навчальних закладах;
підготовкою наукових кадрів (кандидатів і докторів наук) у сфері інтелектуальної власності.
Шляхи розв'язання цих проблем і питань знайшли своє відображення у відповідному Плані заходів.
Враховуючи зазначене та з метою організації процесів розповсюдження серед широких верств населення знань про інтелектуальну власність і забезпечення органів державної влади професіоналами у сфері інтелектуальної власності колегія ухвалює:
1. Відзначити значну роботу, проведену Державним департаментом інтелектуальної власності для створення системи безперервної освіти з питань інтелектуальної власності.
2. Департаменту вищої освіти (Дмитриченко М.Ф.):
................Перейти до повного тексту