1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
24.12.2009 N 28729/7/15-0117
Державним податковим
адміністраціям
в Автономній Республіці
Крим, областях, мм. Києві
та Севастополі
( Лист відкликано на підставі Листа Державної податкової адміністрації N 4676/7/10-1017/770 від 05.03.2010 )
Про надання роз'яснення щодо оподаткування у юридичних осіб єдиним податком транзитних коштів
Державна податкова адміністрація України з метою врегулювання спірних питань щодо оподаткування єдиним податком виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб, що здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські, агентські послуги, надає роз'яснення з цього питання.
Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 03.07.98 N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).
Кошти, що надходять на розрахунковий рахунок платників єдиного податку - юридичних осіб, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські, агентські послуги, є транзитними і вони не мають права власності на такі кошти.
Таким чином, оподаткуванню підлягає виручка, що належить вищезазначеним суб'єктам підприємницької діяльності від реалізації ними своєї продукції (товарів, робіт, послуг). Тому суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські, агентські послуги, повинні включати до бази оподаткування єдиним податком лише суми комісійної (агентської) винагороди, отримані від здійснення таких видів діяльності.
З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські та агентські послуги, повинні враховувати надходження коштів у вигляді комісійної (агентської) винагороди, отриманої від здійснення таких видів діяльності, на розрахунковий рахунок та/або в касу без урахування коштів, що є транзитними і на які ці суб'єкти не мають права власності.
Всі інші надані податкові роз'яснення щодо оподаткування у юридичних осіб єдиним податком транзитних коштів діють у частині, що не суперечить цьому листу.
Заступник Голови О.М.Любченко
Перейти до повного тексту