1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
04.12.2014 № 17.4-12/70
ЗАТВЕРДЖУЮ
В. о. Голови
Державної служби статистики України
І.М. Жук
04.12.2014
Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 2-торг (авто) "Звіт про продаж і запаси автотранспортних засобів, деталей та приладдя до них"
1. Загальні положення
Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження № 2-торг (авто) "Звіт про продаж і запаси автотранспортних засобів, деталей та приладдя до них" (далі - форма) про структуру товарообороту та запасів підприємств, наявність об'єктів торгової мережі з продажу автотранспортних засобів, деталей та приладдя до них та інших об'єктів сфери послуг.
Зміст форми відповідає документам первинної облікової документації: товарно-транспортним накладним, товарно-грошовим звітам, квитанціям установ банків, поштових відділень, прибутковим касовим ордерам, видатковим касовим ордерам, журналу реєстрації прибуткових та видаткових касових документів, касовим книгам, книгам обліку прийнятих та виданих касиром грошей, журналу обліку нафтопродуктів, що надійшли на автозаправну станцію (далі - АЗС) і автомобільну газонаповнювальну компресорну станцію (далі - АГНКС), акту приймання (здавання) нафтопродуктів з трубопроводу на АЗС, відомості на один відпуск, змінному звіту АЗС.
2. Зміст форми ( v0324832-12 )
2.1. Розділ I "Структура товарообороту за рік" відображає продаж у натуральному (графа 1) та вартісному (графа 2) вираженні за наведеними товарними групами.
Графа 3 містить дані за оцінкою респондента щодо продажу товарів, що вироблені підприємствами на території України.
Рядок 100 включає дані щодо оптового товарообороту: обсяги перепродажу (продажу без перероблення) підприємствами від свого імені нових або вживаних товарів (готових виробів), придбаних за власний рахунок без будь-яких змін (крім звичайних для торгівлі операцій), роздрібним торговцям, підприємствам та організаціям або іншим оптовикам (крім населення) для їх використання або подальшого продажу як в Україні, так і на експорт. Відповідно до Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД-2010), затверджених наказом Держкомстату від 23.12.2011 № 396, критерієм віднесення торгівлі до оптової виступає тип покупця і характер використання товару (з підприємницькою метою, тобто у виробництві або для перепродажу), а не кількість товарів, що закуповується.
Вищезазначені дані форми щодо обсягів перепродажу також можуть уключати інформацію про відшкодування покупної вартості товарів та отримання доходу (торгової націнки), у випадку передачі підприємством партії товару на умовах консигнації іншому підприємству або фізичній особі - підприємцю, які безпосередньо здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі.
Показник рядка 100 не включає податок на додану вартість (далі - ПДВ) і акцизний податок.
Рядок 200 включає дані про:
діяльність комісіонерів, товарних брокерів та будь-яких інших посередників у оптовій торгівлі, які здійснюють торгівлю товарами від імені або за рахунок інших осіб або компаній;
діяльність, пов'язану зі зведенням продавців і покупців, здійсненням комерційних операцій від імені замовника, у тому числі через мережу Інтернет, та діяльність оптових аукціонних компаній.
Рядок 300 містить дані щодо вартості послуг у розмірі комісійних або іншої винагороди, отриманих на підставі посередницьких договорів (тобто договорів доручення, комісії, агентських), а не за повною вартістю реалізованих товарів.
Рядок 400 містить дані про виручку від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів (як за готівку, так і за розрахункові чеки установ банків, банківські платіжні картки) через організований споживчий ринок, тобто у спеціалізованих магазинах, кіосках, на автозаправних станціях, через мережу Інтернет та інше усіма діючими підприємствами, включаючи торгових посередників. Цей показник не включає продажу товарів суб'єктам господарювання для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати.

................
Перейти до повного тексту